Сьогодні встановити коронку на живий зуб не лише реально, а й доцільно. Якщо нервовий пучок вдалося зберегти, і зуб просто потребує «панциру» – фахівці клініки Осадчого порекомендують саме цей варіант. Коли ж збереження нерва можливе?
Ще десяток років тому зберегти нерв у зубі, який підлягає протезуванню, було неможливо. Сьогодні фахівці більш щадно ставляться до кожної функції, і намагаються зберегти чутливість та «життя» зубної одиниці навіть під коронкою. У яких випадках коронка на зуб встановлюється без видалення пульпи – розкаже наша стаття.
Коли коронка встановлюється на зуб із нервом?
Якщо пульпа не видалена, але встановлення коронки є невідворотним, цілком можливо, видалення нерва й не буде необхідним. У яких же випадках вдається зберегти живий зуб під коронкою?
- За наявності естетичних проблем: наприклад, зуб значно відрізняється за відтінком від інших, але є здоровим.
- При пародонтиті, пародонтозі та інших запальних процесах у навколозубних тканинах, які не зачіпають пульпу, однак, розхитують сам зуб.
- Якщо зубна одиниця потребує обточування: наприклад, при сусідстві з іншою коронкою чи проблемним зубом.
- Коли зуб зруйнований, але нервовий пучок залишається здоровим, і його не потрібно видаляти.
Через пульпу зуб продовжує отримувати постійне живлення, а отже, така одиниця зможе «прожити» ще не одне десятиліття, якщо буде зверху захищена коронкою. І якщо зовсім нещодавно навіть у таких випадках стоматологам було простіше видалити нерв і спокійно займатися протезуванням, сьогодні за найменшої можливості зберегти повноцінне здоров’я зубної одиниці фахівці роблять саме так.
Етапи встановлення коронки на живий зуб
Технологія протезування на живий зуб дещо відрізняється, адже потребує використання безпечного анестетика на кожному етапі підготовки зуба. В цілому ж, етапи встановлення коронки є класичними:
- первинний огляд та діагностика, в тому числі - рентген;
- планування лікування та розрахунок вартості (все залежить від складності виконання та матеріалу коронки: металокераміки, кераміки чи діоксиду цирконію);
- санація ротової порожнини, яка включає лікування карієсу та професійну чистку;
- обточування зуба для ідеального прилягання майбутньої коронки;
- виготовлення протеза;
- встановлення та фіксація коронки за допомогою стоматологічного цементу.
Якщо все продумано правильно, процес адаптації виявиться легким і недовгим. А головне – ви будете відчувати смак і температуру їжі саме так, як відчували все життя завдяки збереженню зубного нерва. Звертайтеся до стоматологічної клініки Осадчого, аби вчасно захистити зуб коронкою та зберегти його чутливість.
Реклама