Керівництво СТЕК: Міський голова займається популізмом

 

/data/blog/71068/d578c298255b99373efffe39f5fc8336.jpg

 

Нагадаємо, на вівторковій нараді третього березня, Віктор Анушкевичус звинуватив працівників СТЕК у тому, що вони «наполегливо» вимагають гроші у своїх боржників за тепло, не справляються зі своїми обов’язками, на що постійно скаржаться споживачі.

 

Директор СТЕК Сергій Мельник прокоментував випади та порадив міському голові припинити займатися популізмом.

 

Що за історія з «лобуряками, які ломляться в двері» (цитата В.Анушкевичуса)? Мер фактично звинуватив СТЕК у вимаганні грошей.

На нараді мер звинуватив наших працівників мало не у рекеті, мовляв, ходять по хатах і вимагають грошей з людей. У нашій компанії працює група по роботі з боржниками. В обов’язки її працівників входить обхід квартир боржників та проведення роз’яснювальної роботи щодо необхідності погашення заборгованості та можливих наслідків, які на них очікують у випадку несплати, таких, як судова тяганина та штрафні санкції. Це нормальна практика, ми намагаємося не доводити справу до суду і урегульовувати подібні питання мирним шляхом. Такі візити наші працівники здійснюють після роботи, у вечірній час, коли можна застати людей вдома. Ніхто нікуди не ломиться. Ми діємо в межах норм чинного законодавства.

 

Скільки загалом боргують споживачі СТЕК за послуги теплопостачання?

Станом на 1 березня населення боргує нам майже сім мільйонів гривень. Установи, які фінансуються з міського бюджету, за виконання якого, до речі, відповідає міський голова, за три місяці боргують нам також близько семи мільйонів гривень. Тільки вчора на селекторі Віце-прем’єр-міністр з питань регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко наголосив на необхідності забезпечення вчасних розрахунків за газ та посилити роз’яснювальну роботу з боржниками. Люди боргують нам, ми боргуємо за газ, область боргує за газ.

 

А як щодо масових звернень споживачів СТЕк, які на вас скаржаться за словами мера?

Після оперативної наради зустрівся з керівником служби 15-80 та й щодня наші диспетчера зв’язуються та обмінюються інформацією з ними, якихось масових чи серйозних звернень відсутні. Звідки у мера така інформація не знаю.

 

Як ситуація з обслуговуванням внутрішньобудинкових мереж, СТЕК відмовився їх здійснювати?

Ми погодилися обслуговувати будинки, що знаходяться на балансі ЄРЦ і фактично робили це з другого лютого. Єдине, що залишалося для нормальної співпраці – заключити договір.

Узгодивши усі моменти, зі свого боку ми підписали договір і надіслали його на підпис колегам з Єдиного розрахункового центру. Через деякий час нам повернули договір, але уже з протоком розбіжностей, який включав нові додаткові «обов’язки» та умови для нашої компанії, про які раніше мова не велася.

Зокрема, ЄРЦ вирішив покласти на нас відповідальність за шкоду, заподіяну майну та здоров’ю споживачів у випадку аварій на внутрішньобудинкових мережах. Хоча, згідно з вимогами чинного законодавства, відповідальність за належний стан мереж несе саме КП «ЄРЦ» - балансоутримувач. Також нам «делегували» аварійне обслуговування мереж. Хоч попередньо ми домовилися, що аварійне обслуговування внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення у вихідні та нічний час буде здійснювати ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», оскільки вони мають для цього усі можливості, а ми не маємо такої кількості персоналу. Ми не погодися на такі «ноу-хау».

Адже саме по собі обслуговування внутрішньобудинкових мереж для нас є збитковим – пропонована плата становить 6 коп. за 1 кв. метр реальна вартість – 30 коп. за 1 кв. метр.і нові умови для нас є просто «не підйомними».

Як результат – договір так і не був підписаний, тож з першого березня СТЕК припинив обслуговувати тепломережі, а лютий, виходить, взагалі працювали задурно – немає договору, немає оплати.

 

Чому ви взялися за обслуговування, якщо це невигідно?

У тих будинках мешкають наші споживачі, ми бачили, як «господарює» ЄРЦ, з такими успіхами початок наступного опалювального сезону може стати справді найбільш аварійним за всю історію Івано-Франківська.

 

Хто тепер відповідатиме за внутрішньобудинкові мережі, до кого звертатися, якщо прорве трубу?

Згідно з нормами чинного законодавства повну 100%-ву відповідальність за стан цих мереж несе КП «ЄРЦ». Саме до них треба звертатися, якщо рве труби. Саме вони відшкодовуватимуть вам збитки, якщо через незадовільний стан мереж буде пошкоджено ваше майно.

 

Якщо вдасться домовитися з ЄРЦ, візьметеся за обслуговування?

Так, це наші споживачі. Ми зацікавлені у тому, щоб вони отримували якісні послуги. Готові працювати собі у збиток. Але, на жаль, питання не буде вирішено, думаю, аж до серпня місяця. Опалювальний сезон вже закінчується, в міжопалювальний підрядника не буде і логічно ніякого обслуговування, ЄРЦ економить гроші, а в серпні все по-новому: СТЕК поганий, приватний, навіщо брали і так дальше.

 

Як прокоментуєте агресивну манеру мера?

Думаю, що міський голова дотримується прислів’я «Своя сорочка ближча» і на фоні «СТЕКу» хоче показати як він і його комунальні підприємства «добре» працюють, хоча в тій роботі є дуже багато питань, але їх не виносять на широку публіку. І ще хочу нагадати, що не за горами вибори, на які діючого мера, за його словами дуже просять піти.


04.03.2015 397 0
Коментарі (0)

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

646
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1716
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1707
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1693
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5651
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8241 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

928

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1629

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2412

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2400
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

584
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2613
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3977
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2237
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

538
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2467
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3469
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26007 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

861
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

1071 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

784
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2506 7