Продаж взуття обернувся для прикарпатки втратою значної суми.
Про це
повідомили у Головному управлінні Національної поліції в Івано-Франківській області, пише
Фіртка.
"Довірливість громадян, які намагаються вигідно продати або придбати речі в інтернеті, нерідко стає причиною їхніх фінансових втрат від рук шахраїв. Черговою жертвою такої схеми стала мешканка Прикарпаття, яка втратила близько 230 000 гривень", — йдеться у дописі.
Як з’ясували поліцейські, 47-річна жителька Калуського району розмістила оголошення про продаж взуття на одній із популярних онлайн-платформ. Згодом їй зателефонував невідомий, який виявив бажання придбати товар. Під приводом підтвердження оплати він надіслав жінці посилання в онлайн-чаті. Перейшовши за ним, жінка потрапила у шахрайську пастку, внаслідок чого з її банківського рахунку зняли 230 тисяч гривень.
Слідчі поліції внесли відомості про цю подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство, вчинене у великих розмірах або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) Кримінального кодексу України.
Щоб уберегти громадян від схожих шахрайських схем, поліція рекомендує:
- не переходити за підозрілими посиланнями, отриманими від незнайомців;
- ніколи не розголошувати дані своїх платіжних карток, зокрема CVV-код, пін-код та паролі для підтвердження платежів;
- перед здійсненням передоплати за товар звертати увагу на дату реєстрації продавця на торговельній платформі. Нещодавня реєстрація має викликати обґрунтовану підозру;
- здійснювати онлайн-покупки лише на перевірених веб-сайтах;
- ретельно перевіряти URL-адресу веб-сайту, адже навіть один зайвий символ може свідчити про те, що ви потрапили на фішинговий ресурс.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"Нехтують людяністю, обманюючи рідних військових": як шахраї наживаються на прикарпатцях під час війни