Кір іде з Європи в Україну

 

 

 

Європа наполохана: там лютує кір. Рекордсменом за кількістю хворих стала Франція. Маємо стривожитись і ми в Україні, де спостерігається все більше спалахів захворюваності на кір, особливо в західних регіонах.

 

У двох районах нашої області — Долинському та Рожнятівському — з цієї причини закрили на карантин до 19 грудня вісім навчальних закладів: загальноосвітні школи, ліцей та інтернат. У тих селах названих районів, де зафіксовано випадки захворюваності на кір серед дітей і підлітків, медики, аби запобігти дальшому його поширенню, заходять до кожної хати.


На жаль, уже опинилися на лікарняних ліжках 39 прикарпатців, з яких один дорослий, а більшість хворих на кір —це хлопці й дівчата віком від 14 до 17 років. Стан усіх їх медики кваліфікують як середньої тяжкості. Втім, чотирьом хвороба дала ускладнення — пневмонію. На лікування госпіталізованих до інфекційних відділень районних лікарень виділено додаткові кошти, зокрема закуплено протикоровий гемоглобулін.


Лікарі стверджують, що про епідемію кору на Прикарпатті наразі не йдеться, і в той же час допускають імовірність зростання кількості хворих. А причини поширення цієї недуги, на їхнє переконання, варто шукати в тому, що позаторік українці почали масово відмовлятися від щеплень. Тоді підлітки, за рекомендацією ВООЗ, повинні були пройти додаткову імунізацію. «Її не було зроблено, бо вітчизняні ЗМІ розгорнули антивакційну кампанію після смерті хлопчика в Краматорську», — нагадала заступник начальника головного управління охорони здоров’я ОДА Зоя Ціхонь.


Які ж початкові симптоми кору? Вони, за словами медиків, дуже нагадують звичайну застуду. Температура піднімається до 39 градусів (а при легкому перебігу захворювання може бути і невисокою). За кілька днів з’являється типова висипка на тілі — спершу на обличчі, далі переходить на тулуб і кінцівки.
Кір, яким легко заразитися від захворілої людини, загрожує пацієнтам своїми ускладненнями. Найтяжчі з них — запалення легенів і запалення мозку — енцефаліт. Про небезпечність цієї інфекції свідчить те, що більше 70% хворих госпіталізують, тому й вакцинація обов’язкова. Вакцина проти кору, паротиту і краснухи називається «пріорикс».

Отож навіть банальним, як на перший погляд, ринітом чи кон’юнктивітом не легковажте і не займайтеся самолікуванням, а зверніться до лікаря, котрий встановить правильний діагноз хвороби і допоможе вам запобігти можливому її ускладненню.

 


Галичина

 

 


02.12.2011 2351 1
Коментарі (1)

Галина Яківна 2011.12.05, 10:47
Згідна що прививки дітям необхідні, але тільки вітчизняні, бо після вакцин зарубіжного виробництва наші діти стають ще більш хворі! Педіатри не мають жодного права вводити нашим дітям вакцини в склад яких входять ртуть, нікель і інша отрута сповільненої дії. Лікарі добре знають про ці вакцини але прямо в категоричній формі, та ще й за великі гроші, змушують батьків купувати у них сумнівну вакцину і вводять її нашим дітям. Вся вакцина з закордону не перевірена нашими спеціалістами і становить величезну загрозу. Мій внук відчук на собі якість такої вакцини, після чого ми відмовилися від всіх вакцин, життя дитини дорожче! Уряд має вплинути на виробництво власної вакцини, яка завжди була ретельно перевірена і не викликала загрози здоров'ю дітей і дорослих. Той хто зупинив виробництво власних вакцин є або провокатором або продажною твариною, чесна людина не може травити наших дітей. Необхідно терміново перейти до виготовлення вакцини вітчизняного виробництва і слідкувати за її якістю, сроками використання і шляхами поступлення в лікарні і поліклініки. Ніхто не повинен збувати вакцини з рук або й з аптек, де половина товару просрочена або й сфальсіфікована.
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2538
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1611 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3676
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5457
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1701
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2101

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

199

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

207

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

415

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

900
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

493
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

785
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2482 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

529
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

891
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4934
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

751
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

672
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

605
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

416
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

744
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

906 2