Колекціонування

 

/data/blog/67206/183c40de95168d92574e743a72597d7d.jpg

 

Часто, під час святкувань, між старшими людьми часто зав'язується розмова про те, як у дитинстві вони щось колекціонували. З усмішкою на обличчі хтось згадує про свою колекцію вкладишів від жувальних гумок, інший - про колись дорогі серцю наклейки.

Колекціонування-це досить цікаве хобі, навіть з якимось спортивним відтінком, людина в деяких випадках прагне будь-що заволодіти якоюсь річчю, якої немає в її збірці. Нерідко це захоплення приносить користь, а частенько воно може стати не тільки розвагою та хобі, а й непоганим засобом заробітку. Відомо багато випадків, коли колекціонер за великі гроші продавав своє надбання, яке колись дістав за безцінь. Однак колекціонуючи щось, потрібно завжди бути уважним та обережним – замість рідкісного екземпляра шахраї запросто можуть підсунути підробку.

Перевагою саме цього захоплення є його поширеність у всьому світі. Погодьтеся, так значно легше знайти однодумців, з якими можна буде обговорити новинки своїх колекцій, поділитися знаннями або навіть обмінятися деякими екземплярами. Також цікаво познайомитися з людьми, колекції яких є ну дуже вже неординарними. Наприклад, з колекціонерами пачок від цигарок, автографів, альбомів, афоризмів, брошур, віял, газет, глобусів, грошей, дзвіночків, дерев, змій, зошитів, кактусів, каміння, ключів, кнопок, фотографій, зіпсованих батарейок, кришечок від пива, прапорців, мил з готелів, цукру у стіках, кружок з назвами різних країн, іграшок з "кіндерів", жетонів з метро, підков, перунових стріл, ситуацій, вражень, машинок, мінералів, засушених рослин (гербарії), садових гномів, пам'ятників (як мініатюрних, так і справжніх). А ще з радянських часів збереглися традиції колекціонування наклейок, сірникових коробок, фольгових кришечок від кефіру та молока, марок, листівок, обгорток від шоколаду і цукерок, календариків та плакатів. Колись серед знаті було престижним мати свою колекцію, тож вони збирали старовинні речі, картини, скульптури, автомобілі, дорогі вина і коньяки, сигари і т.д. Колекціонування подібних предметів забирало чимало коштів – кожен предмет міг коштувати десятки і сотні тисяч доларів.

Можливо, вам здається, що це по дитячому, чи уже не в моді. Тоді я мушу вас розчарувати - ні, це не так. Навіть зірки кіно та естради люблять колекціонувати. Наприклад, відомий англійський співак Елтон Джон. У британського співака химерне та мирне хобі – колекціонування іграшкових песиків.

Колекціонувати можна все: від етикеток до автомобілів «Бентлі» останніх моделей.Предметами колекцій заможних людей стають старовинні речі, картини, скульптури, автомобілі, дорогі вина і коньяки, сигари і т.д. На колекціонування подібних предметів йде чимало коштів – кожен предмет може коштувати десятки і сотні тисяч доларів.

Але можна колекціонувати щось не настільки дороге, наприклад, незвичайні пляшки, банки, пробки, упаковки . Таким чином, частиною колекції може стати будь-який предмет – все залежить від інтересів і переваг колекціонера, а також від його фінансових можливостей.

Колекціонування предметів певного виду часто навіть має власну назву. Наприклад, з дитинства всім знайоме колекціонування поштових марок називається філателією , а колекціонування монет -нумізматикою. Збирання орденів, медалей і значків називається фалеристикою, збирання аудіозаписів – філофоніей. Навіть збирання обгорток від морозива також має власну назву – гелатофілія.

У рамках кожного виду колекціонування можуть виділятися і свої підвиди. Наприклад, можна збирати марки або монети тільки однієї країни, тільки ювілейні або рідкісні, тільки певного періоду. В інших випадках колекціонери збирають не просто однорідні предмети, а до того ж об’єднані якоюсь загальною ідеєю: певного кольору, форми і т.д.

Правила колекціонування

Щоб колекціонування приносило радість і задоволення, а колекція захоплювала свого власника, необхідно пам’ятати про деякі важливі правила.

По-перше, в колекції повинні бути однорідні предмети, об’єднані за певною ознакою. Тому пара фантиків від цукерок і три календарика в ящику столу – це не колекція, це – сміття.

По-друге, всі предмети колекції повинні бути систематизовані, їх не можна просто звалити в купу. Для марок є спеціальні альбоми, листівки можна зберігати в конвертах або папках. Для фігурок, статуеток, моделей вже потрібно виділити цілу полицю, шафу.

Рекомендується вести реєстр колекції , тобто записувати в спеціальний зошит або електронний файл найменування та номер предмета, його розташування. Можна також зробити позначки щодо часу і місця придбання предмета, його цінності.

Слід вивчити і дотримуватися правил зберігання предметів своєї колекції. Наприклад, марки не можна брати руками або класти просто на стіл – так вони дуже швидко прийдуть в непридатність. Для марок є спеціальні щипці, а класти їх рекомендується на чистий аркуш білого паперу, щоб звести можливість забруднення до мінімуму.

Чому колекціонування таке популярне?

Відповідь на це питання, швидше за все, криється в самій психології людини. Колекціонування, як один з видів хобі, дає людині можливість розважитися, розслабитися, урізноманітнити своє повсякденне життя. Але колекціонування – це ще й приємні спогади, пов’язані з тим чи іншим предметом, радість володіння бажаною і часто рідкісною річчю.

Колекціонуючи різні предмети, будь то старовинні вази або CD-диски, людина відкриває для себе чимало нової, корисної інформації. Найчастіше колекціонери стають великими експертами в своїй галузі. Пристрасний нумізмат розповість про способи карбування монет в різні історичні епохи, з легкістю розрізнить сантими, песо, крони і т.д. А колекціонер вин напевно багато розповість про особливості вирощування й обробки виноградної сировини, про тривалість витримки вин.

 

Колекціонуйте те, на що у Вас вистачає грошей. Знайдіть свою тему і вперед!

 

 

Валентина Кістерьова,

школа професійної журналістики


Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1026
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2624 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2193
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3054
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2655
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2372 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

499

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

502

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

996

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2235
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20466
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

696
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1964
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

240
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

847
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5546
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7413
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

933
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

701
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1076 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1581 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1443