Класифікація будівельної арматури

Серед виробів, що відносяться до металопрокату, особливе місце посідає будівельна арматура. Попит на неї постійно тримається на високому рівні. Без її присутності неможливо уявити сучасне будівництво будь-яких масштабів. Враховуючи значну сферу використання, до продукції пред’являються жорсткі технічні вимоги, а також передбачається її різноманіття.

Арматура купить яку можна на вагу або виходячи з метражу, має декілька видів. Різниця між ними полягає у технологіях виробництва та обраній сировині. За способом виконання арматура буває:

  • Стрижнева - найбільш розповсюджена. Для її створення використовують низьколеговану чи вуглецеву сталь, що забезпечує продукції певну пластичність, міцність, стійкість до корозії та механічних пошкоджень. Використовують з метою посилення фундаменту. Задля уникнення формування центрів високих напруг арматуру не зварюють, а зв’язують за допомогою дроту. Продукцію з легованої сталі застосовують при зведенні будівель, експлуатація яких передбачає постійну зміну навантажень. Використовують металеву арматуру під час будівництва споруд у районах з підвищеним рівнем сейсмічної активності, а також у регіонах з суворими кліматичними умовами.

  • Дротяна та канатна - виготовляється зі звичайного або високоміцного холоднотягнутого дроту. Місцем призначення є створення фундаментної плити. Завдяки цій арматурі підвищується її міцність та здатність витримувати згинальний момент, що з’являється у результаті протидії ґрунту діючому навантаженню. Використовується дротяна арматура у попередньо напруженому вигляді.

  • Композитна - є результатом інноваційних технологій. Неметалева будівельна арматура виготовляється на базі стекловолокна з додаванням епоксидних полімерів. Продукція має вигляд стрижнів зі спіральною рельєфністю. Діаметр становить 12 мм. Використовується матеріал у багатьох галузях промисловості.

Класифікація арматури відбувається також по інших ознаках. Наприклад, за профілем вона буває гладкою або періодичною. У першому випадку має вигляд стрижня з гладкою поверхнею та круглим перезілом. У другому, на поверхні стрижня присутні поперечні виступи, що розміщені під кутом до повздовжньої осі виробу. Рифлена фактура сприяє збільшенню рівня зчеплення з цементними розчинами.

В залежності від способу та місця використання арматура поділяється на:

  • монтажну - призначену для зведення каркасу та збереження заданого положення стрижнів під час заливки бетону;

  • робочу - її задача полягає у стримані та розподілу навантажень, переданих масою конструкцій;

  • конструктивну - встановлюють її в якості розвантажувального елемента у місцях можливого виникнення спонтанних силових впливів;

  • розподільну - використовують для рівномірного розподілу навантажень та збереження початкового положення робочих прутів;

  • анкерну - призначену для фіксації елементів будівельної конструкції, які сприймають навантаження та розподіляють їх.

КТ-Сталь пропонує величезний вибір металопрокату. Ознайомитися з переліком продукції та актуальними цінами на неї можна безпосередньо у каталозі. Аби мати спрощений та зручний доступ до потрібної інформації бажано завантажити прайс лист. Замовити арматуру будь-якого типу можна просто зараз. Обмежень на обсяг продукції не існує. Харківська металобаза орієнтована на співпрацю з оптовими та роздрібними покупцями.

Якщо при виборі арматури виникають складнощі чи вагання, зверніться до онлайн-менеджерів. Вони допоможуть підібрати оптимальний варіант, враховуючи специфіку використання продукції та інші фактори.

Партнерський матеріал


23.11.2022 1128
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17883
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1589
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1132
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2174
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3718
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1418

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1833

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

601

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1222

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1379
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

738
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24324
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

580
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

542
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

684
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1581
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

743
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7813
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

708
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1851 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

679
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

583