Хто і для чого купує зброю в Івано-Франківську

Останніми роками збільшився обіг зброї серед населення. Це можна пов’язати зі зростанням недовіри громадян до правоохоронних органів, а ще з прагненням самозахисту у випадку критичної ситуації.

Статистика не висвітлює реальної картини про те, скільки одиниць зброї знаходиться в руках українців, адже функціонування “чорних ринків” шкодить контролю. "Вежа" поспілкувалась з працівниками мисливських магазинів і дізнались, хто і яку зброю найчастіше бажає придбати. До речі, в Івано-Франківську таких магазинів понад десяток, пише Фіртка.

Першою зброєю можна вважати палицю, дерев’яний спис та каміння. Вже в сучасному світі різноманітність зброї просто вражає.

За своїм призначенням зброя поділяється на бойову, мисливську та спортивну. Серед основних видів можна виокремити:  травматичну – пістолети; гладкоствольну – рушниці для полювання, помпові рушниці для самозахисту; нарізні види зброї – карабіни, снайперські гвинтівки тощо. Серед людей, які бажають придбати зброю – не тільки мисливці. Буває, містяни беруть для самооборони, тримають в сейфі, щоб в разі чого скористатись. Хтось купляє, щоб раз в декілька місяців поїхати за місто і постріляти по залізних банках. Проте, все ж біля 50% відвідувачів магазину зброї – це мисливці.

Для самооборони найкраще підходить невелика зброя. Це може бути, наприклад, гладкоствольна помпа.  Напівавтомати досить довгі, через це їх зручніше використовувати у мисливстві. Для самозахисту варто обирати щось дешеве в межах 5-6 тис.

Дозвіл необхідно мати на будь-який вид вогнепальної зброї. Його можна отримати в дозвільній системі, куди потрібно подати всі необхідні документи. Серед них медична довідка, яка дозволяє зберігати зброю. Так громадянин повинен принести в управління внутрішніх справ за місцем реєстрації заяву, медичну довідку, довідку про несудимість, поліс страхування цивільної відповідальності за можливу шкоду, завдану зброєю. Необхідно буде навідатись в психологічний та наркоцентр, а ще пройти курси, які вчать, як поводитись зі зброєю.

Пневматичну чи газову зброю можна придбати з 18 років, а вогнепальну мисливську гладкоствольну – з 21 року. Натомість нарізну і травматичну можна придбати віком від 25 років.

Короткоствольною вогнепальною зброєю можуть володіти не всі. Цивільні громадяни не мають можливості придбати бойові автомати чи пістолети. Здебільшого, це роблять військові та правоохоронці.

Частими є випадки придбання зброї на “чорному ринку”. Зброю без реєстрації придбати дешевше, але відповідальність за це не заставить чекати. Основним джерелом такої контрабанди є зона АТО на Сході України.

Трапляються випадки, коли люди приходять в магазин зброї і дивно поводяться. Бувало, що приходили відвідувачі в стані алкогольного сп’яніння, розповідали неймовірні історії. Наприклад, як вистрілити з лука або пістолета на 500 м. Продавці знають, що лук стріляє на 100 м у довжину, а гладкоствольна рушниця – до 150 м, тому смішно слухати таке. Звичайно, ми стараємось переконати, але це дуже важко. Так і залишається кожен при своїх думках.

Не буває спроб викрасти щось з асортименту магазину. Тай статистика свідчить, що у місті майже не трапляються пограбування магазинів зі зброєю. Це пов’язано з тим, що персонал таких магазинів має навички поводження зі зброєю, і в разі нападу може захистити себе й товар.

Варто сказати, що Стаття 263 Кримінального кодексу України вказує на те, що за незаконне зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передачу чи збут вогнепальної зброї передбачено позбавлення волі на термін від одного до п’яти років. Громадяни, які добровільно здають незаконно придбану вогнепальну зброю, звільняються від відповідальності.


26.02.2020 2104
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

459
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1867
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3347
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1207
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1231
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1291 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

852

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

347

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1021

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1183
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

396
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2556
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1288
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1393
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

597
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15245
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7537
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

393
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

975 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

531
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

433
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

520