
Блог на комерційному сайті є важливою часткою стратегії просування бізнесу та взаємодії зі споживачами. Метою будь-якого сайту є залучення відвідувачів для реалізації товарів і послуг, тому створення блогу − важлива сходинка на шляху досягнення цілі. Цей ефективний інструмент дозволить виділити бренд серед конкурентів, показати його переваги та особливості, професійність компанії. А також сприяє зростанню трафіку, придбанню та збереженню лояльної аудиторії.
Опис продуктів через блог
Зазвичай в розділах комерційного сайту публікуються невеликі описи товару або послуг, щоб не відволікати відвідувачів від їх придбання. Наприклад, так роблять українські онлайн казино, намагаючись привернути увагу користувачів перш за все до можливості пограти в автомати. Але багато клієнтів хочуть краще розуміти суть тих самих ігор або товарів, щоб зробити продуманий вибір. І саме блог дозволяє докладно та доступно розповісти про:
- послуги, продукцію, сервіс;
- новинки каталогу;
- відмінності певних товарних позицій;
- порівняння з іншими продуктами аналогічної сфери.
Це дає змогу поступово просувати продукт, навіть не витрачаючи додаткових коштів на рекламу. Хоча остання таки важлива, адже розміщується на сторонніх майданчиках. Матеріали блогу рекомендується публікувати у соцмережах, щоб розповсюджувати контент.
Етапи створення блогу
Просто створити блог на веб-сайті нескладно, але це не буде достатнім. Для досягнення головної мети слід запропонувати відвідувачам інформативний, корисний контент. Стратегія наповнення блогу має включати якісні статті на актуальні теми, що дозволить активно залучати нову аудиторію. Перед створенням контенту слід визначитися з такими питаннями:
- Особливості цільової аудиторії та що саме її цікавить. Будь-який продукт орієнтований на відповідність певним потребам покупців. Контент, у свою чергу, дає останнім можливість розібратися, чи відповідає товар їх очікуванням.
- Унікальність пропонованого продукту, чому він кращий за конкурентні. Найімовірніше, що конкуренти реалізують схожий товар. Тому до покупця необхідно донести, чим саме цей продукт кращий, якісніший, в чому його відмінність від інших.
- Формат контенту, на чому слід концентрувати увагу. У блозі можуть бути різні матеріали: великі описи, короткі інструкції, графіка, відео тощо. Вибір формату першочергово залежить від можливостей блогера та специфіки бізнесу. Відштовхуючись від обраних форматів, можна спланувати бюджет та терміни публікацій.
- Процес підготовки та публікації матеріалів. Слід визначитися, хто займатиметься написанням, створенням та розміщенням контенту. І як часто, з якою періодичністю це буде робитися.
- Створення контент-плану для блогу. Для вибору тематик можна звернутися до досвіду самих споживачів: з якими проблемами вони часто стикаються, чого потребують, яку інформацію про продукти/послуги шукають. Додатково можна проаналізувати блоги конкурентів та виділити цікаві тематики статей.
При грамотному підході, ретельному вивченні особливостей цільової аудиторії та правильній подачу матеріалу можна створити дійсно ефективний та корисний блог, що його будуть читати. Якщо блогер не має можливості самостійно створювати статті, відеоматеріали тощо, він може звернутися до спеціалістів, але визначитися зі своїми вимогами вкрай важливо.
Слід розуміти, що блог потребує чимало часу: він має постійно доповнюватися, оновлюватися, вдосконалюватися, бути зрозумілим та цікавим. Можна використати свій унікальний стиль, що виділить контент, зробить його відомим.
Партнерський матеріал