Хвороба сухого ока — захворювання сьогодення

Хвороба сухого ока в останні роки набуває глобальних масштабів. Якщо раніше це захворювання зустрічалось у людей старшого віку, то сьогодні все більше хворіють люди молодого  віку та діти, а особливо активні користувачі гаджетів. 

Отож, розбираймося що таке хвороба сухого ока та які її основні прояви.

Хвороба сухого ока - це багатофакторне захворювання очної поверхні, при якому порушення  стабільності слізної плівки, запалення та ураження  очної поверхні призводить до дискомфорту та зниження гостроти зору.

Дані зміни виникають внаслідок недостатнього  вироблення сльози або ж внаслідок зміни  її складу. Через це сльоза не може виконувати свої функції, що призводить до дискомфорту та погіршення  якості життя.

На сьогодні, хвороба сухого ока практично вражає кожну людину, оскільки тригерів стає набагато більше.

Що ж таке сльоза та чого вона така важлива?

Сльоза - це прозора, безбарвна рідина. Слізна плівка складається з двох шарів: водномуцинового та ліпідного. Водномуциновий шар виконує функцію живлення та  забезпечує киснем, ліпідний шар - це жирова плівка, яка запобігає випаровування води.

Мейбомієві залози є одними з джерела ліпідного шару. Хоч мейбомієві залози є дуже крихітними, але виконують дуже важливу функцію. Під час кліпання слізна плівка рівномірно розподіляється по всій поверхні ока. При  дисфункції мейбомієвих залоз не виділяється достатньої кількості секрету, змінюється його якість, в наслідок цього слізна плівка стає нестабільно, сльоза починає швидше випаровуватись.

Які ж основні  причини   хвороби сухого ока :

  • зменшення частоти кліпання;
  • довготривала робота з гаджетами;
  • Інфекційні захворювання очей;
  • гормональні порушення;
  • користування м'якими контактними лінзами;
  • аутоімунні захворювання;
  • травми ока.

Симптомами сухого ока є:

  • подразнення очей;
  • сухість, печіння;
  • відчуття стороннього тіла;
  • дискомфорт;
  • сльозотеча;
  • світлобоязнь;
  • періодичне «затуманювання» зору;
  • діагностика синдрому сухого ока.

Для виявлення синдрому сухого ока варто звернутися до офтальмолога. Лікар уважно вивчить скарги, проведе зовнішній огляд, оцінить частоту миготливих рухів. Після цього лікар  проведе біомікроскопію ока для  оцінити стану структур ока та повік, слізної плівки.

Лікування хвороби сухого ока

Лікування ХСО спрямоване на усунення причин, які спричиняють сухість, на додаткове зволоження очей, поліпшення якості та стану слізної плівки, усунення порушень рогівки.

Профілактика даного захворювання: рекомендується уникати тривалих зорових навантажень, а також впливу агресивних зовнішніх факторів: пилу, гарячого та сухого повітря, диму.

Харчування хворих має бути повноцінним і охоплювати продукти, у яких містяться вітаміни А, В2, С, Е та D, кальцій, цинк, селен, калій та Омега-3.

Упродовж дня необхідно приймати достатній об'єм рідини.

Для відновлення слізної плівки застосовуються препарати з вмістом гіалуронової кислоти.

При важких формах ХСО  хворому призначаються  протизапальні  та репаративні засоби.

Лікар-офтальмолог Центру сучасної Офтальмології Хомин Романа Романівна

Центр сучасної офтальмології:

Івано-Франківськ, вул.Чорновола, 99

+38(066)079-92-04

+38(050)584-76-57

online: oftalmolog.if.ua

Реклама


03.04.2024 668
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

766
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

897
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1248 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2642
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1998
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2224

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

313

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

436

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1373

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1349
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

196
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18120
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1079
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3430
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

788
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10556
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6289
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

923
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

223
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

448
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3039
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

765