Коаліційна угода "Народного фронту" (текст)

 

 

Партія "Народний фронт" пропонує свій варіант коаліційної угоди і пропонує створити її за участю Народного Фронту, Блоку Петра Порошенко, Батьківщини, Об'єднання Самопоміч і Радикальної партії Олега Ляшка.

 

Повний текст коаліційної угоди від "Народного фронту" опублікував сайт Liga.net.

 

До тексту угоди додається перелік першочергових законопроектів, які повинна затвердити нова парламентська коаліція.

 

 

Раніше було опубліковано Текст проекту угоди, яку пропонує Порошенко.

 

В угоді, оприлюдненій на сайті президентської партії solydarnist.org, прописані зобов’язання членів коаліції і її принципи, пише УП.

 

В проекті написано, що будь-яка фракція може увійти до коаліції за згодою її учасників. Якщо фракція хоче вийти з коалції, то мусить письмово попередити про це керівників інших фракцій коаліції не пізніше, ніж за 10 днів до дати виходу.

 

Фракцію також можуть виключити з коаліції, якщо вона порушить Коаліційну угоду.

 

Якщо при цьому чисельність коаліції не стане меншою, ніж це передбачено Конституцією, то коаліція продовжуватиме існувати.

 

"В разі виходу чи виключення депутатської фракції з Коаліції, Верховна Рада...може прийняти рішення про звільнення з посад членів Кабміну, кандидатури яких були запропоновані депутатською фракцією, що вийшла чи була виключена з коаліції", - йдеться у тексті.

 

Пропонується, що робочими органами парламентської більшості будуть Збори коаліції і Рада коаліції.

 

Збори коаліції скликаються для вирішення найважливіших питань діяльності коаліції, а також якщо Рада коаліції не може ухвалити якесь рішення.

 

Збори коаліції скликаються Радою коаліції за її ініціативою або ініціативою будь-якої фракції, що входить до складу коаліції. Якщо Рада коаліції не скликає Збори на вимогу фракції, така фракція має право скликати Збори самостійно.

 

Збори коаліції правомочні, якщо на них присутні більшість народних депутатів - учасників коаліції. Рішення Зборів коаліції приймаються більшістю від депутатів - членів фракцій, які входять у коаліцію.

 

Рада коаліції складається з представників фракцій, які формують коаліцію. Цей орган формується на пропорційній основі, кожна фракція призначає 1 представника від 15 членів фракції. Один із представників фракції у Раді коаліції – голова цієї фракції.

 

Очолюють Раду коаліції співголови коаліції, якими за посадою є голови фракцій, що формують коаліцію.

 

Засідання Ради коаліції відбуваються напередодні сесійного засідання Верховної Ради або частіше у разі необхідності.

 

Рішення Ради коаліції приймаються простою більшістю голосів за умови присутності 2/3 членів Ради на її засіданні.

 

Раніше джерела повідомляли, що проект коаліційної угоди, запропонований президентом, передбачає передачу опозиції посади віце-спікера і голів комітетів з питань регламенту, з питань свободи слова, з питань культури і духовності, з питань сім'ї молоді та спорту, а також контрольної комісії з питань приватизації.

 

Квотування посад заступників міністрів проектом угоди забороняється.

 

Також за цією угодою законопроекти "на виконання програми коаліції" можуть вносити до парламенту уряд, президент або депутати за умови погодження з Виконавчим комітетом реформ.


29.10.2014 707 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2862
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21012
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1945
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1326 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2342
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4024

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

653

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2119

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

798

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1389
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

94
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

446
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

981
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

103
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

728
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

724
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

666
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8180
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

757 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

859
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2140 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

802