Колекціонування

 

/data/blog/67206/183c40de95168d92574e743a72597d7d.jpg

 

Часто, під час святкувань, між старшими людьми часто зав'язується розмова про те, як у дитинстві вони щось колекціонували. З усмішкою на обличчі хтось згадує про свою колекцію вкладишів від жувальних гумок, інший - про колись дорогі серцю наклейки.

Колекціонування-це досить цікаве хобі, навіть з якимось спортивним відтінком, людина в деяких випадках прагне будь-що заволодіти якоюсь річчю, якої немає в її збірці. Нерідко це захоплення приносить користь, а частенько воно може стати не тільки розвагою та хобі, а й непоганим засобом заробітку. Відомо багато випадків, коли колекціонер за великі гроші продавав своє надбання, яке колись дістав за безцінь. Однак колекціонуючи щось, потрібно завжди бути уважним та обережним – замість рідкісного екземпляра шахраї запросто можуть підсунути підробку.

Перевагою саме цього захоплення є його поширеність у всьому світі. Погодьтеся, так значно легше знайти однодумців, з якими можна буде обговорити новинки своїх колекцій, поділитися знаннями або навіть обмінятися деякими екземплярами. Також цікаво познайомитися з людьми, колекції яких є ну дуже вже неординарними. Наприклад, з колекціонерами пачок від цигарок, автографів, альбомів, афоризмів, брошур, віял, газет, глобусів, грошей, дзвіночків, дерев, змій, зошитів, кактусів, каміння, ключів, кнопок, фотографій, зіпсованих батарейок, кришечок від пива, прапорців, мил з готелів, цукру у стіках, кружок з назвами різних країн, іграшок з "кіндерів", жетонів з метро, підков, перунових стріл, ситуацій, вражень, машинок, мінералів, засушених рослин (гербарії), садових гномів, пам'ятників (як мініатюрних, так і справжніх). А ще з радянських часів збереглися традиції колекціонування наклейок, сірникових коробок, фольгових кришечок від кефіру та молока, марок, листівок, обгорток від шоколаду і цукерок, календариків та плакатів. Колись серед знаті було престижним мати свою колекцію, тож вони збирали старовинні речі, картини, скульптури, автомобілі, дорогі вина і коньяки, сигари і т.д. Колекціонування подібних предметів забирало чимало коштів – кожен предмет міг коштувати десятки і сотні тисяч доларів.

Можливо, вам здається, що це по дитячому, чи уже не в моді. Тоді я мушу вас розчарувати - ні, це не так. Навіть зірки кіно та естради люблять колекціонувати. Наприклад, відомий англійський співак Елтон Джон. У британського співака химерне та мирне хобі – колекціонування іграшкових песиків.

Колекціонувати можна все: від етикеток до автомобілів «Бентлі» останніх моделей.Предметами колекцій заможних людей стають старовинні речі, картини, скульптури, автомобілі, дорогі вина і коньяки, сигари і т.д. На колекціонування подібних предметів йде чимало коштів – кожен предмет може коштувати десятки і сотні тисяч доларів.

Але можна колекціонувати щось не настільки дороге, наприклад, незвичайні пляшки, банки, пробки, упаковки . Таким чином, частиною колекції може стати будь-який предмет – все залежить від інтересів і переваг колекціонера, а також від його фінансових можливостей.

Колекціонування предметів певного виду часто навіть має власну назву. Наприклад, з дитинства всім знайоме колекціонування поштових марок називається філателією , а колекціонування монет -нумізматикою. Збирання орденів, медалей і значків називається фалеристикою, збирання аудіозаписів – філофоніей. Навіть збирання обгорток від морозива також має власну назву – гелатофілія.

У рамках кожного виду колекціонування можуть виділятися і свої підвиди. Наприклад, можна збирати марки або монети тільки однієї країни, тільки ювілейні або рідкісні, тільки певного періоду. В інших випадках колекціонери збирають не просто однорідні предмети, а до того ж об’єднані якоюсь загальною ідеєю: певного кольору, форми і т.д.

Правила колекціонування

Щоб колекціонування приносило радість і задоволення, а колекція захоплювала свого власника, необхідно пам’ятати про деякі важливі правила.

По-перше, в колекції повинні бути однорідні предмети, об’єднані за певною ознакою. Тому пара фантиків від цукерок і три календарика в ящику столу – це не колекція, це – сміття.

По-друге, всі предмети колекції повинні бути систематизовані, їх не можна просто звалити в купу. Для марок є спеціальні альбоми, листівки можна зберігати в конвертах або папках. Для фігурок, статуеток, моделей вже потрібно виділити цілу полицю, шафу.

Рекомендується вести реєстр колекції , тобто записувати в спеціальний зошит або електронний файл найменування та номер предмета, його розташування. Можна також зробити позначки щодо часу і місця придбання предмета, його цінності.

Слід вивчити і дотримуватися правил зберігання предметів своєї колекції. Наприклад, марки не можна брати руками або класти просто на стіл – так вони дуже швидко прийдуть в непридатність. Для марок є спеціальні щипці, а класти їх рекомендується на чистий аркуш білого паперу, щоб звести можливість забруднення до мінімуму.

Чому колекціонування таке популярне?

Відповідь на це питання, швидше за все, криється в самій психології людини. Колекціонування, як один з видів хобі, дає людині можливість розважитися, розслабитися, урізноманітнити своє повсякденне життя. Але колекціонування – це ще й приємні спогади, пов’язані з тим чи іншим предметом, радість володіння бажаною і часто рідкісною річчю.

Колекціонуючи різні предмети, будь то старовинні вази або CD-диски, людина відкриває для себе чимало нової, корисної інформації. Найчастіше колекціонери стають великими експертами в своїй галузі. Пристрасний нумізмат розповість про способи карбування монет в різні історичні епохи, з легкістю розрізнить сантими, песо, крони і т.д. А колекціонер вин напевно багато розповість про особливості вирощування й обробки виноградної сировини, про тривалість витримки вин.

 

Колекціонуйте те, на що у Вас вистачає грошей. Знайдіть свою тему і вперед!

 

 

Валентина Кістерьова,

школа професійної журналістики


Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1313
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1663 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2446
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2288 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7545
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15261 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

320

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1043

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1107

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1892
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

286
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

661
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

902
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3129
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

923
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1955
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1008
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35159 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

270
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

485
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

633
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

950