Керівник КП "ДРЕУ" Володимир Юсипів переконаний, що минулої ночі дороги Івано-Франківська посипали не болотом, а "піско-соляною сумішшю"

 

 

"У місті була невеличка ожеледь, але вулиці і перехрестя посипані, двірники працюють. Дякую", - так зранку роботу комунальних служб по боротьбі із вранішньою ожеледицею міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

 

Натомість франківці не зовсім задоволені роботою комунальників. Кажуть, посипані вулиці перетворилися у болото, про що зокрема написав в своєу блозі на "Фіртці" Ігор Шиндак:

 

"Сьогоднішня ніч принесла мешканцям Івано-Франківська дивовижний зимовий "подарунок".

 

Для "порятунку" водіїв автотранспорту та пішоходів від льоду на вулицях, останні були рясно засіяні піском з глиною. Та дивна річ, снігу нема, льоду теж, зате болота утворилося вдосталь.

 

При цьому, воно залишається не лише на вулицях, а розноситься у двори, в підїзди, на сходи будинків, в магазини та офіси і, нарешті, потрапляє в легені. На тлі нашого нестримного прагнення стати європейцями, де дороги миються та вичищаються мало не щоночі, в нашому місті цими процесами керують доморощені диверсанти.

 

...Невже ми й надалі будемо покірно миритися з такою винятковою безгосподарністю міського керівництва?

 

Доцільна витрата бюджетних коштів на потреби міста справа важлива і корисна, та в нашому випадку ці кошти витрачаються, вочевидь, з іншою метою. Можливо їх потрібно просто списати, дочекавшись першої ліпшої нагоди, наприклад півсантиметрового шару снігу, висипати сотні тон болота на вулиці Івано-Франківська і це на кошти сплачені його мешканцями у вигляді податків. Напевно комусь терміново знадобилося "списати" кошти на утримання доріг?

 

 

За коментарями з цього привоводу Фіртка звернулася до керівника КП "ДРЕУ" Володимира Юсипіва.

 

Посадовець запевняє, що посипають проїжджу частину і тротуари виключно пісково-соляною сумішшю, згідно технології і затверджених графіків.

 

"Посипаємо піско-соляною сумішшю. Маємо 10% -15% суміш чисного надвірнянського відсіву і технічної солі, яку отримуємо з Білорусі. Це все перемішано і від осені закагатовано. Цим ми посипаємо, у нас ніякого болота немає. Так, можливо воно десь і перетворюється під час руху у болото, але невже потрібно було не просипати, щоб були ДТП? ", - говорить начальник КП "ДРЕУ".

 

Комунальник каже, що вранці погодні умови були такими, що потрібно було посипати, бо якби трапились ДТП, то були б проблеми. 

 

"Наше завдання - не зупинити громадський транспорт. Сьогодні вранці більшість вулиць були посипані. У нас є 5 піскорозикдувачів, на кожен з них складений графік, затверджений в ДАІ, в Департаменті і у нас, і кожен водій має свій маршрут. Усі 5 машин виїхали і посипали усі магістарльін вулциі, окрім другорядни. В першу чергу посипаємо мости, потім спуски і підйоми - Хіміків, і Радозавод, потім виїзд з Івасюка на Незалежності перед світлофором - там невеликий підйом. А решта перехресть - усе за графіком. У сплошну не сипимо, бо у нас не вистачає коштів", - розповідає Юсипів.

 

Володимир Юсипів розуміє, що можливо технології, які застосовують у місті дещо застарілі, однак каже, що працюють у межах того, наскільки дозволяє фінансування.

 

"Звичайно, сьогодні є і інші, більш сучасні технології, зокрема, посипання різними хімікатами. Наприклад, Вінниця посипає самою сіллю. Мають всесезонні пилососи із спеціальним обладнанням: влітку - це пилосос, а взимку - солерозкидувач. Але у них зовсім інший бюджет. Я хотів придбати таку машину. Ініціював, писав листи. Але вона на сьогодні коштує 5 млн. Місто не може собі це позволити купити. Наші машини не мають спеціальних компютерів і нам потрібно тисячі тон солі, яка набагато дорожча. Але і самою сіллю посипати не можна, адже під час вітру її буде зносити з дороги. Тому потрібно її змішувтаи із ропою. Щоб робити ропу, яка б не замерзала, ще потрібно придбачи французьку машину, яка раніше коштувала 800 тисяч. У нас зараз більшість техінки відамортизовано. Що ще у свій час купили, то і є. Немає коштів у бюджеті", - запевняє Юсипів.

 

Щодо фінансування, то посадовець каже, що минулоріч було виділено коштів тільки на 50%, а цього року ще менше - тільки на 30%: "У минулорічному тендері на все місто, а це 2,5 млн м.кв., було передбачено 12 млн.грн., разом із супідрядниками, які також у нас прибирають. Це кошти, які йдуть на усе - утримання техніки, паливні матеріали, поливку, заробітню плату. Але тендер був проведений у березні. До кінця року із інфляцією, у нас було фінансування на 50% площ, які маємо на балансі. Тому прибирали почергово, в залежності від класу дороги і вулиці. Скажімо, центральна частина міста, за законом, має прибиратися двічі на день. Ми ж її прибираємо один раз, бо на більше немає коштів. А цього року у зв'язку із усіма подіями в країні, на ці ж площі виділено 10 млн. грн. - це ще менше, ніж у минулому. Тобто, фактично, фіанансування передбачено на 30% експлуатації усіх доріг, площ і скверів, що у нас на балансі".


03.02.2015 731 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

827
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5269 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1714
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1730
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2872
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2504

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

434

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1644

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2378

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3114
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

199
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

753
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

936
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

507
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

689
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16168
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3047
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

335
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1165
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1015 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

813