Характеристики та відмінності решіток для газових плит

Обираючи газову панель, варто звертати увагу не лише на кількість конфорок, але й на покриття поверхні. Важливим параметром вважають матеріал, з якого виготовлена решітка для газової плити, на яку встановлюються каструлі та інший посуд для приготування їжі.

Різновиди решіток для газових панелей

У продажу можна знайти два типи матеріалу, з якого зазвичай виготовляють решітки:

  • Чавунні
  • Емальовані

У кожного з цих матеріалів є свої недоліки та переваги. Але головне призначення таких решіток – це утримувати посуд у стійкому положенні, та добре передавати температуру від полум'я до поверхні каструлі.

Чавун – це суміш заліза та вуглецю, що відрізняється високою міцністю. Навіть під дією високих температур він не деформується та не згинається. Проте головний недолік – це велика маса. Протягом тривалого терміну експлуатації такі решітки не виходять з ладу. Серед недоліків чавунних решіток варто зазначити важкість у догляді та складнощі під час очищення. На чавунну поверхню налипають забруднення, які досить важко видалити, навіть з використанням агресивних хімічних речовин. Велика вага робить догляд за такими решітками досить складним.

Решітки зі сталі, які покриваються емаллю, вирізняються стильним зовнішнім виглядом. Це пов'язано з тим, що виріб може бути не лише темного кольору. Тому такі решітки здатні створити своєрідні акценти на кухні. Через гладеньку поверхню таких решіток, усі забруднення з них досить легко видаляються. Маса таких решіток значно нижча за чавунні моделі.

Серед недоліків варто зазначити слизьку поверхню, по які може ковзати емальований посуд та каструлі. Тому такі підставки вважаються менш безпечними, ніж решітки з чавуну. Використовуючи емальовані решітки, потрібно уважно стежити за процесом приготування їжі.

Особливості вибору решіток для газової плити

Під час регулярної та тривалої експлуатації, емаль може втрачати свій привабливий зовнішній вигляд. Навіть придбавши решітку світлого кольору, через деякий час вона втратить свою красу, а відмити її буде досить важко, через наявність сколів, подряпин та пошкоджень.

Окремо такі решітки зазвичай купують у разі пошкодження деталей, які продавалися в комплекті з газовою плитою. Якщо ви плануєте довгий період часу експлуатувати плиту та багато на ній готувати, однозначно варто віддавати перевагу саме чавунним решіткам. Не дивлячись на їх менш привабливий вигляд у порівнянні з емальованими конструкціями, вони відрізняються тривалим терміном експлуатації та стійкістю до високих температур. Емальовані конструкції підходять для дівчат, які досить рідко готують.

Партнерський матеріал


28.12.2022 2791
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2437
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1551 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3633
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5401
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1664
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2050

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

127

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

169

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

867
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

457
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

757
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2453 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

473
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

852
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4905
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

722
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

631
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

567
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

387
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

709
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

871 2