Коледж або школа: обираємо майбутнє

Вибір майбутнього напряму освіти для випускника є ключовим етапом у формуванні професійного шляху.

Часто після здобуття базової середньої освіти абітурієнти стикаються з дилемою: обрати коледж чи продовжити навчання в школі?

Насправді обидва варіанти мають свої вагомі переваги, проте існує декілька причин, що вмотивовують вибір коледжу як більш вигідний для майбутнього студента. З’ясувати всі особливості фахової передвищої освіти допоможе директор Фахового коледжу Університету Короля Данила Володимир Яслик.

Свого часу пан Володимир був директором школи, і це дає йому можливість об'єктивно зіставити й проаналізувати освітній процес у двох видах освітніх закладах.

На переконання Володимира Івановича, коледж – це ті можливості, які не запропонує школа чи ліцей, це фахові дисципліни вже з першого курсу, посилена підготовка до вступу в заклад вищої освіти, формування навичок самостійного життя і потенційний початок кар’єри:

«Коледж – це не лише новомодна назва закладів освіти, які дають змогу здобути фахову передвищу освіту. І в школі, і в коледжі здобувають базову чи повну загальну середню (профільну) освіту.

Однак уже з першого курсу студенти можуть вивчати фахові дисципліни, оскільки предмети тут представлені досить широко та вже з початку навчання акцентовано на вузькому профілі майбутнього фаху.

Після завершення коледжу легше навчатися в закладі вищої освіти, оскільки принципи та форми освітнього процесу наближені до університетських. Крім того, навчання в коледжі – це, без сумніву, старт кар’єри.

Після чотирьох років навчання випускник – кваліфікований працівник: він уже набув необхідного практичного досвіду, а це ознака конкурентоспроможності на сучасному ринку праці.

Навчання в коледжі – це й період усвідомлення власних нахилів і здібностей, розуміння того, чи правильний вибір зроблено, і визначення планів на майбутнє».

Важливим є й те, що, навчаючись у коледжі, студент, згідно з нормами трудового законодавства, паралельно може працювати. Під час практичної підготовки та стажування стейкхолдери часто можуть запропонувати роботу.

У коледжах, зокрема й у Фаховому коледжі УКД, функціонують так звані Центри кар’єри з налагодженою системою укладання договорів із потенційними роботодавцями.

Фахівці з кар’єрного розвитку надають поради щодо пошуку роботи, написання резюме, підготовки до співбесіди.

Ще один беззаперечний плюс при виборі коледжу – це можливість навчатися за грантовою системою.

«Фаховий коледж Університету Короля Данила пропонує обдарованим молодим людям скористатися можливостями, які дає Фонд імені отця Івана Луцького, та отримати грант на безкоштовне навчання.

Грант повністю чи частково покриває оплату. До слова, він діє упродовж усього періоду навчання за умови активної участі студента в житті університету й коледжу, відмінного складання заліків й екзаменів кожної сесії», – зауважує директор Фахового коледжу УКД Володимир Яслик.

Володимир Іванович виокремлює ще один важливий аспект навчання в коледжі – це особистісний розвиток, самостійність та сепарація, що надалі допоможуть краще реагувати на життєві виклики:

«Те, що здобувачі освіти в коледжі більш самостійні та відповідальні – факт, який можна пояснити кількома аргументами: найперше – графік освітнього процесу, що визначає такі форми роботи, яких немає в школі (практика, стажування, тривалість заняття – 80 хв).

Це вимагає від студентів уміння ефективно розподіляти час між навчанням, роботою та дозвіллям. Заклади фахової передвищої освіти часто на значній відстані від місця проживання студента, тому здобувачі освіти нерідко на тиждень їдуть із батьківського дому, що виховує в них самостійність.

У коледжі студентам надається більша свобода вибору предметів, самостійне визначення цілей навчання та виконання завдань. Це стимулює їхню мотивацію і відповідальність за себе та своїх одногрупників. Вибір предметів вимагає значного аналізу інформації, урахування особистих уподобань та, зрештою, ухвалення рішення. Навчання в коледжі створює сприятливе середовище для розвитку відповідальності та самостійності студентів».

Окрім того, освітній процес у Фаховому коледжі – це інтелектуальна і творча діяльність, що провадиться в закладі фахової передвищої освіти та спрямована на передавання, засвоєння, примноження, використання знань, умінь та інших компетентностей в осіб, які здобувають фахову передвищу освіту, а також на формування гармонійно розвиненої особистості з активною громадянською позицією.

Навчання в коледжі гарантує працевлаштування й дає можливість познайомитися з професіоналами в обраній сфері:

«Фаховий коледж співпрацює з різнопрофільними підприємствами, установами, організаціями, які беруть участь в обговоренні освітньо-професійних програм, радо діляться базами проходження практики.

Зокрема, у Фаховому коледжі Університету Короля Данила за всіма 12 спеціальностями ми тісно взаємодіємо із стейкхолдерами. Бінарні заняття, зустрічі з успішними людьми, воркшопи, лекції – усе це дає можливість студентам краще пізнати обрану професійну галузь».

Реклама


02.04.2024 220 2
Коментарі (2)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

689
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2275
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2003
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2025
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6083 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2310 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

184

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

997

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

996

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1255
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

59
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

477
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1938
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26368
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

428
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10341 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7886
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

436
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

279
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

444
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

515
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1449