Колотнеча з бібліотекою в Коломиї: чиновники не можуть поділити приміщення, працівники - без роботи

З початку року Коломийська центральна районна бібліотека не працює. Причина в тому, що представники місцевої влади не можуть вирішити, що робити з приміщенням, у якому знаходиться установа.

Про це Суспільному Карпати повідомили працівники бібліотеки, пише Фіртка.

За їхніми словами, районна рада мала б передати будівлю, загальна площа якої понад 700 квадратних метрів, на баланс міської ради. Але там вирішили, що повністю приміщення не передадуть, а лише його частину – 289 кв. м.

"Три гілки влади в Коломиї, а це райдержадміністрація, районна і міська ради, не можуть знайти спільної мови щодо нашого приміщення, - каже провідна методистка бібліотеки Наталя Гриньків. – А ми як колектив і осередок культури стали заручником цієї ситуації. Жоден з органів влади не хоче поступитися. Наше приміщення – триповерхова будівля. Перший і частина другого поверху – це є бібліотека. А частина другого і третій поверхи – колишній відділ культури, приміщення якого знаходиться у підпорядкуванні районної державної адміністрації. А ми – у підпорядкуванні районної ради".

Саме частину будівлі, де працює відділ культури, і не може передати на баланс міської районна рада.

"У місті, може, не знали, що у приміщенні є ще одна юридична особа – відділ культури та бухгалтерія відділу. Вони розраховували на ціле приміщення. А там є друга юридична особа. Якщо вона ліквідується чи перейде в інше приміщення, тоді будемо вирішувати по-іншому, - пояснює перший заступник голови Коломийської районної ради Дмитро Самуляк. – Вони просили приміщення районної бібліотеки, ми так і передали".

Міський голова Коломиї Богдан Станіславський говорить, що були домовленості про передачу усього приміщення, а не його частини.

"Виходить, що більшу половину приміщення забрали й передають бібліотеку і людей. Ми готові прийняти цих людей разом з бібліотекою, але тільки, щоб було все приміщення, повністю, - пояснює мер. – Я сказав на зустрічі з людьми: "Йдіть до районної влади. Відпишуть вони, що дають усе приміщення, тоді можемо говорити. Люди переживають, щоб була гарантія, що вони будуть працювати у бібліотечній системі в нас. Я можу це гарантувати".

Богдан Станіславський додає, що роботу бібліотеки, на яку в бюджеті передбачені кошти, надалі доведеться переформатовувати. Щоб це зробити, міська рада вже зараз оголосила конкурс на інноваційну модель установи та готова обговорювати зміни з бібліотекарями.

Та працівники не вірять у те, що з ними співпрацюватимуть, говорить провідна методистка Наталя Гриньків.

"Ми пропонували альтернативу, що міський відділ культури нас працевлаштовує з першого лютого. І ми готові йти без оплати праці на той період, поки вони розв'язують проблему про те, хто кому і що має віддати. Хоча згідно із законом міська рада зобов’язана взяти нас з тією частиною приміщення, яке віддає районна рада".

До пропозиції бібліотекарів, за словами Наталі Гриньків, поки ніхто не дослухався. Та вони не втрачають надії й готуються розповісти про проблеми на сесії районної ради. Сесійне засідання планують проводити наступного тижня.


Читайте також:

У Коломиї відкрили сучасну бібліотеку (ВІДЕО)

Франківські школярі зібрали для військовослужбовців понад пів тисячі книг (ФОТО)


22.01.2021 688
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

968
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2394
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2049
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2080
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6319 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2373 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

240

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1062

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1045

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1312
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

529
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1987
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26423
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

481
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10390 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7931
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

475
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

334
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

481
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

557
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1502