Коломия – місто з унікальним музеєм писанки і заказником зі зникаючими рослинами (ФОТО+ВІДЕО)

Коломию місцеві жителі іноді називають містом “кола”. Хоча точно ніхто не знає, від чого пішла назва, але впевнені, що перша частина слова найімовірніше пов’язана зі словом “коло”.

“Це одне з найкращих міст на території Прикарпаття, Покуття. Коломия є старовинним містом, багатим своїми традиціями, культурою, архітектурою. Перші згадки про нього зустрічаються в Галицько-Волинському літописі і датуються 1241 роком. У нас цікава кухня, яка дісталася нам у спадок від попередніх поколінь”, – розповідає краєзнавець Роман Деблюк, пише UA TV.

На центральній площі Відродження розташована найбільш впізнавана тут міська будівля – ратуша. Вона є пам’яткою архітектури. Крім того, на ній можна побачити герб Коломиї – орла, який підняв крила і готовий до польоту. Ця будівля – одна з небагатьох споруд Галичини, яка до цього часу виконує свої адміністративні функції. Тут розміщуються Коломийська міська рада та виконком.

Одне з найбільш популярних місць – центральна пішохідна вулиця Коломиї. Її назва – проспект Чорновола, але люди називають її стометрівкою. Багато споруд на вулиці були побудовані в кінці XIX – на початку XX століття. Тут люблять прогулюватися місцеві жителі і туристи.

Якщо ви втомилися гуляти містом, то для любителів тиші і природи є мальовниче передмістя. Там розташований Княждвірський заказник Коломийського лісгоспу, територією якого можна не тільки прогулятися пішки, але і влаштувати собі кінну прогулянку.

Краса цього лісу вражає. Але мало хто знає, що тут росте унікальне дерево, зникаючий вид – тис ягідний, який робить це місце особливим. Це найбільша в Україні й одна з найбільших у Європі ділянок, де росте така рослина. Тому Княждвірський заказник має велику наукову, історичну та естетичну цінність.

Заказник розташований на досить крутому схилі. Тут дуже мальовничий ландшафт з гірськими джерелами і незвичайною рослинністю.

“На території заказника розташовано безліч зон відпочинку, а ще обов’язково потрібно відвідати Музей природи“, – зазначає Роман Деблюк.

Візитною карткою міста є музей “Писанка”, який внесли до Книги рекордів Гіннеса та Книги рекордів України.

“Сама споруда була побудована дуже швидко. Її звели до відкриття Х Міжнародного гуцульського фольклорно-етнографічного фестивалю “Коломийка-2000”, – говорить Роман Деблюк.

Унікальний і єдиний у світі музей писанкового розпису розмістився у великій будівлі у вигляді колоритної писанки, яку спроектував архітектор Ігор Шуман. Ця споруда у 2007 році увійшла до першої десятки архітектурних чудес України. Зараз тут зберігається найбільша у світі колекція творів писанкового розпису.

“Щорічно музей відвідують близько ста тисяч туристів, як з України, так і з більш ніж 60 країн світу. Колекція музею налічує понад 12 тисяч унікальних творів – писанки, мальованки, дряпанки, створені на курячій, гусячій, страусиній і навіть перепелиній шкаралупі”, – розповідає завідуюча музеєм декоративних писанок Оксана Ясінська.


20.09.2019 5656
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1626
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1707
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1694
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5010 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2004 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1390

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

337

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

584

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

758

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

875
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3510
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10081
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

721
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25971
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7584
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

777
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1275
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

229
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1109
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

718
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

952