Кольори в традиціях і політиці. Від Китаю та ісламу до Чорного Сонця єзуїтів та масонських триколорів

Кольори – це не лише «прикраси речей» та довжини світлових хвиль видимого оку випромінювання (кольори райдуги), але й віддавна – глибокі та цікаві смисли, наповнені символізмом.

Захід

Всі, хто спостерігав за листопадовими виборами в США бачили, як на картах позначаються штати, залежно від того республіканець (Трамп) чи демократ (Харріс), там переміг. Республіканські штати були червоного кольору, а демократичні – "ліберального" синього кольору.

Отже, політична палітра США, судячи із виборчої символіки та й самих кольорів прапору США, – синьо-червоно-біла.

В таких же кольорах і багато прапорів європейських держав (Франції, Нідерландів, Великої Британії). Чому? Очевидно тому, що в масонському символізмі ці три кольори позначають масонські чесноти:

  • Синій – Свобода,
  • Білий – Рівність,
  • Червоний – Братерство.

Такі ж кольори «привіз» з Європи і Петро Перший, як учень нідерландського масона Герцога Орлеанського, для прапора Московії.

Він же «привіз» на Московію ще один «масонський» прапор, який пов’язують із шотландською масонерією – Андріївський прапор з косим синім хрестом на білому тлі, який став прапором московитського флоту.

Багато кольорів, багато трактувань було в історії.

Цікавий, до прикладу, символ – Чорне Сонце єзуїтів…

Хтось трактує цей символ, як факт затемнення Сонця під час Розп'яття.

Також чорний колір – колір покори, відречення від світу,

Місіонери єзуїтів – проповідували серед «темних» народів, - хтось бачить в цьому символізм чорного сонця.

А ще, чорне – це «відсутність кольору» (абсолютна потенційна можливість творення?), на відміну від білого, як суміші всіх кольорів спектра…

Є навіть такий термін – «яскраво чорний». Парадоксальний, бо чорне не може бути яскравим за визначенням…

 

Іслам

Кольори Ісламу: чорний, червоний, зелений, білий.

  • Чорний колір – це колір «ісламу волі» (Джихаду): «Священної війни» воїнів Аллаха. Чорний прапор та чорні чалми імамів-нащадків пророка. До речі, сам джихад є у двох вимірах. Духовному та тілесному (матеріальному). Духовний джихад – це боротьба з «демонами» в собі. Матеріальний – боротьба з «невірними», в сенсі навернення їх до числа правовірних.
  • Червоний  колір – колір державного ісламу сунни. Колір формального читання букви віровчення зі світськими порядками у суспільстві. Саме тому цей колір є на багатьох державних прапорах ісламських держав.
  • Зелений - колір "ісламу серця", без суворої прив'язки до букви науки. Колір любові, колір прямого «сердечного» зв’язку з Богом (Аллахом).
  • Білий колір в ісламі – це колір  вчителів-тлумачів ідеалу – того, як має бути влаштоване життя правовірних, з білими чалмами муфтіїв.

 

Китай

А Китай (ширше, не-аврамічний Схід) – це зовсім окрема історія…

Китайці зі своїм образним мисленням – це протилежність логічному мисленню умовного Заходу. В них і «робоча» півкуля мозку інша, відмінна від «робочої» півкулі європейців.

Китайці пишуть ієрогліфами. Ієрогліфи фіксують у свідомості не звуки мови, а цілі смисли - образи.

Цікавим є те, як китайці означають свою державу. Ми говоримо про Китай, як про соціалістичну державу, або повніше про державний устрій Китаю як "соціалізм з китайською специфікою".

Китайці ж сучасний Китай позначають такими ієрогліфами:

围绕着祖先宝座的氏族联盟,带有中央王国的色彩

Що означає "Союз кланів навколо престолу предків із відтінками кольорів Серединної держави"…

А кольори Серединної держави це жовтий, червоний та синій.

  • Жовтий – це колір нації жовтих людей ("найкращих з найкращих").
  • Червоний – це колір радості, щастя, добробуту та гостинності.
  • Синій – колір Неба.

До речі, в китайців колись навіть не було ієрогліфа «Бог». І коли довелося перекладати на китайську Біблію, то в трьох різних Бібліях (православній, католицькій та протестантській) використали різні комбінації ієрогліфів. Десь Бога назвали «Володарем Неба», десь «Найвищим господарем» чи ще якось «образно».

Хоча зараз Гугл-перекладач слово «Бог» перекладає в обидві сторони як "上帝" (Shàngdì).

 

ПС.

А найцікавіший колір, кажуть езотерики, – фіолетовий. Це колір найвищої частоти спектра – «найближчий до Бога», колір Абсолюту. Хоча за цей титул фіолетовий сперечається з «яскраво чорним»))

 

ППС.

Про кольори України - то буде окрема історія.


17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1837
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1146
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1411 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3945 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33991
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2999

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

427

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

850

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1831

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1166
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1213
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

727
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

601
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2062
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12290
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1595
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1377
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30553 1
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

906
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

350
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

424
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

462