Коли болять суглоби...

/data/blog/41634/e7b24586fb994a182dc02fcd474165cc.jpg

У осінньо-зимовий період, коли настає похолодання, погіршується самопочуття пацієнтів, особливо середнього та старшого віку. Загострюється ряд захворювань і найчастіше – ревматологічних. І особливо актуальним в цей час є так званий суглобовий синдром.

Він зустрічається практично при усіх ревматологічних захворюваннях. В першу чергу, при ревматичній хворобі серця, захворюванні суглобів, хребта і системному захворюванню сполучної тканини.

Завідуюча ревматологічним відділенням центральної міської клінічної лікарні Зоряна Мисліборська наголошує: своєчасне звертання за медичною допомогою є дуже важливим.. Адже суглобовий синдром на початковій стадії може бути проявом гострого респіраторного захворювання, проявом грипу, захворювань органів черевної порожнини. Але іноді він буває початком прояву більш важчих хвороб. А це ревматоїдний артрит, псоріартричний артрит, подагричні захворювання та чимало інших. Тому особливо потрібна рання діагностика, щоб захворювання не набуло хронічного процесу.

„Однією з перших ознак суглобового синдрому є біль у суглобах. Це може бути проявом моноартриту, тобто ураженням одного суглобу, коли виявляється болючість, припухлість суглобу, його почервоніння, обмеження рухів, у пацієнта піднімається температура як місцева, в ділянці ураженого суглобу, так і загальна – 37-39º. А іноді поліартриту, коли суглобовий синдром уражає одразу декілька суглобів, тоді у людини можуть виникати мігруючі болі. Важливо вчасно звернутися до лікаря за медичною допомогою, щоб не пропустити за суглобовим синдромом більш важке захворювання”, – каже Зоряна Мисліборська.

Лікар розповідає, що при ревматологічних захворюваннях яскраво виражена клінічна картина може відмічатися через півроку, через рік. Саме тому настільки важливим є раннє діагностування хвороби.

„Якщо раніше говорилося, що важливо досягти ремісії при, скажімо, ревматоїдному артриті, то тепер, з появою нових медикаментозних препаратів, можливе й вилікування, але лише при діагностуванні захворювання на ранній стадії. Актуальною на сьогодні є і хронічна ревматична хвороба серця. При ній також уражаються суглоби, біль у них носить мігруючий характер, може з’явитися припухлість суглобів, обмеження рухів, болючість, почервоніння. А ще люди скаржаться на біль в ділянці серця. Часто кажуть: ревматизм суглоби лише, а серце кусає. Пацієнти пропускають ранній етап виявлення хвороби, або ж займаються самолікуванням, звертаються до знайомих, лікуються травами, а за медичною допомогою до поліклініки чи стаціонару приходять тоді, коли хвороба перебуває в розгорнутій стадії із сформованими вадами серця”, – наголошує Зоряна Мисліборська.

Ревматологічне відділення центральної міської клінічної лікарні розраховане на 40 ліжок, 30 стаціонарних і 10 з денним перебуванням пацієнтів. Тут лікуються люди з різними ревматологічними захворюваннями. За словами головного лікаря Івано-Франківська Тараса Масляка, на сьогодні це відділення знаходиться в дещо стіснених умовах, адже розміщене воно на обмеженій площі.

„Прикро, що наші хворі перебувають у таких умовах. Проте ми ремонтуємо лікарню і плануємо будувати тут новий корпус. Сподіваюся, він з’явиться уже через два роки і тоді це відділення отримає гарні, європейські палати. Ми прикладаємо максимум зусиль для лікування наших пацієнтів, їхнього комфортного перебування у медичному закладі”, – каже Тарас Масляк.

Лікарі застерігають: саме в цей період у багатьох людей виникають так звані „нічні болі”, болі на зміну погоди, коли люди відчувають дискомфорт в кістковій чи м’язовій системі. Симптоми минають за день-два, але вони мають насторожувати. Якщо такі моменти повторюються, варто звернутися до лікарів і пройти обстеження. Такі скарги можуть бути в людей в вегето-судинною дистонією, нейроциркуляторною дистонією, при захворюваннях органів черевної порожнини.

І головне – при жодному захворюванню не рекомендується займатися самолікуванням.

„На сьогоднішній день люди приймають дуже багато ліків, тому імунна система змінилася, чимало захворювань уже не мають класичних проявів, як це було раніше. Якщо говорити про різного роду мазі чи гелі, які зараз активно рекламують з телеекранів, то варто знати: вони містять препарати, які крім локальної дії, впливають і системно. Тому можуть викликати різні побічні ефекти”, – каже завідуюча ревматологічним відділенням ЦМКЛ.

 

Любов Загоровська


Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727