«Кіборги» підкорили гору Піп Іван на Верховинщині

 

/data/blog/63674/58c63a8a07e55a79b82bd172a130a7c8.jpg

 

На Верховинщині у селі Дземброня відпочивають четверо бійців легендарної 93-ої бригади, яка вже три місяці обороняє Донецький аеропорт.

 

Тиждень відновлення в Карпатах для них організували волонтери проекту «Творча Криївка». Військовики ходять в походи, малюють, знайомляться з гуцульськими ремеслами, віддають належне місцевій кухні. «Кіборгів» приймають у Дземброні всім селом, іфнормує Курс.

 

Криївка «кіборгів» - у господі Василя та Оксани Голинюків. Власники туристичної садиби «Ксеня» в Дземброні безкоштовно приймають учасників АТО, з якими працює проект «Творча Криївка». Тут військовики, які проходять реабілітацію, мешкають і мають заняття з арт-терапії. На сніданок, обід і вечерю бійців запрошують до себе селяни.

 

«Нам щоразу святково накривають на стіл. Кожна родина, до якої приходимо в гості, пропонує спробувати якусь особливу місцеву страву, - розповідає харків`янин, командир саперного взводу 93 бригади Петро Витушенко. – Показують щось особливе в своєму господарстві – ткацький станок, вовняні одіяла - ліжники, рушники. В Дземброні гостинні люди і дуже тепла атмосфера, в якій живемо. Так, ніби всі ми одна велика родина».

 

Петро каже, що до цього часу ні він, ні інші хлопці з команди його побратимів не бували в Карпатах. Гори захопили їх так, що навіть оговтуючись після поранень, вони готові підкорювати вершини.

 

«Піднятися вище неба», - розповідає Петро про вчорашнє сходження на Піп Іван. Під ногами – море з білих хмар, а в душі – море емоцій. Все це вилито на холсти – в поході «кіборги» писали картини. Це і пленер, і терапія водночас, зауважує Віталіна Маслова, засновник і керівник проекту «Творча Криївка».

 

Художник, викладач образотворчого мистецтва, організатор творчої реабілітації для майданівців, Віталіна Маслова ініціювала проект з психологічної, соціальної та біографічної реабілітації воїнів АТО у Дземброні. Щоби «видихнути» руйнівний досвід і душевні травми війни та зробити «вдих» – увібрати в себе красу світу, відновитися духовно й фізично. «Завдяки творчості, перебуванню на природі, спілкуванню з іншими бійцями та дружнім колективом небайдужих людей, хлопці зможуть відчути підтримку та надію на краще, знайти нові можливості самореалізації», - каже Віталіна.

 

Від початку жовтня, відколи розпочався проект, Дземброня приймає третій заїзд бійців АТО – донецьких «кіборгів». Під час двох попередніх у «Творчій Криївці» відпочивали бійці батальйону «Айдар» та Першого батальйону Нацгвардії: двоє після поранень та контузій, троє – на ротацї. «Приїздила мама загиблого воїна з «Айдару - мала можливість поспілкуватися з товаришами свого сина, - розповідає Віталіна. - Ми запрошуємо на безкоштовний відпочинок і тих, хто зараз на ротації, і тих, хто очікує на протезування чи виписаний із госпіталю після поранення та контузій».

 

Зараз набирається четверта група, планується п’ятий і шостий заїзди. Щоправда, якщо знайдеться фінансова підтримка. Проект працює на волонтерських засадах – Оксана Зайцева та Євгенія Павлюк, які допомагають Віталіні Масловій в організаційних питаннях, шукають кошти на проїзд воїнів та матеріали для занять. Допомогти у продовженні «Творчої Криївки» може кожен. Досить купити картину учасника проекту. Або долучитися до товариства – за внесок у тисячу гривень можна приєднатися до команди, прожити цікавий і насичений тиждень із героями війни, пройти разом із ними майстер-класи з живопису.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У Карпатах “кіборги” змінили автомати на пензлі (фото)


20.11.2014 648 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2559
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19940
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1769
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1251 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2282
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3907

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

351

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2032

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

713

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1327
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

398
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

924
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24421
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

766
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1654
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

528
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

792
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2082 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

750