Кір іде з Європи в Україну

 

 

 

Європа наполохана: там лютує кір. Рекордсменом за кількістю хворих стала Франція. Маємо стривожитись і ми в Україні, де спостерігається все більше спалахів захворюваності на кір, особливо в західних регіонах.

 

У двох районах нашої області — Долинському та Рожнятівському — з цієї причини закрили на карантин до 19 грудня вісім навчальних закладів: загальноосвітні школи, ліцей та інтернат. У тих селах названих районів, де зафіксовано випадки захворюваності на кір серед дітей і підлітків, медики, аби запобігти дальшому його поширенню, заходять до кожної хати.


На жаль, уже опинилися на лікарняних ліжках 39 прикарпатців, з яких один дорослий, а більшість хворих на кір —це хлопці й дівчата віком від 14 до 17 років. Стан усіх їх медики кваліфікують як середньої тяжкості. Втім, чотирьом хвороба дала ускладнення — пневмонію. На лікування госпіталізованих до інфекційних відділень районних лікарень виділено додаткові кошти, зокрема закуплено протикоровий гемоглобулін.


Лікарі стверджують, що про епідемію кору на Прикарпатті наразі не йдеться, і в той же час допускають імовірність зростання кількості хворих. А причини поширення цієї недуги, на їхнє переконання, варто шукати в тому, що позаторік українці почали масово відмовлятися від щеплень. Тоді підлітки, за рекомендацією ВООЗ, повинні були пройти додаткову імунізацію. «Її не було зроблено, бо вітчизняні ЗМІ розгорнули антивакційну кампанію після смерті хлопчика в Краматорську», — нагадала заступник начальника головного управління охорони здоров’я ОДА Зоя Ціхонь.


Які ж початкові симптоми кору? Вони, за словами медиків, дуже нагадують звичайну застуду. Температура піднімається до 39 градусів (а при легкому перебігу захворювання може бути і невисокою). За кілька днів з’являється типова висипка на тілі — спершу на обличчі, далі переходить на тулуб і кінцівки.
Кір, яким легко заразитися від захворілої людини, загрожує пацієнтам своїми ускладненнями. Найтяжчі з них — запалення легенів і запалення мозку — енцефаліт. Про небезпечність цієї інфекції свідчить те, що більше 70% хворих госпіталізують, тому й вакцинація обов’язкова. Вакцина проти кору, паротиту і краснухи називається «пріорикс».

Отож навіть банальним, як на перший погляд, ринітом чи кон’юнктивітом не легковажте і не займайтеся самолікуванням, а зверніться до лікаря, котрий встановить правильний діагноз хвороби і допоможе вам запобігти можливому її ускладненню.

 


Галичина

 

 


02.12.2011 2314 1
Коментарі (1)

Галина Яківна 2011.12.05, 10:47
Згідна що прививки дітям необхідні, але тільки вітчизняні, бо після вакцин зарубіжного виробництва наші діти стають ще більш хворі! Педіатри не мають жодного права вводити нашим дітям вакцини в склад яких входять ртуть, нікель і інша отрута сповільненої дії. Лікарі добре знають про ці вакцини але прямо в категоричній формі, та ще й за великі гроші, змушують батьків купувати у них сумнівну вакцину і вводять її нашим дітям. Вся вакцина з закордону не перевірена нашими спеціалістами і становить величезну загрозу. Мій внук відчук на собі якість такої вакцини, після чого ми відмовилися від всіх вакцин, життя дитини дорожче! Уряд має вплинути на виробництво власної вакцини, яка завжди була ретельно перевірена і не викликала загрози здоров'ю дітей і дорослих. Той хто зупинив виробництво власних вакцин є або провокатором або продажною твариною, чесна людина не може травити наших дітей. Необхідно терміново перейти до виготовлення вакцини вітчизняного виробництва і слідкувати за її якістю, сроками використання і шляхами поступлення в лікарні і поліклініки. Ніхто не повинен збувати вакцини з рук або й з аптек, де половина товару просрочена або й сфальсіфікована.
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

488
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1509
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2754 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3698
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3105
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2205

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

676

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

527

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1684

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1872
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

352
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

557
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

853
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5056
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

408
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

934
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10174
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

571
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

332
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

323
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

425
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

442