Хвороби під час війни не зникають. Прикарпатцю з розсіяним склерозом потрібна допомога на лікування (РЕКВІЗИТИ)

Усі українці відчули наслідки війни: хтось — менше, хтось — більше. Сьогодні українці змушені протистояти підлому ворогу та захищати своїх рідних.

Та, є люди, які звикли до боротьби — і наразі вимушені битися на двох фронтах. Поки російські окупанти руйнують мрії, домівки та відбирають життя українців, хвороба виснажує їх зсередини.

Фіртка розповідала історію чоловіка, який хворіє на розсіяний склероз.

Нагадаємо, що 37-річний Юрій Веретко живе з розсіяним склерозом з 19 років. 

Він, як ніхто інший, знає, що розсіяний склероз — не про втрату пам'яті. Єдине, що починає забувати чоловік — як повноцінно бачити та ходити.

«Коли мені сказали, що у мене розсіяний склероз, життя розділилось на «до» та «після» — як мінімум я припинив працювати. Я відчував себе розбитим, адже тільки починав жити, будував кар’єру, мріяв про сім‘ю.

Проте, доля приготувала для мене інвалідність, пенсію, тростину та гормональну терапію раз на рік. Я не можу контролювати своє тіло: моя права сторона, зокрема, рука та нога не працюють. 

Я зрозумію, що хтось торкається мене у цій частині, лише якщо побачу це», — поділився Юрій.

Проте, наука не стоїть на місці — з'явилися ліки, які позитивно діють на більшість пацієнтів. Вони зупиняють розвиток хвороби, що вкрай важливо.

«Мені дуже хотілось би, щоб наше суспільство зрозуміло, що склероз не в мене, а в моїх клітин, які забувають, що вони мають повноцінно функціонувати. 

Розсіяний склероз забрав у мене не тільки усю енергію, а й усі мрії. За ці роки я вже й не пригадую, як це бути здоровим», — пояснює чоловік.

Наразі певна група препаратів для лікування забезпечується на державному рівні, але в Україні мізерний відсоток хворих отримують ліки безплатно. Й попри те, що хвороба невиліковна, сьогодні існують напрями терапії, які підтримують недужого й уповільнюють прогресування.

Юрій ділиться, що лікар, який веде його вже понад десять років, розповів про ліки й запевнив, що у чоловіка є шанси зупинити розвиток хвороби.

«За статистикою, ці ліки допомагають сімом людям з десяти. Це дуже непогано, як мені здається. Курс коштує близько 430 000 гривень. Зокрема, така вартість чотирьох ампул «OCREVUS», а також сюди входять дві ампули, які обіцяли надати безкоштовно.

Я дуже хвилююсь, щоб ця акція не закінчилась. Адже, якщо за чотири ампули така вартість, то заплатити за ще дві мені просто не під силу. Ця сума для мене непідйомна, та хіба, коли стоїть питання людського життя — це така велика сума?».

Після виходу матеріалу та завдяки небайдужим людям, Юрію вдалось пройти курс лікування. Чоловік ділиться, що після цього став почувати себе куди краще. Зокрема, покращилась його мова та рухи.

«На весняний курс лікування мені не вистачало грошей на покупку препарату. Я вже думав, що лікування доведеться перервати. І почати заново після нашої Перемоги. Однак, тоді проблема вирішилась. Добрі люди повністю сплатили за препарат. І це попри важку обстановку країни.
Зараз час не менш складний: багато хто потребує допомоги. Мої весняні благодійники допомагають тим, хто ще не отримував допомоги. 
Наступний курс лікування має розпочатися 12 грудня.
З весняного збору в мене залишилось 42 тисячі гривень. Наразі на препарат «OCREVUS» мені не вистачає близько 150 тисяч гривень», — ділиться Юрій.

Проте, час невпинно біжить, а коштів на третій курс лікування досі не вистачає. Будьмо милосердні й співчутливі, разом ми можемо подарувати чоловіку шанс на повноцінне життя.

Другий курс чоловіку вже прокапали. Тепер необхідно зібрати кошти на третій. Курс дороговартісний, але разом ми зможемо зібрати суму.

У нас з вами є можливість допомогти молодому чоловіку дати відсіч хворобі. Оскільки, наука не стоїть на місці, з'явилися ліки, які здатні, якщо не вилікувати, то принаймні зупинити розвиток хвороби.

Допомогу можна надсилати на картку ПриватБанку:

5168 7451 2244 8886 — Веретко Юрій Петрович.

Пам'ятайте: все, що можна купити за гроші – вже дешево.


Довідково: розсіяний склероз — невиліковне неврологічне захворювання, при якому пошкоджуються нерви головного і спинного мозку, що веде до інвалідності.

Це хвороба молодого віку. Найчастіше початок хвороби припадає на 30-40 років, рідше — 20.

Статистичні дані свідчать, що в Україні близько 20 000 хворих на розсіяний склероз. Проте точна кількість хворих достовірно невідома. Статистику щоо інвалідності хворих на розсіяний склероз у нас також не ведуть.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


25.11.2022 3933
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

504
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

627
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1347
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2304 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1148
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3081

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

902

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1053

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1479

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2081
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26392 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

772
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

974
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3030
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1274
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

950
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1209
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1220
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

434
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4288
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1084
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1648