Хвороба сухого ока — захворювання сьогодення

Хвороба сухого ока в останні роки набуває глобальних масштабів. Якщо раніше це захворювання зустрічалось у людей старшого віку, то сьогодні все більше хворіють люди молодого  віку та діти, а особливо активні користувачі гаджетів. 

Отож, розбираймося що таке хвороба сухого ока та які її основні прояви.

Хвороба сухого ока - це багатофакторне захворювання очної поверхні, при якому порушення  стабільності слізної плівки, запалення та ураження  очної поверхні призводить до дискомфорту та зниження гостроти зору.

Дані зміни виникають внаслідок недостатнього  вироблення сльози або ж внаслідок зміни  її складу. Через це сльоза не може виконувати свої функції, що призводить до дискомфорту та погіршення  якості життя.

На сьогодні, хвороба сухого ока практично вражає кожну людину, оскільки тригерів стає набагато більше.

Що ж таке сльоза та чого вона така важлива?

Сльоза - це прозора, безбарвна рідина. Слізна плівка складається з двох шарів: водномуцинового та ліпідного. Водномуциновий шар виконує функцію живлення та  забезпечує киснем, ліпідний шар - це жирова плівка, яка запобігає випаровування води.

Мейбомієві залози є одними з джерела ліпідного шару. Хоч мейбомієві залози є дуже крихітними, але виконують дуже важливу функцію. Під час кліпання слізна плівка рівномірно розподіляється по всій поверхні ока. При  дисфункції мейбомієвих залоз не виділяється достатньої кількості секрету, змінюється його якість, в наслідок цього слізна плівка стає нестабільно, сльоза починає швидше випаровуватись.

Які ж основні  причини   хвороби сухого ока :

  • зменшення частоти кліпання;
  • довготривала робота з гаджетами;
  • Інфекційні захворювання очей;
  • гормональні порушення;
  • користування м'якими контактними лінзами;
  • аутоімунні захворювання;
  • травми ока.

Симптомами сухого ока є:

  • подразнення очей;
  • сухість, печіння;
  • відчуття стороннього тіла;
  • дискомфорт;
  • сльозотеча;
  • світлобоязнь;
  • періодичне «затуманювання» зору;
  • діагностика синдрому сухого ока.

Для виявлення синдрому сухого ока варто звернутися до офтальмолога. Лікар уважно вивчить скарги, проведе зовнішній огляд, оцінить частоту миготливих рухів. Після цього лікар  проведе біомікроскопію ока для  оцінити стану структур ока та повік, слізної плівки.

Лікування хвороби сухого ока

Лікування ХСО спрямоване на усунення причин, які спричиняють сухість, на додаткове зволоження очей, поліпшення якості та стану слізної плівки, усунення порушень рогівки.

Профілактика даного захворювання: рекомендується уникати тривалих зорових навантажень, а також впливу агресивних зовнішніх факторів: пилу, гарячого та сухого повітря, диму.

Харчування хворих має бути повноцінним і охоплювати продукти, у яких містяться вітаміни А, В2, С, Е та D, кальцій, цинк, селен, калій та Омега-3.

Упродовж дня необхідно приймати достатній об'єм рідини.

Для відновлення слізної плівки застосовуються препарати з вмістом гіалуронової кислоти.

При важких формах ХСО  хворому призначаються  протизапальні  та репаративні засоби.

Лікар-офтальмолог Центру сучасної Офтальмології Хомин Романа Романівна

Центр сучасної офтальмології:

Івано-Франківськ, вул.Чорновола, 99

+38(066)079-92-04

+38(050)584-76-57

online: oftalmolog.if.ua

Реклама


03.04.2024 421
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

849
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

659
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1763
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3089
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2486
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2469

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

120

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

656

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

628

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1496
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

248
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

594
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

457
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

249
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

324
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26960
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

780
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19616
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

350
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

344
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

668
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1147 1