Коломийський госпіталь проводить складні операції на очах та має унікальне обладнання для реабілітації ветеранів війни (фото)

Від липня 2016-го року в Коломиї функціонує обласний госпіталь ветеранів війни. Фактично війна на Донбасі й спричинила потребу в створенні медичного закладу саме такого профілю.

За словами головного лікаря госпіталю Володимира Федоришина, у закладі підібрано найкращі медичні кадри міста, в їхньому числі – найкращих фізіотерапевтів.

Поряд з лікуванням і реабілітацією в госпіталі не перестають проводитися ремонтні та реконструкційні роботи. І лікувати й переобладнувати, – все доводиться робити одночасно. Це непросто? – цікавимося в керівника закладу.

"Досвід приходить в процесі роботи, – пояснює пан Федоришин. – В Україні давно не було війни, тож і не було молодих ветеранів. Ми мали тільки афганців та старих учасників 2-ї Світової війни, і всі вони лікувалися в лікарнях загального типу. А в тих лікарнях немає специфіки лікування й особливо реабілітації бійця, який щойно прийшов з фронту. Допомогти такому можна лише в госпіталі".

Взагалі, класичного типу госпіталі – структура стара. Але одна справа – госпіталі для кадрових військовиків й інша – для учасників війни, – пояснює головний лікар.

"У теперішній війні з Росією, як і в будь-якій війні, переважна більшість вояків – учорашні цивільні й до армійського життя себе не готували. Вони тепер мають право лікуватися як у військових госпіталях, так і в госпіталях для ветеранів. Різниця в підпорядкуванні і фінансуванні: військові госпіталі фінансуються Міністерством оборони, а госпіталі для ветеранів – МОЗом. Благо, створилося Міністерство у справах ветеранів, яке влітку мало б повноцінно запрацювати, тож опікуватися нашим госпіталем буде це міністерство. Дотепер ми не могли ветеранів пролікувати повноцінно, бо бракувало коштів. Для МОЗу наш госпіталь – один з багатьох лікувальних закладів країни і не більше. Нині справа зрушилася", - говорить лікар.

Торік стаціонарно в госпіталі проліковано 802 ветерани (найбільша кількість за рік від початку створення закладу); амбулаторно у 2018 році проліковано приблизно 2 тисячі учасників війни. Стоматологічну допомогу отримали 1.500 пацієнтів, 80 запротезовано.

За кошти з обласного бюджету починався був ремонт операційної, але кошти “зависли”, довелося вкладати власні гроші й гроші спонсорів, а це – тисяч з 200. Операційний блок, укомплектований новим обладнанням, таки завершено. Тепер окулісти мають змогу проводити складні операції на очах.

“Такі операції задорогі як для нашої фінансової спроможності, тому ми пропонуємо, аби половину вартості операції брала на свої плечі та чи інша ветеранська організація”, – каже пан Федоришин.

Чи не найважливіше відділення в госпіталі – реабілітаційне. Чимало післяінсультних хворих чекають своєї черги на реабілітаційні процедури, оскільки ніякий медзаклад в області таким не займається.

Для цього тут є спеціальне обладнання, як-от специфічний столик з набором різних інструментів для координації роботи пальців та рук; пацієнти проходять фізіопроцедури, дихають в кімнаті-інгаляторії відварами трав, споживають “кисневі коктейлі” та “кисневу пінку”, чого нема ніде в області. Дуже помічним є апарат “електросон”, який відновлює у пацієнтів порушену функцію сну.

Володимир Федоришин передчасно не хотів відкривати карти, але не втримався й зізнався журналістам “Дзеркала”, що веде переговори з новопризначеною очільницею Міністерства у справах ветеранів Іриною Фріз щодо облаштування санаторію для ветеранів у Яремчі на основі колишньої відпочинкової бази Національного Банку України.

База стоїть законсервованою, маючи 98 відсотків готовності до роботи: “Медичну реабілітацію пацієнт проходив би у нашому госпіталі, а фізичну – на гірському повітрі у Яремчі”.

Сподіваємося, що ідея успішно втілиться.

Фотогалерея


05.02.2019 2337
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

460
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1867
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3348
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1211
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1231
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1291 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

887

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

347

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1021

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1183
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

396
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2556
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1288
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1393
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

597
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15246
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7539
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

393
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

975 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

531
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

433
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

520