Ховаються у ванній або за двома стінами. Як діють франківці під час «повітряної тривоги»

Щоразу, як надходить інформація про можливу загрозу, лунають звуки сирен, що тривають упродовж кількох хвилин та означають сигнал «Увага всім».

Мешканців Івано-Франківська закликають не ігнорувати звуки сирен, але не панікувати, почувши їх. Перед тим як бігти в укриття, пояснюють надзвичайники, потрібно увімкнути телевізор, радіо або офіційні сайти місцевої влади й послухати, що сталося.

Далі рятувальники радять уважно зосередитися на озвучуваній інформації, після прослуховування повідомлення необхідно виконувати всі інструкції, які у ньому містяться.

Такі повідомлення для населення повинні містити:

• інформацію про загрозу, місце та час її виникнення, масштаби, тривалість дії;

• зону надзвичайної ситуації (наприклад, райони, масиви, вулиці, будинки, які потрапляють у зону ураження);

• необхідні заходи безпеки, порядок дій.

Тривалість цих повідомлень складає не менше п’яти хвилин. За потреби їх можуть повторювати через кожні десять-п'ятнадцять хвилин.

Зазначимо, що якщо відключать телефонний зв’язок, радіо, телебачення, Інтернет, не буде зв’язку та електрики, тоді треба орієнтуватись лише на звукові сигнали.

Водночас у разі отримання повідомлення про евакуацію потрібно зібрати необхідний запас продуктів на 2-3 доби, медикаменти, одяг, взуття, предмети особистої гігієни, документи, гроші, найбільш цінні речі тощо.

  читайте також: Карта бомбосховищ: де сховатися в Івано-Франківську в разі російського наступу

Якщо немає можливості вийти з квартири, перебувайте якомога далі від вікон та дверей, наприклад, у ванній чи коридорі.

Другий цикл сирен свідчить про «відбій повітряної тривоги». Крім того, про відсутність небезпеки повідомлять й інші офіційні канали комунікації. 

В Івано-Франківську, окрім сирен, про потенційну небезпеку повідомляють за допомогою радіо та церковних дзвонів, які чітко чути, проте люди нерідко не реагують на тривогу та займаються повсякденними справами. 

Журналістка Фіртки розпитала в іванофранківців, як вони діють, почувши звуки сирен.

Так, Володимир Когут каже, що керується правилом «двох стін», адже, додає, не завжди є можливість втекти до сховища.

«А там молитися Богові та сподіватися на криворукість москалів».

Тетяна Тимчишин розповідає, що не біжить в укриття, а лише відходить від вікон. Аналогічно роблять і її так рідні. Жінка стверджує, що в сучасних реаліях найголовніше — не панікувати.

Людмила Кравчук ділиться, що живе на п'ятому поверсі, та має поруч укриття, тому найчастіше спускається туди з дітьми. Інколи — жінка перечікує тривогу у коридорі квартири.

«Зараз сирену встановили недалеко, то так чути, що діти самі взуваються, вдягаються та вилітають з хати».

Анастасія Цвєткова каже, що вони з сім'єю обладнали захисток у коридорі, де раніше була вішалка для одягу.
«Оббили килимами, поставили дві табуретки, вхід прикрили тумбою з взуттям; зліва несуча стіна, справа стіна до кімнати прикрита шафою з одягом.
Під час сирени читаємо велику молитву. Допоможи нам Боже подолати цих нелюдів, спаси наш народ і наших воїнів. Слава Україні!».
Надія Максимова — біженка з Маріуполя — переїхала на Прикарпаття. Наразі вона живе на дачі у родичів.
«Чуємо повітряну тривогу, але ховатись нема де, сидимо дома. Ми віримо нашим захисникам. Ми вже стільки пережили в Маріуполі, що нам вже не страшно. Чекаємо Перемоги! Слава Україні!».
Додамо, що чимало франківців перечікують тривогу у ванній, називаючи це одним з найбезпечніших місць у квартирі.
І трохи життєвого гумору для покращення настрою у нелегкі часи.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Що було раніше?
21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Я готовий до діалогу, але не до капітуляції — Зеленський

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

Під Харковом ліквідували генерал-майора російської армії

Зеленський відкликає українських миротворців з усього світу

Секретар РНБО нагадав українцям рецепт фірмового «коктейлю» для окупантів

Помирають не лише від зброї ворога: в яких аптеках на Івано-Франківщині можна отримати інсулін

«Саша-Саша, що ж ти наробив»: російського пілота, збитого під Черніговом, взяли в полон (ВІДЕО)

Зможуть компенсувати провину у найгарячіших точках: українців з реальним бойовим досвідом звільнять з-під варти


Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

368
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

496
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2323
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1716
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2009
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5616 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1123

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1136

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1649

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1121
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

881
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

734
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14555
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

537
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10396
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6069
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

619
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7532
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2766
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

524
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

619
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

457