Кольори в традиціях і політиці. Від Китаю та ісламу до Чорного Сонця єзуїтів та масонських триколорів

Кольори – це не лише «прикраси речей» та довжини світлових хвиль видимого оку випромінювання (кольори райдуги), але й віддавна – глибокі та цікаві смисли, наповнені символізмом.

Захід

Всі, хто спостерігав за листопадовими виборами в США бачили, як на картах позначаються штати, залежно від того республіканець (Трамп) чи демократ (Харріс), там переміг. Республіканські штати були червоного кольору, а демократичні – "ліберального" синього кольору.

Отже, політична палітра США, судячи із виборчої символіки та й самих кольорів прапору США, – синьо-червоно-біла.

В таких же кольорах і багато прапорів європейських держав (Франції, Нідерландів, Великої Британії). Чому? Очевидно тому, що в масонському символізмі ці три кольори позначають масонські чесноти:

  • Синій – Свобода,
  • Білий – Рівність,
  • Червоний – Братерство.

Такі ж кольори «привіз» з Європи і Петро Перший, як учень нідерландського масона Герцога Орлеанського, для прапора Московії.

Він же «привіз» на Московію ще один «масонський» прапор, який пов’язують із шотландською масонерією – Андріївський прапор з косим синім хрестом на білому тлі, який став прапором московитського флоту.

Багато кольорів, багато трактувань було в історії.

Цікавий, до прикладу, символ – Чорне Сонце єзуїтів…

Хтось трактує цей символ, як факт затемнення Сонця під час Розп'яття.

Також чорний колір – колір покори, відречення від світу,

Місіонери єзуїтів – проповідували серед «темних» народів, - хтось бачить в цьому символізм чорного сонця.

А ще, чорне – це «відсутність кольору» (абсолютна потенційна можливість творення?), на відміну від білого, як суміші всіх кольорів спектра…

Є навіть такий термін – «яскраво чорний». Парадоксальний, бо чорне не може бути яскравим за визначенням…

 

Іслам

Кольори Ісламу: чорний, червоний, зелений, білий.

  • Чорний колір – це колір «ісламу волі» (Джихаду): «Священної війни» воїнів Аллаха. Чорний прапор та чорні чалми імамів-нащадків пророка. До речі, сам джихад є у двох вимірах. Духовному та тілесному (матеріальному). Духовний джихад – це боротьба з «демонами» в собі. Матеріальний – боротьба з «невірними», в сенсі навернення їх до числа правовірних.
  • Червоний  колір – колір державного ісламу сунни. Колір формального читання букви віровчення зі світськими порядками у суспільстві. Саме тому цей колір є на багатьох державних прапорах ісламських держав.
  • Зелений - колір "ісламу серця", без суворої прив'язки до букви науки. Колір любові, колір прямого «сердечного» зв’язку з Богом (Аллахом).
  • Білий колір в ісламі – це колір  вчителів-тлумачів ідеалу – того, як має бути влаштоване життя правовірних, з білими чалмами муфтіїв.

 

Китай

А Китай (ширше, не-аврамічний Схід) – це зовсім окрема історія…

Китайці зі своїм образним мисленням – це протилежність логічному мисленню умовного Заходу. В них і «робоча» півкуля мозку інша, відмінна від «робочої» півкулі європейців.

Китайці пишуть ієрогліфами. Ієрогліфи фіксують у свідомості не звуки мови, а цілі смисли - образи.

Цікавим є те, як китайці означають свою державу. Ми говоримо про Китай, як про соціалістичну державу, або повніше про державний устрій Китаю як "соціалізм з китайською специфікою".

Китайці ж сучасний Китай позначають такими ієрогліфами:

围绕着祖先宝座的氏族联盟,带有中央王国的色彩

Що означає "Союз кланів навколо престолу предків із відтінками кольорів Серединної держави"…

А кольори Серединної держави це жовтий, червоний та синій.

  • Жовтий – це колір нації жовтих людей ("найкращих з найкращих").
  • Червоний – це колір радості, щастя, добробуту та гостинності.
  • Синій – колір Неба.

До речі, в китайців колись навіть не було ієрогліфа «Бог». І коли довелося перекладати на китайську Біблію, то в трьох різних Бібліях (православній, католицькій та протестантській) використали різні комбінації ієрогліфів. Десь Бога назвали «Володарем Неба», десь «Найвищим господарем» чи ще якось «образно».

Хоча зараз Гугл-перекладач слово «Бог» перекладає в обидві сторони як "上帝" (Shàngdì).

 

ПС.

А найцікавіший колір, кажуть езотерики, – фіолетовий. Це колір найвищої частоти спектра – «найближчий до Бога», колір Абсолюту. Хоча за цей титул фіолетовий сперечається з «яскраво чорним»))

 

ППС.

Про кольори України - то буде окрема історія.


16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2404
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1532 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3619
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5387
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1654
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2032

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

109

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

159

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

395

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

858
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

444
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

751
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2440 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

452
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

846
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4897
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

713
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

611
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

550
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

379
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

701
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

863 2