"Християнська етика", як заручниця у батьків школярів

Мабуть, немає для батьків страшнішого предмета в школі як християнська етика. Немає місця в дитячій голівці для понять “добра” і “зла”, для вивчення земного життя Ісуса Христа, як засновника християнства.

Деяким батькам  погано стає від однієї думки, що дітям покажуть Біблію, будуть читати з неї уривки та 45 хв будуть їх обговорювати. А якщо урок проводить священник, то все - викликайте швидку!

Приблизно так батьки реагують на перспективу відвідування їхніми чадами уроків християнської етики та кожного року підіймається одне і теж Шекспірівське “Бути чи не бути?”  предмету в шкільній програмі.

Спробуємо розібратися, чому такі пристрасті відбуваються довкола цього предмету?

Звісно, кожен з батьків відповідає за виховання та духовне збагачення свого чада, але  останні роки і доступ дітей до соцмереж показують, що цим зайнялись тіктокери-інстаблогери зі смартфонів, яких батьки проконтролювати не можуть. 

Дитина попадає під вплив вищезгаданих осіб, її ”виховують”  “інфлюенсери” із сумнівним світосприйняттям,  у яких поняття моралі доволі сумнівне явище, їхня мета заробити гроші та зробити контент, чомусь чим примітивніший, тим краще.

Християнська етика - це цілком світський предмет. До порівняння, в сусідніх країнах Євросоюзу також викладаються такі предмети. У Польщі це називається “Релігія” і цим займаються католицькі священники, єпархія укладає договір зі школою. Також в Румунії викладається  “Релігія”, але з православним поглибленням, оскільки більшість країни сповідує цю конфесію.

Отож, ми бачимо, що розвинуті європейські держави приділяють увагу релігійному вихованню та духовності зі шкільної парти, а ми  “посинілими пальцями”вчепилися комуністичного - “Церква відділена від держави”.

Етика - це наука про мораль. Виходячи з того, що Україна є частиною європейської християнської цивілізації, а також християнство - найпоширеніша релігія в Україні.  Тому і вивчаємо те, що ближче до нашого світогляду.

Вивчаємо мораль християнську. Помилково вважати, що на уроках християнської етики дітей “вчать як правильно вірити в Бога чи молитися”  - це справа виключно батьків (хоча  в Румунії, до прикладу, діти на уроках співають псалми).

Міністерство Освіти України видало підручники, які охоплює 1-11 класи, де на прикладі  біблійних історій пояснюються дітям поняття віри любові, милосердя, доброти, співстраждання, жертовності, мудрості, смирення.

В старших класах учні можуть вивчати поліконфесійність релігійної строкатості України з їхніми культурними особливостями (носіння хіджабу мусульманськими жінками) та ін.

Таке викладання потребує кваліфікованих вчителів з відповідною освітою, а не прослуханими катехитичними курсами при семінарії, як це  іноді буває і по суті перетворює предмет на катехизацію у недільній школі. Звичайно, з огляду на завантаженість дитини шкільною програмою з обов'язковими предметами дитина додому ледь тепла приходить,  батьки протестують.

Та в порівнянні з іншими предметами, християнська етика - це просто прогулянка весняним парком і нехай краще дитя прочитає перший раз Біблію в школі, ніж прочитає  її у в'язниці.


17.06.2022 Роман Тадра 6927
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494