В обласному центрі Прикарпаття відбулася урочиста хода та віче з нагоди 101-ї річниці проголошення ЗУНР.
Десятки іванофранківців та представники влади пройшлись колоною від адмінбудівлі на вулиці Грушевського до пам'ятника діячам ЗУНР на вулиці Грюнвальдській, інформує кореспондент Фіртки.
"Наші попередники робили все, щоб зберегти єдність української нації і керувалися пріоритетами державних інтересів. Листопадовий зрив показав, що такі дії принесли у підсумку єдність державі. Цей приклад є позитивним досвідом", - наголосив Сергій Сивачук, голова Нацкорпусу області.
Біля пам'ятника відбулося віче та покладання квітів.
"Це для мене знаменна подія. Я ініціатор створення українського козацтва в області, приймав участь у Майдані 2004 року. Я маю досвід і не можу бути осторонь подій у країні. Ця подія ствердила мене бути на державницьких позиціях. Дії на захист держави є актуальними у будь-який час, бо історія має здатність повторюватися", - розповів Генадій Гриценко, учасник ходи.
"Тоді у Львові 1 листопада не питалися дозволу ні у кого і зробили Листопадовий чин. Це велика подія і приклад того, як свою долю треба брати у свої руки. Наше місто найдовше було столицею ЗУНР і нині є опорою українських цінностей у державі. З тих подій потрібно винести такі висновки: не просити ні у кого, робити свою роботу і змушувати з нами рахуватися," - додав міський голова Руслан Марцінків.
Довідково:
Вночі проти 1 листопада 1918 року, Січові стрільці взяли під контроль усі головні пункти Львова й підняли над ратушею синьо-жовтий національний прапор. Українська Національна Рада взяла владу у свої руки в Станіславі, Раві-Руській, Коломиї та інших містах Східної Галичини. Ці події увійшли в історію нашого народу як Листопадовий чин. Тоді на розвалинах Австро-Угорської імперії утворилася Західно-Українська Народна Республіка. Упродовж майже п’яти місяців Станіславів був столицею ЗУНР на чолі з президентом Євгеном Петрушевичем. Й попри те, що Західноукраїнська Народна Республіка проіснувала недовго - лише 257 днів, до 15 липня 1919 року, вона стала прикладом українського державотворення.