Комерційний блог: як залучати аудиторію

Блог на комерційному сайті є важливою часткою стратегії просування бізнесу та взаємодії зі споживачами. Метою будь-якого сайту є залучення відвідувачів для реалізації товарів і послуг, тому створення блогу − важлива сходинка на шляху досягнення цілі. Цей ефективний інструмент дозволить виділити бренд серед конкурентів, показати його переваги та особливості, професійність компанії. А також сприяє зростанню трафіку, придбанню та збереженню лояльної аудиторії.

Опис продуктів через блог

Зазвичай в розділах комерційного сайту публікуються невеликі описи товару або послуг, щоб не відволікати відвідувачів від їх придбання. Наприклад, так роблять українські онлайн казино, намагаючись привернути увагу користувачів перш за все до можливості пограти в автомати. Але багато клієнтів хочуть краще розуміти суть тих самих ігор або товарів, щоб зробити продуманий вибір. І саме блог дозволяє докладно та доступно розповісти про:

  • послуги, продукцію, сервіс;
  • новинки каталогу;
  • відмінності певних товарних позицій;
  • порівняння з іншими продуктами аналогічної сфери.

Це дає змогу поступово просувати продукт, навіть не витрачаючи додаткових коштів на рекламу. Хоча остання таки важлива, адже розміщується на сторонніх майданчиках. Матеріали блогу рекомендується публікувати у соцмережах, щоб розповсюджувати контент.

Етапи створення блогу

Просто створити блог на веб-сайті нескладно, але це не буде достатнім. Для досягнення головної мети слід запропонувати відвідувачам інформативний, корисний контент. Стратегія наповнення блогу має включати якісні статті на актуальні теми, що дозволить активно залучати нову аудиторію. Перед створенням контенту слід визначитися з такими питаннями:

  1. Особливості цільової аудиторії та що саме її цікавить. Будь-який продукт орієнтований на відповідність певним потребам покупців. Контент, у свою чергу, дає останнім можливість розібратися, чи відповідає товар їх очікуванням.
  2. Унікальність пропонованого продукту, чому він кращий за конкурентні. Найімовірніше, що конкуренти реалізують схожий товар. Тому до покупця необхідно донести, чим саме цей продукт кращий, якісніший, в чому його відмінність від інших.
  3. Формат контенту, на чому слід концентрувати увагу. У блозі можуть бути різні матеріали: великі описи, короткі інструкції, графіка, відео тощо. Вибір формату першочергово залежить від  можливостей блогера та специфіки бізнесу. Відштовхуючись від обраних форматів, можна спланувати бюджет та терміни публікацій.
  4. Процес підготовки та публікації матеріалів. Слід визначитися, хто займатиметься написанням, створенням та розміщенням контенту. І як часто, з якою періодичністю це буде робитися.
  5. Створення контент-плану для блогу. Для вибору тематик можна звернутися до досвіду самих споживачів: з якими проблемами вони часто стикаються, чого потребують, яку інформацію про продукти/послуги шукають. Додатково можна проаналізувати блоги конкурентів та виділити цікаві тематики статей.

При грамотному підході, ретельному вивченні особливостей цільової аудиторії та правильній подачу матеріалу можна створити дійсно ефективний та корисний блог, що його будуть читати. Якщо блогер не має можливості самостійно створювати статті, відеоматеріали тощо, він може звернутися до спеціалістів, але визначитися зі своїми вимогами вкрай важливо.

Слід розуміти, що блог потребує чимало часу: він має постійно доповнюватися, оновлюватися, вдосконалюватися, бути зрозумілим та цікавим. Можна використати свій унікальний стиль, що виділить контент, зробить його відомим.

Партнерський матеріал


24.11.2022 978 1
Коментарі (1)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

876
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1570 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2343
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2174 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7514
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15228 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

277

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1012

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1075

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1863
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

259
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

637
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

880
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

894
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1932
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

979
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35127 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

232
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

461
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

602
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

929