Комерційний блог: як залучати аудиторію

Блог на комерційному сайті є важливою часткою стратегії просування бізнесу та взаємодії зі споживачами. Метою будь-якого сайту є залучення відвідувачів для реалізації товарів і послуг, тому створення блогу − важлива сходинка на шляху досягнення цілі. Цей ефективний інструмент дозволить виділити бренд серед конкурентів, показати його переваги та особливості, професійність компанії. А також сприяє зростанню трафіку, придбанню та збереженню лояльної аудиторії.

Опис продуктів через блог

Зазвичай в розділах комерційного сайту публікуються невеликі описи товару або послуг, щоб не відволікати відвідувачів від їх придбання. Наприклад, так роблять українські онлайн казино, намагаючись привернути увагу користувачів перш за все до можливості пограти в автомати. Але багато клієнтів хочуть краще розуміти суть тих самих ігор або товарів, щоб зробити продуманий вибір. І саме блог дозволяє докладно та доступно розповісти про:

  • послуги, продукцію, сервіс;
  • новинки каталогу;
  • відмінності певних товарних позицій;
  • порівняння з іншими продуктами аналогічної сфери.

Це дає змогу поступово просувати продукт, навіть не витрачаючи додаткових коштів на рекламу. Хоча остання таки важлива, адже розміщується на сторонніх майданчиках. Матеріали блогу рекомендується публікувати у соцмережах, щоб розповсюджувати контент.

Етапи створення блогу

Просто створити блог на веб-сайті нескладно, але це не буде достатнім. Для досягнення головної мети слід запропонувати відвідувачам інформативний, корисний контент. Стратегія наповнення блогу має включати якісні статті на актуальні теми, що дозволить активно залучати нову аудиторію. Перед створенням контенту слід визначитися з такими питаннями:

  1. Особливості цільової аудиторії та що саме її цікавить. Будь-який продукт орієнтований на відповідність певним потребам покупців. Контент, у свою чергу, дає останнім можливість розібратися, чи відповідає товар їх очікуванням.
  2. Унікальність пропонованого продукту, чому він кращий за конкурентні. Найімовірніше, що конкуренти реалізують схожий товар. Тому до покупця необхідно донести, чим саме цей продукт кращий, якісніший, в чому його відмінність від інших.
  3. Формат контенту, на чому слід концентрувати увагу. У блозі можуть бути різні матеріали: великі описи, короткі інструкції, графіка, відео тощо. Вибір формату першочергово залежить від  можливостей блогера та специфіки бізнесу. Відштовхуючись від обраних форматів, можна спланувати бюджет та терміни публікацій.
  4. Процес підготовки та публікації матеріалів. Слід визначитися, хто займатиметься написанням, створенням та розміщенням контенту. І як часто, з якою періодичністю це буде робитися.
  5. Створення контент-плану для блогу. Для вибору тематик можна звернутися до досвіду самих споживачів: з якими проблемами вони часто стикаються, чого потребують, яку інформацію про продукти/послуги шукають. Додатково можна проаналізувати блоги конкурентів та виділити цікаві тематики статей.

При грамотному підході, ретельному вивченні особливостей цільової аудиторії та правильній подачу матеріалу можна створити дійсно ефективний та корисний блог, що його будуть читати. Якщо блогер не має можливості самостійно створювати статті, відеоматеріали тощо, він може звернутися до спеціалістів, але визначитися зі своїми вимогами вкрай важливо.

Слід розуміти, що блог потребує чимало часу: він має постійно доповнюватися, оновлюватися, вдосконалюватися, бути зрозумілим та цікавим. Можна використати свій унікальний стиль, що виділить контент, зробить його відомим.

Партнерський матеріал


24.11.2022 952 1
Коментарі (1)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2581
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1622 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3688
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5475
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1710
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2118

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

211

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

225

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

423

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

912
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

509
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

795
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2490 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

550
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

901
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4944
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

762
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

688
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

624
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

427
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

753
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

914 2