Кілька десятків лікарів з Прикарпаття працювали добровольцями на Майдані у Києві

 

 

Кілька десятків медичних працівників з Коломиї працювали добровольцями на Майдані у Києві. Більшість з них лікує мітингувальників навіть у гарячих точках на вул. Грушевського. «Люди у білих халатах» кажуть, що не роблять нічого неймовірного. Вони просто дотримуються клятви Гіппократа.

 

Нам вдалося поспілкуватися з трьома медиками з Коломиї. Кожен з них розповів свою історію перебування на столичному Майдані.

 

«Нагодувати, напоїти, вилікувати та добрим словом підтримати»

До Києва коломийська медсестра Марія Боднарук їхала двічі. Жінка відчула поклик серця та велику потребу бути на Майдані. Запевняє, що вдома всидіти неможливо, коли в Україні відбуваються такі жахливі події. Вперше вирушила до Києва 10 грудня, саме під час другого розгону Євромайдану.

«В ту ніч мене розбудили крики тривоги. Я відчула велику небезпеку, адже на власні очі бачила, як «Беркут» атакував. Пригадую, три священики зі сцени всю ніч відправляли молебні, а в Михайлівському соборі не переставали дзвонити у дзвони. Господня сила допомогла, і ми втрималися», – розповідає пані Марія.

Вдруге в Києві медсестра опинилася 21 січня. Тоді постала велика потреба у медиках. Приїхавши до столиці, коломиянка разом з іншими лікарями організували хірургічний блок в Українському домі. Жінка також пригадує травми майданівців, які були нанесені силовиками. «Найбільше мене шокувало поранення вихідними кулями, в такому випадку куля проходить наскрізь. Також, пам’ятаю, зашивали глибоку рану, яка була спричинена стрільбою. Були й ґумові кулі. Все було», – розповідає жінка.

На Грушевського пані Марія теж встигла побувати. Там доводилося швидко діяти, бо поранених було сотні.

У Києві Марія Боднарук мешкала в коломийському секторі. Там і ночувала, і харчувалася. Жінка впевнена, що на Майдан необхідно їхати й жінкам. Адже, за її словами, жінка там – наче повітря. «Треба наших солдатів нагодувати, напоїти, вилікувати та добрим словом підтримати», – резюмує пані Марія.

 

«Лікували усіх без винятку»

Коломийський хірург Любомир Харук теж вирішив приєднатися до майданівської спільноти. Каже, як тільки почув прохання активістів їхати до Києва, відразу зібрав речі і вирушив у дорогу. Чоловік разом з групою коломийських лікарів зареєструвалися у Штабі національного спротиву, звідки й виїхали автобусом до столиці.

На Майдані одразу записалися у число волонтерів. Харчувалися коломийські лікарі в наметових містечках, а ночували вдома у киянки, яка люб’язно запропонувала свою допомогу.

Чоловік зізнається, що за час його перебування в Києві особливих подій не відбулося. Люди, зазвичай, застуджувалися, але лікували усіх, без винятку.

«Для справжнього медика не важливо, якого людина віросповідання чи політичних поглядів. Людина, яка просить допомоги, повинна її отримати», – впевнений пан Любомир.

 

«Бути на Майдані – наш обов’язок»

Травматолог Ігор Нижник побував на столичному Майдані п’ять разів. Чоловік брав активну участь у медичній допомозі на Грушевського.

Вперше подався до Києва 30 листопада, каже, побачив відеозвернення активістів до лікарів з проханням їхати до столиці.

«Коли ми зрозуміли, що йде конфронтація, що ситуація загострюється, що мирні демонстрації переростуть у щось серйозніше, то самоорганізувалися і спільними зусиллями створили медичну бригаду, до якої увійшло шестеро медиків з Коломиї. Серед них хірург, кардіолог, а також реаніматолог, медсестра та, власне, я – терапевт», – розповідає пан Ігор.

Травматолог і хірург надавали допомогу людям, в яких були поранення, а кардіолог займалася терапевтикою.

На очі Ігореві Нижнику потрапляло різне – від звичайних ран до загострених, від хронічних захворювань суглобів до ускладнених простудних тощо. Як зазначає лікар, найбільше роботи було у терапевтів, адже люди масово хворіли на серцеві та простудні захворювання.

«Медики з Коломиї активно долучалися до Майдану. А як інакше? Це наш обов’язок», – констатує пан Ігор, пишуть КВ.


10.02.2014 720 4
Коментарі (4)

До Романа Мельника 2014.02.10, 08:11
Звільни цих мудаків з системи охорони здоровя тай хай лікуються на майдані разом з майданутими
г 2014.02.10, 12:39
дурак ти ромку
воля 2014.02.10, 22:17
Честь і хвала Вам люди за Вашу підтримку і самопожертву!Тут для ВАс хочеться прихилити сонце і впасти на коліна! Слава Україні!
вася 2014.02.10, 09:09
святі люди-
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1185
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2915
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1017
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1075
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1083 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3205 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

964

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

815

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

375

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1109
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

190
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2379
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1170
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

475
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15093
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7402
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

837
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

401
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

311
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

394
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

681
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1132