Коли болять суглоби...

/data/blog/41634/e7b24586fb994a182dc02fcd474165cc.jpg

У осінньо-зимовий період, коли настає похолодання, погіршується самопочуття пацієнтів, особливо середнього та старшого віку. Загострюється ряд захворювань і найчастіше – ревматологічних. І особливо актуальним в цей час є так званий суглобовий синдром.

Він зустрічається практично при усіх ревматологічних захворюваннях. В першу чергу, при ревматичній хворобі серця, захворюванні суглобів, хребта і системному захворюванню сполучної тканини.

Завідуюча ревматологічним відділенням центральної міської клінічної лікарні Зоряна Мисліборська наголошує: своєчасне звертання за медичною допомогою є дуже важливим.. Адже суглобовий синдром на початковій стадії може бути проявом гострого респіраторного захворювання, проявом грипу, захворювань органів черевної порожнини. Але іноді він буває початком прояву більш важчих хвороб. А це ревматоїдний артрит, псоріартричний артрит, подагричні захворювання та чимало інших. Тому особливо потрібна рання діагностика, щоб захворювання не набуло хронічного процесу.

„Однією з перших ознак суглобового синдрому є біль у суглобах. Це може бути проявом моноартриту, тобто ураженням одного суглобу, коли виявляється болючість, припухлість суглобу, його почервоніння, обмеження рухів, у пацієнта піднімається температура як місцева, в ділянці ураженого суглобу, так і загальна – 37-39º. А іноді поліартриту, коли суглобовий синдром уражає одразу декілька суглобів, тоді у людини можуть виникати мігруючі болі. Важливо вчасно звернутися до лікаря за медичною допомогою, щоб не пропустити за суглобовим синдромом більш важке захворювання”, – каже Зоряна Мисліборська.

Лікар розповідає, що при ревматологічних захворюваннях яскраво виражена клінічна картина може відмічатися через півроку, через рік. Саме тому настільки важливим є раннє діагностування хвороби.

„Якщо раніше говорилося, що важливо досягти ремісії при, скажімо, ревматоїдному артриті, то тепер, з появою нових медикаментозних препаратів, можливе й вилікування, але лише при діагностуванні захворювання на ранній стадії. Актуальною на сьогодні є і хронічна ревматична хвороба серця. При ній також уражаються суглоби, біль у них носить мігруючий характер, може з’явитися припухлість суглобів, обмеження рухів, болючість, почервоніння. А ще люди скаржаться на біль в ділянці серця. Часто кажуть: ревматизм суглоби лише, а серце кусає. Пацієнти пропускають ранній етап виявлення хвороби, або ж займаються самолікуванням, звертаються до знайомих, лікуються травами, а за медичною допомогою до поліклініки чи стаціонару приходять тоді, коли хвороба перебуває в розгорнутій стадії із сформованими вадами серця”, – наголошує Зоряна Мисліборська.

Ревматологічне відділення центральної міської клінічної лікарні розраховане на 40 ліжок, 30 стаціонарних і 10 з денним перебуванням пацієнтів. Тут лікуються люди з різними ревматологічними захворюваннями. За словами головного лікаря Івано-Франківська Тараса Масляка, на сьогодні це відділення знаходиться в дещо стіснених умовах, адже розміщене воно на обмеженій площі.

„Прикро, що наші хворі перебувають у таких умовах. Проте ми ремонтуємо лікарню і плануємо будувати тут новий корпус. Сподіваюся, він з’явиться уже через два роки і тоді це відділення отримає гарні, європейські палати. Ми прикладаємо максимум зусиль для лікування наших пацієнтів, їхнього комфортного перебування у медичному закладі”, – каже Тарас Масляк.

Лікарі застерігають: саме в цей період у багатьох людей виникають так звані „нічні болі”, болі на зміну погоди, коли люди відчувають дискомфорт в кістковій чи м’язовій системі. Симптоми минають за день-два, але вони мають насторожувати. Якщо такі моменти повторюються, варто звернутися до лікарів і пройти обстеження. Такі скарги можуть бути в людей в вегето-судинною дистонією, нейроциркуляторною дистонією, при захворюваннях органів черевної порожнини.

І головне – при жодному захворюванню не рекомендується займатися самолікуванням.

„На сьогоднішній день люди приймають дуже багато ліків, тому імунна система змінилася, чимало захворювань уже не мають класичних проявів, як це було раніше. Якщо говорити про різного роду мазі чи гелі, які зараз активно рекламують з телеекранів, то варто знати: вони містять препарати, які крім локальної дії, впливають і системно. Тому можуть викликати різні побічні ефекти”, – каже завідуюча ревматологічним відділенням ЦМКЛ.

 

Любов Загоровська


Коментарі (0)

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

565
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2794 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2527
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6678 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2975
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2558

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

370

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1176

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3085
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17027
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

637
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

911
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

253
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

685
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2035
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34568
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27346 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

140
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

365
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

456
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2195