Хто і для чого купує зброю в Івано-Франківську

Останніми роками збільшився обіг зброї серед населення. Це можна пов’язати зі зростанням недовіри громадян до правоохоронних органів, а ще з прагненням самозахисту у випадку критичної ситуації.

Статистика не висвітлює реальної картини про те, скільки одиниць зброї знаходиться в руках українців, адже функціонування “чорних ринків” шкодить контролю. "Вежа" поспілкувалась з працівниками мисливських магазинів і дізнались, хто і яку зброю найчастіше бажає придбати. До речі, в Івано-Франківську таких магазинів понад десяток, пише Фіртка.

Першою зброєю можна вважати палицю, дерев’яний спис та каміння. Вже в сучасному світі різноманітність зброї просто вражає.

За своїм призначенням зброя поділяється на бойову, мисливську та спортивну. Серед основних видів можна виокремити:  травматичну – пістолети; гладкоствольну – рушниці для полювання, помпові рушниці для самозахисту; нарізні види зброї – карабіни, снайперські гвинтівки тощо. Серед людей, які бажають придбати зброю – не тільки мисливці. Буває, містяни беруть для самооборони, тримають в сейфі, щоб в разі чого скористатись. Хтось купляє, щоб раз в декілька місяців поїхати за місто і постріляти по залізних банках. Проте, все ж біля 50% відвідувачів магазину зброї – це мисливці.

Для самооборони найкраще підходить невелика зброя. Це може бути, наприклад, гладкоствольна помпа.  Напівавтомати досить довгі, через це їх зручніше використовувати у мисливстві. Для самозахисту варто обирати щось дешеве в межах 5-6 тис.

Дозвіл необхідно мати на будь-який вид вогнепальної зброї. Його можна отримати в дозвільній системі, куди потрібно подати всі необхідні документи. Серед них медична довідка, яка дозволяє зберігати зброю. Так громадянин повинен принести в управління внутрішніх справ за місцем реєстрації заяву, медичну довідку, довідку про несудимість, поліс страхування цивільної відповідальності за можливу шкоду, завдану зброєю. Необхідно буде навідатись в психологічний та наркоцентр, а ще пройти курси, які вчать, як поводитись зі зброєю.

Пневматичну чи газову зброю можна придбати з 18 років, а вогнепальну мисливську гладкоствольну – з 21 року. Натомість нарізну і травматичну можна придбати віком від 25 років.

Короткоствольною вогнепальною зброєю можуть володіти не всі. Цивільні громадяни не мають можливості придбати бойові автомати чи пістолети. Здебільшого, це роблять військові та правоохоронці.

Частими є випадки придбання зброї на “чорному ринку”. Зброю без реєстрації придбати дешевше, але відповідальність за це не заставить чекати. Основним джерелом такої контрабанди є зона АТО на Сході України.

Трапляються випадки, коли люди приходять в магазин зброї і дивно поводяться. Бувало, що приходили відвідувачі в стані алкогольного сп’яніння, розповідали неймовірні історії. Наприклад, як вистрілити з лука або пістолета на 500 м. Продавці знають, що лук стріляє на 100 м у довжину, а гладкоствольна рушниця – до 150 м, тому смішно слухати таке. Звичайно, ми стараємось переконати, але це дуже важко. Так і залишається кожен при своїх думках.

Не буває спроб викрасти щось з асортименту магазину. Тай статистика свідчить, що у місті майже не трапляються пограбування магазинів зі зброєю. Це пов’язано з тим, що персонал таких магазинів має навички поводження зі зброєю, і в разі нападу може захистити себе й товар.

Варто сказати, що Стаття 263 Кримінального кодексу України вказує на те, що за незаконне зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передачу чи збут вогнепальної зброї передбачено позбавлення волі на термін від одного до п’яти років. Громадяни, які добровільно здають незаконно придбану вогнепальну зброю, звільняються від відповідальності.


26.02.2020 2068
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1408 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1714 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2508
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2329 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7566
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15285 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

345

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1061

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1128

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1919
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

302
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

678
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

918
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

948
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1974
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1028
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35176 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

293
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

503
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

650
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

967