Кір іде з Європи в Україну

 

 

 

Європа наполохана: там лютує кір. Рекордсменом за кількістю хворих стала Франція. Маємо стривожитись і ми в Україні, де спостерігається все більше спалахів захворюваності на кір, особливо в західних регіонах.

 

У двох районах нашої області — Долинському та Рожнятівському — з цієї причини закрили на карантин до 19 грудня вісім навчальних закладів: загальноосвітні школи, ліцей та інтернат. У тих селах названих районів, де зафіксовано випадки захворюваності на кір серед дітей і підлітків, медики, аби запобігти дальшому його поширенню, заходять до кожної хати.


На жаль, уже опинилися на лікарняних ліжках 39 прикарпатців, з яких один дорослий, а більшість хворих на кір —це хлопці й дівчата віком від 14 до 17 років. Стан усіх їх медики кваліфікують як середньої тяжкості. Втім, чотирьом хвороба дала ускладнення — пневмонію. На лікування госпіталізованих до інфекційних відділень районних лікарень виділено додаткові кошти, зокрема закуплено протикоровий гемоглобулін.


Лікарі стверджують, що про епідемію кору на Прикарпатті наразі не йдеться, і в той же час допускають імовірність зростання кількості хворих. А причини поширення цієї недуги, на їхнє переконання, варто шукати в тому, що позаторік українці почали масово відмовлятися від щеплень. Тоді підлітки, за рекомендацією ВООЗ, повинні були пройти додаткову імунізацію. «Її не було зроблено, бо вітчизняні ЗМІ розгорнули антивакційну кампанію після смерті хлопчика в Краматорську», — нагадала заступник начальника головного управління охорони здоров’я ОДА Зоя Ціхонь.


Які ж початкові симптоми кору? Вони, за словами медиків, дуже нагадують звичайну застуду. Температура піднімається до 39 градусів (а при легкому перебігу захворювання може бути і невисокою). За кілька днів з’являється типова висипка на тілі — спершу на обличчі, далі переходить на тулуб і кінцівки.
Кір, яким легко заразитися від захворілої людини, загрожує пацієнтам своїми ускладненнями. Найтяжчі з них — запалення легенів і запалення мозку — енцефаліт. Про небезпечність цієї інфекції свідчить те, що більше 70% хворих госпіталізують, тому й вакцинація обов’язкова. Вакцина проти кору, паротиту і краснухи називається «пріорикс».

Отож навіть банальним, як на перший погляд, ринітом чи кон’юнктивітом не легковажте і не займайтеся самолікуванням, а зверніться до лікаря, котрий встановить правильний діагноз хвороби і допоможе вам запобігти можливому її ускладненню.

 


Галичина

 

 


02.12.2011 2360 1
Коментарі (1)

Галина Яківна 2011.12.05, 10:47
Згідна що прививки дітям необхідні, але тільки вітчизняні, бо після вакцин зарубіжного виробництва наші діти стають ще більш хворі! Педіатри не мають жодного права вводити нашим дітям вакцини в склад яких входять ртуть, нікель і інша отрута сповільненої дії. Лікарі добре знають про ці вакцини але прямо в категоричній формі, та ще й за великі гроші, змушують батьків купувати у них сумнівну вакцину і вводять її нашим дітям. Вся вакцина з закордону не перевірена нашими спеціалістами і становить величезну загрозу. Мій внук відчук на собі якість такої вакцини, після чого ми відмовилися від всіх вакцин, життя дитини дорожче! Уряд має вплинути на виробництво власної вакцини, яка завжди була ретельно перевірена і не викликала загрози здоров'ю дітей і дорослих. Той хто зупинив виробництво власних вакцин є або провокатором або продажною твариною, чесна людина не може травити наших дітей. Необхідно терміново перейти до виготовлення вакцини вітчизняного виробництва і слідкувати за її якістю, сроками використання і шляхами поступлення в лікарні і поліклініки. Ніхто не повинен збувати вакцини з рук або й з аптек, де половина товару просрочена або й сфальсіфікована.
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

132
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12925 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1481
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

805
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5987
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1659

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

578

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1403

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1211

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1115
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

470
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

592
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1509
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

539
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

821
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5855
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13202
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

152
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

468
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

429
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

741 2