Щоразу, як надходить інформація про можливу загрозу, лунають звуки сирен, що тривають упродовж кількох хвилин та означають сигнал «Увага всім».
Мешканців Івано-Франківська закликають не ігнорувати звуки сирен, але не панікувати, почувши їх. Перед тим як бігти в укриття, пояснюють надзвичайники, потрібно увімкнути телевізор, радіо або офіційні сайти місцевої влади й послухати, що сталося.
Далі рятувальники радять уважно зосередитися на озвучуваній інформації, після прослуховування повідомлення необхідно виконувати всі інструкції, які у ньому містяться.
Такі повідомлення для населення повинні містити:
• інформацію про загрозу, місце та час її виникнення, масштаби, тривалість дії;
• зону надзвичайної ситуації (наприклад, райони, масиви, вулиці, будинки, які потрапляють у зону ураження);
• необхідні заходи безпеки, порядок дій.
Тривалість цих повідомлень складає не менше п’яти хвилин. За потреби їх можуть повторювати через кожні десять-п'ятнадцять хвилин.
Зазначимо, що якщо відключать телефонний зв’язок, радіо, телебачення, Інтернет, не буде зв’язку та електрики, тоді треба орієнтуватись лише на звукові сигнали.
Водночас у разі отримання повідомлення про евакуацію потрібно зібрати необхідний запас продуктів на 2-3 доби, медикаменти, одяг, взуття, предмети особистої гігієни, документи, гроші, найбільш цінні речі тощо.
читайте також: Карта бомбосховищ: де сховатися в Івано-Франківську в разі російського наступу
Якщо немає можливості вийти з квартири, перебувайте якомога далі від вікон та дверей, наприклад, у ванній чи коридорі.
Другий цикл сирен свідчить про «відбій повітряної тривоги». Крім того, про відсутність небезпеки повідомлять й інші офіційні канали комунікації.
В Івано-Франківську, окрім сирен, про потенційну небезпеку повідомляють за допомогою радіо та церковних дзвонів, які чітко чути, проте люди нерідко не реагують на тривогу та займаються повсякденними справами.
Журналістка Фіртки розпитала в іванофранківців, як вони діють, почувши звуки сирен.
Так, Володимир Когут каже, що керується правилом «двох стін», адже, додає, не завжди є можливість втекти до сховища.
«А там молитися Богові та сподіватися на криворукість москалів».
Тетяна Тимчишин розповідає, що не біжить в укриття, а лише відходить від вікон. Аналогічно роблять і її так рідні. Жінка стверджує, що в сучасних реаліях найголовніше — не панікувати.
Людмила Кравчук ділиться, що живе на п'ятому поверсі, та має поруч укриття, тому найчастіше спускається туди з дітьми. Інколи — жінка перечікує тривогу у коридорі квартири.
«Зараз сирену встановили недалеко, то так чути, що діти самі взуваються, вдягаються та вилітають з хати».
«Оббили килимами, поставили дві табуретки, вхід прикрили тумбою з взуттям; зліва несуча стіна, справа стіна до кімнати прикрита шафою з одягом.Під час сирени читаємо велику молитву. Допоможи нам Боже подолати цих нелюдів, спаси наш народ і наших воїнів. Слава Україні!».
«Чуємо повітряну тривогу, але ховатись нема де, сидимо дома. Ми віримо нашим захисникам. Ми вже стільки пережили в Маріуполі, що нам вже не страшно. Чекаємо Перемоги! Слава Україні!».
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: