"Християнська етика", як заручниця у батьків школярів

Мабуть, немає для батьків страшнішого предмета в школі як християнська етика. Немає місця в дитячій голівці для понять “добра” і “зла”, для вивчення земного життя Ісуса Христа, як засновника християнства.

Деяким батькам  погано стає від однієї думки, що дітям покажуть Біблію, будуть читати з неї уривки та 45 хв будуть їх обговорювати. А якщо урок проводить священник, то все - викликайте швидку!

Приблизно так батьки реагують на перспективу відвідування їхніми чадами уроків християнської етики та кожного року підіймається одне і теж Шекспірівське “Бути чи не бути?”  предмету в шкільній програмі.

Спробуємо розібратися, чому такі пристрасті відбуваються довкола цього предмету?

Звісно, кожен з батьків відповідає за виховання та духовне збагачення свого чада, але  останні роки і доступ дітей до соцмереж показують, що цим зайнялись тіктокери-інстаблогери зі смартфонів, яких батьки проконтролювати не можуть. 

Дитина попадає під вплив вищезгаданих осіб, її ”виховують”  “інфлюенсери” із сумнівним світосприйняттям,  у яких поняття моралі доволі сумнівне явище, їхня мета заробити гроші та зробити контент, чомусь чим примітивніший, тим краще.

Християнська етика - це цілком світський предмет. До порівняння, в сусідніх країнах Євросоюзу також викладаються такі предмети. У Польщі це називається “Релігія” і цим займаються католицькі священники, єпархія укладає договір зі школою. Також в Румунії викладається  “Релігія”, але з православним поглибленням, оскільки більшість країни сповідує цю конфесію.

Отож, ми бачимо, що розвинуті європейські держави приділяють увагу релігійному вихованню та духовності зі шкільної парти, а ми  “посинілими пальцями”вчепилися комуністичного - “Церква відділена від держави”.

Етика - це наука про мораль. Виходячи з того, що Україна є частиною європейської християнської цивілізації, а також християнство - найпоширеніша релігія в Україні.  Тому і вивчаємо те, що ближче до нашого світогляду.

Вивчаємо мораль християнську. Помилково вважати, що на уроках християнської етики дітей “вчать як правильно вірити в Бога чи молитися”  - це справа виключно батьків (хоча  в Румунії, до прикладу, діти на уроках співають псалми).

Міністерство Освіти України видало підручники, які охоплює 1-11 класи, де на прикладі  біблійних історій пояснюються дітям поняття віри любові, милосердя, доброти, співстраждання, жертовності, мудрості, смирення.

В старших класах учні можуть вивчати поліконфесійність релігійної строкатості України з їхніми культурними особливостями (носіння хіджабу мусульманськими жінками) та ін.

Таке викладання потребує кваліфікованих вчителів з відповідною освітою, а не прослуханими катехитичними курсами при семінарії, як це  іноді буває і по суті перетворює предмет на катехизацію у недільній школі. Звичайно, з огляду на завантаженість дитини шкільною програмою з обов'язковими предметами дитина додому ледь тепла приходить,  батьки протестують.

Та в порівнянні з іншими предметами, християнська етика - це просто прогулянка весняним парком і нехай краще дитя прочитає перший раз Біблію в школі, ніж прочитає  її у в'язниці.


17.06.2022 Роман Тадра 7411
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1025
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3753 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1707

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269