Залицяльник повідомив, що хоче одружитись із потерпілою в Україні, однак має отримати дозвіл на виїзд.
Про це повідомляє поліція Івано-Франківської області, пише Фіртка.
"У сучасних умовах громадяни заводять онлайн-знайомства за допомогою спеціальних додатків в мережі. Однак там охочі знайти кохання можуть стати легкою ціллю для шахраїв", — йдеться у дописі.
У схожу аферу потрапила 56-річна мешканка обласного центру, яка повідомила про те, що її ошукав друг-іноземець із соцмереж.
Жінка розповіла, що на одному із сайтів їй написав іноземець, який представився лікарем, який нібито працює в Сирії.
Між ними зав’язалося тісне спілкування, після чого чоловік повідомив, що хоче одружитись з заявницею в Україні. Але для того, щоб іноземець отримав дозвіл на виїзд із Сирії, їй необхідно надіслати електронного листа нібито до ООН.
Надалі, у листуванні представник нібито ООН надіслав заявниці реквізити для оплати послуг. Йдеться про переліт, страхування та дозвіл на виїзд віртуального знайомого жінки.
Потерпіла погодилась та перерахувала кошти на невідомі рахунки кількома транзакціями. Коли ж зрозуміла, що її ошукали, то звернулася по допомогу до поліції.
За цим фактом поліцейські відкрили кримінальне провадження статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Поліцейські закликають громадян не перераховувати гроші невідомим особам, які під приводом дружби чи романтичних стосунків втираються в довіру та під різноманітними приводами просять надіслати гроші.
Поліція застерігає, щоб зменшити шанси стати жертвою онлайн-шахраїв:
- не варто публікувати особисту інформацію в соцмережах;
- позичати чи переказувати малознайомим людям гроші, відкривати для них банківські рахунки або надсилати фото чи відео;
- слід якомога ретельніше перевіряти інформацію, а не довіряти кожному слову віртуального знайомого. Це допоможе захистити Ваш гаманець від шахраїв.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: