Кілька десятків лікарів з Прикарпаття працювали добровольцями на Майдані у Києві

 

 

Кілька десятків медичних працівників з Коломиї працювали добровольцями на Майдані у Києві. Більшість з них лікує мітингувальників навіть у гарячих точках на вул. Грушевського. «Люди у білих халатах» кажуть, що не роблять нічого неймовірного. Вони просто дотримуються клятви Гіппократа.

 

Нам вдалося поспілкуватися з трьома медиками з Коломиї. Кожен з них розповів свою історію перебування на столичному Майдані.

 

«Нагодувати, напоїти, вилікувати та добрим словом підтримати»

До Києва коломийська медсестра Марія Боднарук їхала двічі. Жінка відчула поклик серця та велику потребу бути на Майдані. Запевняє, що вдома всидіти неможливо, коли в Україні відбуваються такі жахливі події. Вперше вирушила до Києва 10 грудня, саме під час другого розгону Євромайдану.

«В ту ніч мене розбудили крики тривоги. Я відчула велику небезпеку, адже на власні очі бачила, як «Беркут» атакував. Пригадую, три священики зі сцени всю ніч відправляли молебні, а в Михайлівському соборі не переставали дзвонити у дзвони. Господня сила допомогла, і ми втрималися», – розповідає пані Марія.

Вдруге в Києві медсестра опинилася 21 січня. Тоді постала велика потреба у медиках. Приїхавши до столиці, коломиянка разом з іншими лікарями організували хірургічний блок в Українському домі. Жінка також пригадує травми майданівців, які були нанесені силовиками. «Найбільше мене шокувало поранення вихідними кулями, в такому випадку куля проходить наскрізь. Також, пам’ятаю, зашивали глибоку рану, яка була спричинена стрільбою. Були й ґумові кулі. Все було», – розповідає жінка.

На Грушевського пані Марія теж встигла побувати. Там доводилося швидко діяти, бо поранених було сотні.

У Києві Марія Боднарук мешкала в коломийському секторі. Там і ночувала, і харчувалася. Жінка впевнена, що на Майдан необхідно їхати й жінкам. Адже, за її словами, жінка там – наче повітря. «Треба наших солдатів нагодувати, напоїти, вилікувати та добрим словом підтримати», – резюмує пані Марія.

 

«Лікували усіх без винятку»

Коломийський хірург Любомир Харук теж вирішив приєднатися до майданівської спільноти. Каже, як тільки почув прохання активістів їхати до Києва, відразу зібрав речі і вирушив у дорогу. Чоловік разом з групою коломийських лікарів зареєструвалися у Штабі національного спротиву, звідки й виїхали автобусом до столиці.

На Майдані одразу записалися у число волонтерів. Харчувалися коломийські лікарі в наметових містечках, а ночували вдома у киянки, яка люб’язно запропонувала свою допомогу.

Чоловік зізнається, що за час його перебування в Києві особливих подій не відбулося. Люди, зазвичай, застуджувалися, але лікували усіх, без винятку.

«Для справжнього медика не важливо, якого людина віросповідання чи політичних поглядів. Людина, яка просить допомоги, повинна її отримати», – впевнений пан Любомир.

 

«Бути на Майдані – наш обов’язок»

Травматолог Ігор Нижник побував на столичному Майдані п’ять разів. Чоловік брав активну участь у медичній допомозі на Грушевського.

Вперше подався до Києва 30 листопада, каже, побачив відеозвернення активістів до лікарів з проханням їхати до столиці.

«Коли ми зрозуміли, що йде конфронтація, що ситуація загострюється, що мирні демонстрації переростуть у щось серйозніше, то самоорганізувалися і спільними зусиллями створили медичну бригаду, до якої увійшло шестеро медиків з Коломиї. Серед них хірург, кардіолог, а також реаніматолог, медсестра та, власне, я – терапевт», – розповідає пан Ігор.

Травматолог і хірург надавали допомогу людям, в яких були поранення, а кардіолог займалася терапевтикою.

На очі Ігореві Нижнику потрапляло різне – від звичайних ран до загострених, від хронічних захворювань суглобів до ускладнених простудних тощо. Як зазначає лікар, найбільше роботи було у терапевтів, адже люди масово хворіли на серцеві та простудні захворювання.

«Медики з Коломиї активно долучалися до Майдану. А як інакше? Це наш обов’язок», – констатує пан Ігор, пишуть КВ.


10.02.2014 695 4
Коментарі (4)

До Романа Мельника 2014.02.10, 08:11
Звільни цих мудаків з системи охорони здоровя тай хай лікуються на майдані разом з майданутими
г 2014.02.10, 12:39
дурак ти ромку
воля 2014.02.10, 22:17
Честь і хвала Вам люди за Вашу підтримку і самопожертву!Тут для ВАс хочеться прихилити сонце і впасти на коліна! Слава Україні!
вася 2014.02.10, 09:09
святі люди-
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1082
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

407
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14257 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1643
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

925
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6272

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

688

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1517

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

565
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

704
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1624
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

642
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

931
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5975
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13899
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

308
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

604
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

534
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

848 2