Керівництво готелю “Дністер” відповідає на провокативні питання

Реновація будинку стала однією з обговорюваних подій місяця. Де міфи, а де правда?

Яка доля тротуару?

Від початку існування дана споруда була готелем, а отже - громадським місцем, створеним для мешканців і туристів. Вільний доступ, як до готелю, так і до прилеглої території, ми зберегли. Так було, є і буде.

Вулиця Шевченка, разом з існуючим тротуаром (який через ремонтні роботи  і техніку безпеки поки що частково загороджений) залишається на місці, по ній й надалі будуть ходити люди, а по дорозі їздити автівки.

Кілька місць для паркування біля будівлі на даний момент використовуються для будівельного транспорту Дністра і Народного Дому, в якому теж проводяться ремонтні роботи. У цілях безпеки перехожих, парковка огороджена. Після завершення робіт огорожа демонтується. Все залишилось на своїх місцях і найближчим часом стане доступним для містян.

Що буде з колонами?

Колони стоять і стоятимуть надалі.

У той же час цікаве вирішення холу передбачає суцільні інсталяції зі скла, повну прозорість та відкритість, яка дає можливість розширити просторову уяву відвідувачам, подарувати новий досвід сприйняття міста. Розчинити перешкоди між будівлею та вируючим життям вулиць.

Гості та мешканці зможуть потрапити до холу з різних сторін, сховатися від непогоди, присісти на місця для відпочинку, поспілкуватись і т.д.

У холі сучасного готелю, крім рецепції, повинен бути простір для пересування одночасно 50-ти гостей, ліфти та туалетні кімнати, в тому числі для людей з обмеженими можливостями. Це вимога часу XXI століття.

У готелі планується галерея сучасного мистецтва, яка буде доповнюватись експонатами давніх епох життя міста.

Кажуть, ви не впустили комісію на будову.

У місті діє червона зона і на об’єкті нікого не було. Тим паче офіційного попередження про перший візит ми не отримували. Прочитали про це вже в соцмережах.

На вихідних ми тричі телефонували голові комісії, двічі писали йому у вайбер. Ми готові до перевірки і повідомили, що до четверга власників будівлі не буде в місті. Проте, голова комісії не відповідав на дзвінки і не відписав на повідомлення.

Всі дозвільні документи по проєкту у нас є. Земля під готелем знаходиться в приватній власності. Тимчасові риштування скоро знімуться, ми вибачаємось за незручності, які затягнулись через пандемію.

Дякуємо всім мешканцям за розуміння і підтримку. Для нас вона дуже цінна і додає відповідальності.

партнерський матеріал

 


30.03.2021 4536 3
Коментарі (3)

Василь Медвідь 2021.03.30, 12:56

Тобто, "Фіртка" підтримує злочинців, які руйнують пам'ятку архітектури...?

Віталій Пилипчук 2021.03.30, 13:20

Приємно читати, що є люди, які вміють йти в ногу з часом і коректно вписують сучасність в старі історичні будівлі.

Євгенія Карпенко 2021.03.30, 18:44

Я понад десять років працювала науковим співробітником у краєзнавчому музеї, тому тема старовинної архітектури міста мені близька.

Кожна людина має право пересуватися містом без страху, що на голову впаде шматок зі споруди, по якій давно плаче ремонт.
Наприклад в Італії, за умови реновації старих споруд, їх віддають за символічно смішну плату, а якщо це пам‘ятка культурної спадщини - умовою стає збереження якоїсь історичної складової будинку!
Використання пам’ятки сприяє її збереженню!
Тобто, якщо будинок використовується, він цим самим і зберігається. Якщо не використовується - він руйнується.
Добре, якщо у держави є гроші на реставрацію історичних пам‘яток, але часто це роблять бізнесмени за своі кошти.
У нашому місті якщо і купують старовинні будинки, то тільки з метою їх знесення для будівництва чергової багатоповерхівки.
Я не пригадую, чи є в Івано -Франківську приклад реконструкції пам‘ятки культури приватником?!!!
Забудовники Дністра зробили титанічну роботу- замінили перекриття, вилучили все гниле, зруйноване, не дали впасти будові, не зруйнували її і не спотворили її вигляд, як пишуть в окремих коментарях.
Переконана, що їх праця - достойний приклад турботи про моє рідне місто, про збереження історичних цінностей, в тому числі з точки зору європейських вимог.
Це хороший приклад для міста, в якому сотні будинків чекають на реконструкцію. Але чи дочекаються ...Час покаже.
Євгенія Карпенко.

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1228
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1919
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2051 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7430
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15169 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

2012

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

208

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

961

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1029

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1818
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

216
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

596
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

830
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3072
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

837
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1897
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

929
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35079 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

422
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

563
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

891
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

795