Книги, про які ви можливо чули, та, на жаль, випустили з виду: книжковий огляд від Фіртки

Сьогоднішній мікс — черговий must-read книжок, про які ви можливо чули, та, на жаль, випустили з виду за останні три роки. Що ж, сьогодні спробуємо виправити цю ситуацію з допомогою нашого книжкового блогу.

Налаштовуйтесь. Фіртка починає чергову розмову з нашим оглядачем Остапом Микитюком.


Відкриє сьогоднішню добірку не просто книжка, а справжній щоденник мандрівниці. Це спогади молодої письменниці Ольги Мельник«Ship Life: сім місяців добровільного рабства», що вийшли друком у Видавництві 21 у 2017 році. Перед нами майже 200 сторінок відвертих спогадів про, мабуть, найбожевільніший вчинок Ольги — роботу за контрактом на круїзному лайнері.

Ольга Мельник — випускниця магістратури Києво-Могилянської академії. Щойно закінчивши навчання, вона вирішує підписати контракт на сім місяців для роботи на круїзному лайнері, шлях якого пролягає через 20 країн: через Норвегію, Ісландію, Балтику, Кариби та Канарські острови. Її основною роботою в найближчі сім місяців — носити та продавати коктейлі та іншу випивку туристам на кораблі. Здавалося б робота не надто заморочлива, але насправді…

Ольга відкриває перед нами ворота до пекла, тобто пекельної, нещадної та колосально виснажливої роботи офіціанткою. Всі її романтичні мрії розбиваються наче морські хвилі до скель жорстокої реальності. Сьогодні авторка з іронічною посмішкою згадує про ту мандрівку світом і готова ділитись своїм досвідом. «Ship Life: сім місяців добровільного рабства» — це книжка про те, як не варто мандрувати світом. Дуже захоплива історія.


А «Рікі та дороги» Марка Лівіна дуже тендітний і в дечому навіть трагічний роман в стилі young-adult, що вийшов у харківському видавництві Vivat восени 2018 року. Головному герою книжки Матвію нещодавно виповнилося 14 років. З вигляду він звичайний хлопчик з другом-собакою Ріком. Але в нього є одна особливість — синдром Аспергера.

Одного дня він збирає речі - намет, провіант, кілька улюблених і необхідних речей та відправляється в ліс. Для його родичів це паніка та втеча від реальності, а для самого хлопчинка це стає неймовірною пригодою з улюбленим собакою. Перебуваючи у «мандрівці» хлопчик згадує багато сумних та приємних миттєвостей свого поки що недовгого життя, переосмислює дитинство та стосунки з батьками, заново відкриває себе собі й врешті решт світові, для того, щоб…повернутися самим собою.

Марк у книжці «Рікі та дороги» зачіпає теми інклюзії, з якими щодня стикаються сотні тисяч дітей по всьому світу. Він відверто говорить про те, про що зазвичай усі мовчать та винувато відводять погляди. І робить це дуже щиро.


Вже майже стало традицією у таких добірках говорити про комікси. Цього разу без них теж не обійшлося, адже мені в руки потрапив крутий український мальопис — «Орден лицарів. Початок» Романа Крижанівського. Це не простий мальопис, а дуже супергеройський, щоправда, герої тут не Супермени чи Бетмени, а неймовірні кролики: шалений винахідник Вась, ніндзя Савамура, злодійкуватий Франс Ла-Крун, схожий на Джеймса Бонда лорд Рекстоун, схожий на Індіану Джонса Узп і найстаріший лицар ордену дідусь Мойчик.

В «Орден лицарів. Початок» автор Роман Крижанівський та ілюстратор Денис Волощук знайомлять нас з цими дивовижними супергероями в притаманній жанру манері — їх звичному середовищі існування. Ні-ні, не в дикій природі, а у світі дуже схожому на наш. І сьогодні герої повинні дізнатися свою істинну мету — охороняти та рятувати світ від напастей.


А завершує цю добірку не менш захопливий твір американського сатирика Крістофера Баклі — «Майстер реліквій». В цьому романі теж знайшлося місце для лицарів, а ще для відомих художників, розбійників, священнослужителів та рудоволосих красунь та головного героя, мисливця за святими реліквіями — Дісмаса.

Вся історія зав’язується довкола полювання на Туринську плащаницю. Дісмас, як досвідчений мисливець знає, що її оригінал давно втрачений і погоджується на аферу зі своїм другом Дюрером: намалювати копію і підсунути її своїм грошовитим замовникам. Та як і годиться у пригодницьких романах, все летить шкереберть у найвідповідальніший момент.

І тут починається найцікавіше — смерть або небезпечна пригода. Друзі Дісмас та Дюрер обирають другий варіант.


27.11.2020 4279
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

667
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1924 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1129 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

553
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11393 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

333

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1076

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1115

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1108
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

44
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

282
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1080
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

752
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2948
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4440
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18440
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

39
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

321
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

352
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

663