"Код Федорука". У Франківську презентували книгу про видатного українського науковця (фото)

Люди, як зорі на небосхилі, народжуються і зникають. Та світло найяскравіших із них ми бачимо ще упродовж тисячоліть...

 

До дня спомину видатного українського науковця у галузі кібернетики та інформатики Павла Федорука відбувся вечір-спомин та презентація книги "Код Федорука", пише Фіртка.

 

Присутні поділилися власним досвідом спілкування з Павлом Федоруком та спогадами знайомства з молодим науковцем.

 

"Сьогодні в нас вечір пам'яті, смутку, але в той самий час - вечір надії, адже сьогодні ми говоримо про людину, яка встигла залишити за собою світлий спадок. П'ять років як немає з нами Павла Федорука. Він був людиною, яку знали не лише в Івано-Франківську, а в інших містах країни та світу.  Павло був людиною дії та все своє життя спонукав тих, хто його оточували діяти та творити. Пам'ять про нього - це той скарб, який вимагає нас жити далі", - відмітив на початку зустрічі франківський письменник Володимир Єшкілєв.

 

За словами матері Павла Федорука, Зінаїди Федорук, про сумне їй говорити важко.

 

"Дуже тяжко коли втрачаєш дитину, в такі моменти просто хочеться вийти, як звір. Це правда. Але я думаю, що Павлик не позитивно би сприйняв такий мій настрій. Він був людиною позитивною і віруючою. Він вірив, що Бог не дає важчих випробувань людині, які б вона не могла винести", - поділилася спогадами про сина Зінаїда Федорук.

 

Зінаїда Федорук подякувала усім, хто долучився до впорядкування книги та додала, що син мав стрижень, який давав йому можливість багато зробити з того що встиг.

 

Ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда зазначив, що перебуває у стані роздумів та спогадів.

 

"Попри те, що він був молодою людиною, він був зрілим науковцем. Як інформатик, він розумів, те що сьогодні відбувається в світі в університеті вимірюється не роками, а місяцями. Тому що ми потрапили в епоху, яка вимірюється зовсім іншими одиницями часу. Він багато подорожував і після кожної подорожі у нього виникали нові цікаві думки та ідеї, які Павло хотів би впроваджувати в університеті. Він бачив і відчував ті виклики, які стоять перед університетом", - відмітив ректор. - Він пішов дійсно завчасно. Але ті темпи життя, які він впровадив були дійсно подвійні. Можемо з впевненістю говорити, що багато з того що було закладено ним в науковому середовищі залишилось. Я це бачу і дотепер. Він сформував свою наукову школу, яка є не тільки віддзеркаленням його наукових доробку, але і його пам'яттю ".

 

Також Ігор Цепенда відмітив, головне, що пам'ять про Павла Федорука не є формальною. Для багатьох з нас пам'ять про нього залишається поштовхом до дій.

 

Відкритість, людяність і бажання щиро допомагати людям - це про Павла Федорука. Він завжди міг розрадити та підтримати.

 

"Особливо вражало те, що він умів бачити і вмів організовувати. Те що його виокремлювало - це вміння гуртувати друзів не навколо себе, а навколо ідеї. Дружба з Павлом не закінчувалась в кабінеті. Знаючи Павла ніколи не помічав за ним якоїсь неправди за спиною. Він завжди намагався сприяти в чомусь. Достатньо мало давав оціночних характеристик будь кому, адже вважав, що не повинен оцінювати. Якимось чуттям він знав як треба поступити в тій чи іншій ситуації, як треба переконати. Все життя цієї людини було спрямоване на те, щоб утверджувати свою гідність та гідність тих, з ким він спілкувався", - пригадує колега, декан Інститут туризму Володимир Великочий.

 

Шкільний друг Павла Федорука, директор компанії "UTeam" Тарас Гурик розповів, що познайомилися вони майже 40 років тому, коли почали разом навчатися у 18-й школі.

 

"Він був дуже доброю, дружньою, розумною та старанною людиною. Завжди допомагав починаючи з 4 класу. Мав здібності до математики, фізики. За роки навчання він вивчив мене більше ніж я себе сам. Якщо перегорнути книжку - то навіть не знаючи Павла, можна побачити ціле його життя. Ті речі, які він напрацював, залишаються актуальними для нас", - розповів шкільний друг Павла Федорука Тарас Гурик.

 

Рідні науковця кажуть, Павло Федорук був людиною широких знань, поглядів та інтересів, ініціатором багатьох наукових, суспільних, меценатських і підприємницьких проектів. Його яскрава харизма надихатиме учнів і послідовників, зігріватиме теплими спогадами рідних, друзів і знайомих.

 

Довідково:

Павло Іванович Федорук народився 15 травня 1972 року в м. Львові. У 1994 році закінчив Прикарпатський університет імені Василя Стефаника за спеціальністю “Фізика та інформатика”.

Свою трудову діяльність розпочав у 1994 році на посаді інженера-програміста інформаційного відділу Прикарпатського університету.

З 1994 по 2002 рік був завідувачем інформаційним відділом ПНУ. З 2002 року очолив Центр інформаційних технологій Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. У 2002 році йому була присуджена науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю “Математичне і програмне забезпечення обчислювальних машин і систем“.

В наступному році присвоєно вчене звання доцента кафедри економічної кібернетики ПНУ. У 2010 р. Павло Іванович захистив докторську дисертацію за спеціальністю “Інформаційні технології“. В наступному році присвоєно вчене звання професора кафедри інформаційних технологій ПНУ.

З 2010 року очолював новостворену кафедру інформаційних технологій факультету математики та інформатики ПНУ.

У 2012 році був призначений на посаду проректора з наукової роботи університету.

Фотогалерея


10.01.2018 2402 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1119
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2820
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

984
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1043
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1051 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3123 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

911

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

160
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15076
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7388
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

386
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116