Коли болять суглоби...

/data/blog/41634/e7b24586fb994a182dc02fcd474165cc.jpg

У осінньо-зимовий період, коли настає похолодання, погіршується самопочуття пацієнтів, особливо середнього та старшого віку. Загострюється ряд захворювань і найчастіше – ревматологічних. І особливо актуальним в цей час є так званий суглобовий синдром.

Він зустрічається практично при усіх ревматологічних захворюваннях. В першу чергу, при ревматичній хворобі серця, захворюванні суглобів, хребта і системному захворюванню сполучної тканини.

Завідуюча ревматологічним відділенням центральної міської клінічної лікарні Зоряна Мисліборська наголошує: своєчасне звертання за медичною допомогою є дуже важливим.. Адже суглобовий синдром на початковій стадії може бути проявом гострого респіраторного захворювання, проявом грипу, захворювань органів черевної порожнини. Але іноді він буває початком прояву більш важчих хвороб. А це ревматоїдний артрит, псоріартричний артрит, подагричні захворювання та чимало інших. Тому особливо потрібна рання діагностика, щоб захворювання не набуло хронічного процесу.

„Однією з перших ознак суглобового синдрому є біль у суглобах. Це може бути проявом моноартриту, тобто ураженням одного суглобу, коли виявляється болючість, припухлість суглобу, його почервоніння, обмеження рухів, у пацієнта піднімається температура як місцева, в ділянці ураженого суглобу, так і загальна – 37-39º. А іноді поліартриту, коли суглобовий синдром уражає одразу декілька суглобів, тоді у людини можуть виникати мігруючі болі. Важливо вчасно звернутися до лікаря за медичною допомогою, щоб не пропустити за суглобовим синдромом більш важке захворювання”, – каже Зоряна Мисліборська.

Лікар розповідає, що при ревматологічних захворюваннях яскраво виражена клінічна картина може відмічатися через півроку, через рік. Саме тому настільки важливим є раннє діагностування хвороби.

„Якщо раніше говорилося, що важливо досягти ремісії при, скажімо, ревматоїдному артриті, то тепер, з появою нових медикаментозних препаратів, можливе й вилікування, але лише при діагностуванні захворювання на ранній стадії. Актуальною на сьогодні є і хронічна ревматична хвороба серця. При ній також уражаються суглоби, біль у них носить мігруючий характер, може з’явитися припухлість суглобів, обмеження рухів, болючість, почервоніння. А ще люди скаржаться на біль в ділянці серця. Часто кажуть: ревматизм суглоби лише, а серце кусає. Пацієнти пропускають ранній етап виявлення хвороби, або ж займаються самолікуванням, звертаються до знайомих, лікуються травами, а за медичною допомогою до поліклініки чи стаціонару приходять тоді, коли хвороба перебуває в розгорнутій стадії із сформованими вадами серця”, – наголошує Зоряна Мисліборська.

Ревматологічне відділення центральної міської клінічної лікарні розраховане на 40 ліжок, 30 стаціонарних і 10 з денним перебуванням пацієнтів. Тут лікуються люди з різними ревматологічними захворюваннями. За словами головного лікаря Івано-Франківська Тараса Масляка, на сьогодні це відділення знаходиться в дещо стіснених умовах, адже розміщене воно на обмеженій площі.

„Прикро, що наші хворі перебувають у таких умовах. Проте ми ремонтуємо лікарню і плануємо будувати тут новий корпус. Сподіваюся, він з’явиться уже через два роки і тоді це відділення отримає гарні, європейські палати. Ми прикладаємо максимум зусиль для лікування наших пацієнтів, їхнього комфортного перебування у медичному закладі”, – каже Тарас Масляк.

Лікарі застерігають: саме в цей період у багатьох людей виникають так звані „нічні болі”, болі на зміну погоди, коли люди відчувають дискомфорт в кістковій чи м’язовій системі. Симптоми минають за день-два, але вони мають насторожувати. Якщо такі моменти повторюються, варто звернутися до лікарів і пройти обстеження. Такі скарги можуть бути в людей в вегето-судинною дистонією, нейроциркуляторною дистонією, при захворюваннях органів черевної порожнини.

І головне – при жодному захворюванню не рекомендується займатися самолікуванням.

„На сьогоднішній день люди приймають дуже багато ліків, тому імунна система змінилася, чимало захворювань уже не мають класичних проявів, як це було раніше. Якщо говорити про різного роду мазі чи гелі, які зараз активно рекламують з телеекранів, то варто знати: вони містять препарати, які крім локальної дії, впливають і системно. Тому можуть викликати різні побічні ефекти”, – каже завідуюча ревматологічним відділенням ЦМКЛ.

 

Любов Загоровська


Коментарі (0)

08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

320
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

526
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5397
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1439
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1316
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2606

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

364

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1204

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1039

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

956
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

269
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10645
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

616
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5661
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1435
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

325
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

226
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

580 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1017
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883