Кір іде з Європи в Україну

 

 

 

Європа наполохана: там лютує кір. Рекордсменом за кількістю хворих стала Франція. Маємо стривожитись і ми в Україні, де спостерігається все більше спалахів захворюваності на кір, особливо в західних регіонах.

 

У двох районах нашої області — Долинському та Рожнятівському — з цієї причини закрили на карантин до 19 грудня вісім навчальних закладів: загальноосвітні школи, ліцей та інтернат. У тих селах названих районів, де зафіксовано випадки захворюваності на кір серед дітей і підлітків, медики, аби запобігти дальшому його поширенню, заходять до кожної хати.


На жаль, уже опинилися на лікарняних ліжках 39 прикарпатців, з яких один дорослий, а більшість хворих на кір —це хлопці й дівчата віком від 14 до 17 років. Стан усіх їх медики кваліфікують як середньої тяжкості. Втім, чотирьом хвороба дала ускладнення — пневмонію. На лікування госпіталізованих до інфекційних відділень районних лікарень виділено додаткові кошти, зокрема закуплено протикоровий гемоглобулін.


Лікарі стверджують, що про епідемію кору на Прикарпатті наразі не йдеться, і в той же час допускають імовірність зростання кількості хворих. А причини поширення цієї недуги, на їхнє переконання, варто шукати в тому, що позаторік українці почали масово відмовлятися від щеплень. Тоді підлітки, за рекомендацією ВООЗ, повинні були пройти додаткову імунізацію. «Її не було зроблено, бо вітчизняні ЗМІ розгорнули антивакційну кампанію після смерті хлопчика в Краматорську», — нагадала заступник начальника головного управління охорони здоров’я ОДА Зоя Ціхонь.


Які ж початкові симптоми кору? Вони, за словами медиків, дуже нагадують звичайну застуду. Температура піднімається до 39 градусів (а при легкому перебігу захворювання може бути і невисокою). За кілька днів з’являється типова висипка на тілі — спершу на обличчі, далі переходить на тулуб і кінцівки.
Кір, яким легко заразитися від захворілої людини, загрожує пацієнтам своїми ускладненнями. Найтяжчі з них — запалення легенів і запалення мозку — енцефаліт. Про небезпечність цієї інфекції свідчить те, що більше 70% хворих госпіталізують, тому й вакцинація обов’язкова. Вакцина проти кору, паротиту і краснухи називається «пріорикс».

Отож навіть банальним, як на перший погляд, ринітом чи кон’юнктивітом не легковажте і не займайтеся самолікуванням, а зверніться до лікаря, котрий встановить правильний діагноз хвороби і допоможе вам запобігти можливому її ускладненню.

 


Галичина

 

 


02.12.2011 2224 1
Коментарі (1)

Галина Яківна 2011.12.05, 10:47
Згідна що прививки дітям необхідні, але тільки вітчизняні, бо після вакцин зарубіжного виробництва наші діти стають ще більш хворі! Педіатри не мають жодного права вводити нашим дітям вакцини в склад яких входять ртуть, нікель і інша отрута сповільненої дії. Лікарі добре знають про ці вакцини але прямо в категоричній формі, та ще й за великі гроші, змушують батьків купувати у них сумнівну вакцину і вводять її нашим дітям. Вся вакцина з закордону не перевірена нашими спеціалістами і становить величезну загрозу. Мій внук відчук на собі якість такої вакцини, після чого ми відмовилися від всіх вакцин, життя дитини дорожче! Уряд має вплинути на виробництво власної вакцини, яка завжди була ретельно перевірена і не викликала загрози здоров'ю дітей і дорослих. Той хто зупинив виробництво власних вакцин є або провокатором або продажною твариною, чесна людина не може травити наших дітей. Необхідно терміново перейти до виготовлення вакцини вітчизняного виробництва і слідкувати за її якістю, сроками використання і шляхами поступлення в лікарні і поліклініки. Ніхто не повинен збувати вакцини з рук або й з аптек, де половина товару просрочена або й сфальсіфікована.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

986
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

797
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1917
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3269
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2566
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2557

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

259

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

746

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

701

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1629
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

374
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

712
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

631
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

364
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

395
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27055
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

855
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19691
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

444
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

408
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

743
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1376 4