Казка про Щасливих

 

 

Казка про Щасливих

 

Колись давно і віддалік од всіх Була країна. Там жилѝ Щасливі. Багато зустрічалось горя й лих, Але там вміли помічати диво.

Стояли ха̀ти посеред степів, Які чомусь пообминали бурі. Булѝ поети, схожі на птахів. Й свої закони, звісно, також бу̀ли.

Наприклад, усміхнутись смутному, Хоча би раз, а то і два на день. Якщо ж проллєш хоча би краплю крові - Ніколи не співатимеш пісень.

У школах там учили не ньюто̀нів, А те, як полюбити білий світ І хмарну, і безвітряну погоду, Як розрізняти фальш і щирий сміх.

Отож, в країні, де жили Щасливі, З'явився раптом підозрілий тип. А що не було зроду нечестивих- Його прийняли радо, як усіх.

І ось одної, темної, як ворон, Затьмареної ночі без проблем Негідник цей, як виявилось потім, Схопив того, хто був тут королем.

Його, старого дідуся, в піжамі, У вежі прикував він ланцюгом. І всім Щасливим (це уже на ранок) Оголосив, що він тепер король.

Постав на площі у новій короні І наказав, щоб люди пали ниць. А ті, хто різко виказали спротив, Потрапили одразу до в'язниць.

Здавалося, що можна б і повстати. Бо що один миршавий чоловік, Як проти нього - виступає натовп? Та справа в тім, що то був чарівник.

Він володів і злим, і тихим словом. Й багато вже народів підкорив. І , як би там не було, а на подив, Великими скарбами володів.

Із того дня почались переміни, Звичайно, не хороші, навіть злі. Сльозами віддавалася данѝна. Щасливі люди стали геть сумні. «Пригріли змія»- потай говорили Вже й усміх з лиць їх трохи та й поник. Отож, вони все день у день терпіли (Хоч задля правди - вибір невелик).

Накази вже посипались жорстокі: Смієшся- штраф, розсмішиш- ешафот. Отак і жили люди аж допоки Він заявив: «Забороняю дощ!»

А дощ, до речі, це велика втіха, Єдина, що залишилась у них. Без нього діти б не росли так швидко, Без нього й сонце було не таким. То й, врешті-решт, зібралася нарада, Опівночі, таємна й мовчазна. Одноголосно рішення прийняли Знайти іще одного чаклуна. І розіслали цілим світом звістку: «Хто допоможе- тому честь й хвала. Допоможіть, колись Щасливим - гірко. Допоможіть, бо тлієм за життя.»

Десь через місяць, може навіть швидше, Прийшов у край хлопчина молодий. З'явився й каже: «Хочу кинуть виклик. Опівночі на площі при усіх.»

Згодився злодій, хоч й боявся дико. Такі «герої» завжди боязкі. Але коли прийшов на поле битви, То розсміявся: Чи жартуєш ти?

Хіба ти-каже- гідний супротивник? Хіба це- каже- не одвертий сміх? У натовпі же загули сердито, Усім їм сумнів у серця проник.

«Вклонися»- шепіт пролунав єхидно. Але - нічого. Перша, друга мить. Негідник крикнув: «Падай на коліна!» А хлопець все всміхається й стоїть.

«Програв ти, злобо, здайся, та й по всьому. Не діють сили твої більше тут. Залиш народ Щасливий у споко̀ї. Іди собі. Бо не уникнеш мук.»

Тож той утік надламано й сердито. І ринув дощ, і змилась каламуть. Усі зажѝли, як і мали жити, Звільнивши свого короля від пут.

Юнак в любові, звісно, що зостався, З принцесою він одружився тут. А потім керував Щасливим царством, Аж поки сам од старості заснув.

Щоправда, сумно: після його смерті Настав занепад краю і тоді Закинули свій сміх собі на плечі І розбрелись Щасливі по Землі.

***

Ну, якось так. І вибачте, будь ласка, Що стільки ча̀су в вас на це пішло. Я лиш хотіла, щоб ви знали з казки: Там, де Щасливі - там безсиле зло.

 

    Ольга Щирба

учениця школи професійної журналістики


19.11.2014 Ольга Щирба 704 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2559
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19943
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1770
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1251 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2282
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3907

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

354

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2032

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

713

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1327
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

398
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

924
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24421
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

766
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1654
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

528
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

792
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2082 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

751