Колекціонування

 

/data/blog/67206/183c40de95168d92574e743a72597d7d.jpg

 

Часто, під час святкувань, між старшими людьми часто зав'язується розмова про те, як у дитинстві вони щось колекціонували. З усмішкою на обличчі хтось згадує про свою колекцію вкладишів від жувальних гумок, інший - про колись дорогі серцю наклейки.

Колекціонування-це досить цікаве хобі, навіть з якимось спортивним відтінком, людина в деяких випадках прагне будь-що заволодіти якоюсь річчю, якої немає в її збірці. Нерідко це захоплення приносить користь, а частенько воно може стати не тільки розвагою та хобі, а й непоганим засобом заробітку. Відомо багато випадків, коли колекціонер за великі гроші продавав своє надбання, яке колись дістав за безцінь. Однак колекціонуючи щось, потрібно завжди бути уважним та обережним – замість рідкісного екземпляра шахраї запросто можуть підсунути підробку.

Перевагою саме цього захоплення є його поширеність у всьому світі. Погодьтеся, так значно легше знайти однодумців, з якими можна буде обговорити новинки своїх колекцій, поділитися знаннями або навіть обмінятися деякими екземплярами. Також цікаво познайомитися з людьми, колекції яких є ну дуже вже неординарними. Наприклад, з колекціонерами пачок від цигарок, автографів, альбомів, афоризмів, брошур, віял, газет, глобусів, грошей, дзвіночків, дерев, змій, зошитів, кактусів, каміння, ключів, кнопок, фотографій, зіпсованих батарейок, кришечок від пива, прапорців, мил з готелів, цукру у стіках, кружок з назвами різних країн, іграшок з "кіндерів", жетонів з метро, підков, перунових стріл, ситуацій, вражень, машинок, мінералів, засушених рослин (гербарії), садових гномів, пам'ятників (як мініатюрних, так і справжніх). А ще з радянських часів збереглися традиції колекціонування наклейок, сірникових коробок, фольгових кришечок від кефіру та молока, марок, листівок, обгорток від шоколаду і цукерок, календариків та плакатів. Колись серед знаті було престижним мати свою колекцію, тож вони збирали старовинні речі, картини, скульптури, автомобілі, дорогі вина і коньяки, сигари і т.д. Колекціонування подібних предметів забирало чимало коштів – кожен предмет міг коштувати десятки і сотні тисяч доларів.

Можливо, вам здається, що це по дитячому, чи уже не в моді. Тоді я мушу вас розчарувати - ні, це не так. Навіть зірки кіно та естради люблять колекціонувати. Наприклад, відомий англійський співак Елтон Джон. У британського співака химерне та мирне хобі – колекціонування іграшкових песиків.

Колекціонувати можна все: від етикеток до автомобілів «Бентлі» останніх моделей.Предметами колекцій заможних людей стають старовинні речі, картини, скульптури, автомобілі, дорогі вина і коньяки, сигари і т.д. На колекціонування подібних предметів йде чимало коштів – кожен предмет може коштувати десятки і сотні тисяч доларів.

Але можна колекціонувати щось не настільки дороге, наприклад, незвичайні пляшки, банки, пробки, упаковки . Таким чином, частиною колекції може стати будь-який предмет – все залежить від інтересів і переваг колекціонера, а також від його фінансових можливостей.

Колекціонування предметів певного виду часто навіть має власну назву. Наприклад, з дитинства всім знайоме колекціонування поштових марок називається філателією , а колекціонування монет -нумізматикою. Збирання орденів, медалей і значків називається фалеристикою, збирання аудіозаписів – філофоніей. Навіть збирання обгорток від морозива також має власну назву – гелатофілія.

У рамках кожного виду колекціонування можуть виділятися і свої підвиди. Наприклад, можна збирати марки або монети тільки однієї країни, тільки ювілейні або рідкісні, тільки певного періоду. В інших випадках колекціонери збирають не просто однорідні предмети, а до того ж об’єднані якоюсь загальною ідеєю: певного кольору, форми і т.д.

Правила колекціонування

Щоб колекціонування приносило радість і задоволення, а колекція захоплювала свого власника, необхідно пам’ятати про деякі важливі правила.

По-перше, в колекції повинні бути однорідні предмети, об’єднані за певною ознакою. Тому пара фантиків від цукерок і три календарика в ящику столу – це не колекція, це – сміття.

По-друге, всі предмети колекції повинні бути систематизовані, їх не можна просто звалити в купу. Для марок є спеціальні альбоми, листівки можна зберігати в конвертах або папках. Для фігурок, статуеток, моделей вже потрібно виділити цілу полицю, шафу.

Рекомендується вести реєстр колекції , тобто записувати в спеціальний зошит або електронний файл найменування та номер предмета, його розташування. Можна також зробити позначки щодо часу і місця придбання предмета, його цінності.

Слід вивчити і дотримуватися правил зберігання предметів своєї колекції. Наприклад, марки не можна брати руками або класти просто на стіл – так вони дуже швидко прийдуть в непридатність. Для марок є спеціальні щипці, а класти їх рекомендується на чистий аркуш білого паперу, щоб звести можливість забруднення до мінімуму.

Чому колекціонування таке популярне?

Відповідь на це питання, швидше за все, криється в самій психології людини. Колекціонування, як один з видів хобі, дає людині можливість розважитися, розслабитися, урізноманітнити своє повсякденне життя. Але колекціонування – це ще й приємні спогади, пов’язані з тим чи іншим предметом, радість володіння бажаною і часто рідкісною річчю.

Колекціонуючи різні предмети, будь то старовинні вази або CD-диски, людина відкриває для себе чимало нової, корисної інформації. Найчастіше колекціонери стають великими експертами в своїй галузі. Пристрасний нумізмат розповість про способи карбування монет в різні історичні епохи, з легкістю розрізнить сантими, песо, крони і т.д. А колекціонер вин напевно багато розповість про особливості вирощування й обробки виноградної сировини, про тривалість витримки вин.

 

Колекціонуйте те, на що у Вас вистачає грошей. Знайдіть свою тему і вперед!

 

 

Валентина Кістерьова,

школа професійної журналістики


Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

728
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1044 3
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2569
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1861
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2161
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5753 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

213

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

347

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1293

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1284
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1023
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

847
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14690
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

718
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10505
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6207
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

738
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

809
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2976
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

688
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

759
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

664