Коломия – місто з унікальним музеєм писанки і заказником зі зникаючими рослинами (ФОТО+ВІДЕО)

Коломию місцеві жителі іноді називають містом “кола”. Хоча точно ніхто не знає, від чого пішла назва, але впевнені, що перша частина слова найімовірніше пов’язана зі словом “коло”.

“Це одне з найкращих міст на території Прикарпаття, Покуття. Коломия є старовинним містом, багатим своїми традиціями, культурою, архітектурою. Перші згадки про нього зустрічаються в Галицько-Волинському літописі і датуються 1241 роком. У нас цікава кухня, яка дісталася нам у спадок від попередніх поколінь”, – розповідає краєзнавець Роман Деблюк, пише UA TV.

На центральній площі Відродження розташована найбільш впізнавана тут міська будівля – ратуша. Вона є пам’яткою архітектури. Крім того, на ній можна побачити герб Коломиї – орла, який підняв крила і готовий до польоту. Ця будівля – одна з небагатьох споруд Галичини, яка до цього часу виконує свої адміністративні функції. Тут розміщуються Коломийська міська рада та виконком.

Одне з найбільш популярних місць – центральна пішохідна вулиця Коломиї. Її назва – проспект Чорновола, але люди називають її стометрівкою. Багато споруд на вулиці були побудовані в кінці XIX – на початку XX століття. Тут люблять прогулюватися місцеві жителі і туристи.

Якщо ви втомилися гуляти містом, то для любителів тиші і природи є мальовниче передмістя. Там розташований Княждвірський заказник Коломийського лісгоспу, територією якого можна не тільки прогулятися пішки, але і влаштувати собі кінну прогулянку.

Краса цього лісу вражає. Але мало хто знає, що тут росте унікальне дерево, зникаючий вид – тис ягідний, який робить це місце особливим. Це найбільша в Україні й одна з найбільших у Європі ділянок, де росте така рослина. Тому Княждвірський заказник має велику наукову, історичну та естетичну цінність.

Заказник розташований на досить крутому схилі. Тут дуже мальовничий ландшафт з гірськими джерелами і незвичайною рослинністю.

“На території заказника розташовано безліч зон відпочинку, а ще обов’язково потрібно відвідати Музей природи“, – зазначає Роман Деблюк.

Візитною карткою міста є музей “Писанка”, який внесли до Книги рекордів Гіннеса та Книги рекордів України.

“Сама споруда була побудована дуже швидко. Її звели до відкриття Х Міжнародного гуцульського фольклорно-етнографічного фестивалю “Коломийка-2000”, – говорить Роман Деблюк.

Унікальний і єдиний у світі музей писанкового розпису розмістився у великій будівлі у вигляді колоритної писанки, яку спроектував архітектор Ігор Шуман. Ця споруда у 2007 році увійшла до першої десятки архітектурних чудес України. Зараз тут зберігається найбільша у світі колекція творів писанкового розпису.

“Щорічно музей відвідують близько ста тисяч туристів, як з України, так і з більш ніж 60 країн світу. Колекція музею налічує понад 12 тисяч унікальних творів – писанки, мальованки, дряпанки, створені на курячій, гусячій, страусиній і навіть перепелиній шкаралупі”, – розповідає завідуюча музеєм декоративних писанок Оксана Ясінська.


20.09.2019 6314
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1153
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2852
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1004
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1071 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3159 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

927

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

798

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2364
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15085
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123