Коли і як коронка ставиться на живий зуб?

Сьогодні встановити коронку на живий зуб не лише реально, а й доцільно. Якщо нервовий пучок вдалося зберегти, і зуб просто потребує «панциру» – фахівці клініки Осадчого порекомендують саме цей варіант. Коли ж збереження нерва можливе?

Ще десяток років тому зберегти нерв у зубі, який підлягає протезуванню, було неможливо. Сьогодні фахівці більш щадно ставляться до кожної функції, і намагаються зберегти чутливість та «життя» зубної одиниці навіть під коронкою. У яких випадках коронка на зуб встановлюється без видалення пульпи – розкаже наша стаття.

Коли коронка встановлюється на зуб із нервом?

Якщо пульпа не видалена, але встановлення коронки є невідворотним, цілком можливо, видалення нерва й не буде необхідним. У яких же випадках вдається зберегти живий зуб під коронкою?

  • За наявності естетичних проблем: наприклад, зуб значно відрізняється за відтінком від інших, але є здоровим.
  • При пародонтиті, пародонтозі та інших запальних процесах у навколозубних тканинах, які не зачіпають пульпу, однак, розхитують сам зуб.
  • Якщо зубна одиниця потребує обточування: наприклад, при сусідстві з іншою коронкою чи проблемним зубом.
  • Коли зуб зруйнований, але нервовий пучок залишається здоровим, і його не потрібно видаляти.

Через пульпу зуб продовжує отримувати постійне живлення, а отже, така одиниця зможе «прожити» ще не одне десятиліття, якщо буде зверху захищена коронкою. І якщо зовсім нещодавно навіть у таких випадках стоматологам було простіше видалити нерв і спокійно займатися протезуванням, сьогодні за найменшої можливості зберегти повноцінне здоров’я зубної одиниці фахівці роблять саме так.

Етапи встановлення коронки на живий зуб

Технологія протезування на живий зуб дещо відрізняється, адже потребує використання безпечного анестетика на кожному етапі підготовки зуба. В цілому ж, етапи встановлення коронки є класичними:

  • первинний огляд та діагностика, в тому числі - рентген;
  • планування лікування та розрахунок вартості (все залежить від складності виконання та матеріалу коронки: металокераміки, кераміки чи діоксиду цирконію);
  • санація ротової порожнини, яка включає лікування карієсу та професійну чистку;
  • обточування зуба для ідеального прилягання майбутньої коронки;
  • виготовлення протеза;
  • встановлення та фіксація коронки за допомогою стоматологічного цементу.

Якщо все продумано правильно, процес адаптації виявиться легким і недовгим. А головне – ви будете відчувати смак і температуру їжі саме так, як відчували все життя завдяки збереженню зубного нерва. Звертайтеся до стоматологічної клініки Осадчого, аби вчасно захистити зуб коронкою та зберегти його чутливість.

Реклама


28.07.2024 1312
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

513
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3066
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21181
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2046
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1545 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2418

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

222

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

183

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

796

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2211
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

227
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

507
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1055
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

220
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

829
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

800
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

724
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8281
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти. Про це

343
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1008 4
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2227 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

922