Кава допоможе схуднути, думати та у спорті, але нищить серце, кістки, кишечник й нирки

 

Картинки по запросу Кава

 

Вчені дослідили, як кава впливає на організм людини в цілому та для яких органів вона корисна, а для яких шкідлива. Ефект, який кава здійснює на організм людини, залежить від кавових зерен, пише The Daily Mail.

 

Вчені проводять багато різних досліджень і постійно пишуть або про те, як кава добре впливає на серце, або про те, як може спричинити остеохондроз. У дослідників різна думка про те, скільки кави не нашкодить людині. "Вживання до трьох чашок кави на день може бути навіть корисним для здоров'я", - вважає дієтолог Найджел Денбі.

 

Відтак лікарі вирішили узагальнити всі відомості про вплив кави на здоров'я людини.

 

Талія: вибираючи каву з розумом, можна слідкувати за своєю фігурою. Кава допоможе втрачати вагу, оскільки, будучи майже некалорійною, зменшує апетит. А зелена кава, виготовлена з необсмажених кавових зерен, допоможе втратити вагу за рахунок зменшення кількості цукру, яка буде поглинатися з кишківнику.

 

Серце: одна чашка кави збільшує серцебиття на годину, підвищує артеріальний тиск. Для здорової людини в цьому нема жодних мінусів, навпаки, помірне вживання кави навіть зможе запобігти серцевим нападам. Однак щодо тих людей, які страждають серцевою недостатністю, лікарі радять відмовитися від кави. Калій у каві може викликати небезпечні зміни в серцевому ритмі.

 

Кишечник: з одного боку, кофеїн стимулює скорочення м'язів кишечнику, що виштовхує відходи швидше, а з іншого – не всі корисні речовини з цієї ж причини встигають засвоїтися. Кофеїн також перешкоджає засвоєнню заліза. Кофеїн може призвести до зневоднення. Лікарі радять не пити каву на голодний шлунок, оскільки кава стимулює виробітку шлункового соку.

 

Кістки: багато кави може збільшити ризик ламкості кісток, викликати остеопороз. Кофеїн робить клітини, які беруть участь у формуванні кісток, менш ефективними і навіть може вбити ці клітини. Кофеїн також прискорює виведення кальцію з організму, який потрібен для зміцнення кісток. Натомість кава з молоком може допомогти протидіяти виведенню кальцію.

 

Зуби: виявляється, танін в чаї, який змінює колір зубів, є набагато сильнішим барвником, ніж кофеїн. Стоматолог зазначає, що кава фарбує наші зуби поверхнево, тільки біоплівку – тонкий шар бактерій, які покривають наші зуби та ясна, і не проникає в саму емаль. Також кава містить речовину, яка перешкоджає розвитку певних зубних бактерій.

 

Подих: неприємний запах з роту тих, хто п’є забагато кави, спричинений пересиханням у роті - кава спричинює зневоднення. Для уникнення цього лікарі радять обмежити вживання кави, їсти щось, аби стимулювати виробіток слини, або жувати жуйку.

 

Мозок: помірне споживання кави може знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 20%. Окрім цього, кофеїн та антиоксиданти зменшують запалення в мозку, можуть сповільнити погіршення клітин, пов’язаних з пам’яттю.

 

Нирки: кава є сечогінною, що не несе негативних наслідків, однак, часте вживання може спричинити захворювання нирок. Кофеїн може розражати сечовий міхур. Також кава може стати причиною сечокам’яної хвороби.

 

Шкіра: попри те, що кава спричинює зневоднення організму, вона не впливає на пересихання шкіри. До того ж, дослідники виявили, що вживання кави зменшує вірогідність злоякісної меланоми.Діабет 2 типу: дослідники вважають, вживання кави зменшує ризик виникнення діабету 2 типу.

 

М'язи: кава може надати м'язам більшої витривалості. Одна чашка кави допоможе спортсменам займатися на третину довше їхнього звичного часу. Кофеїн допомагає спалювати жир для отримування енергії під час тренувань. Кофеїн також стимулює вивільнення дофаміну - гормону гарного самопочуття, що тимчасово зменшує втому.

 

Кофеїн пригнічує мелатонін - гормон, який допомагає нам розслабитися і підготуватися до сну, він перешкоджає виробітку речовини, яка робить нас сонними. Однак кофеїн швидко викликає звичку, тому використовувати каву регулярно як засіб для того, щоб підбадьоритися, не вийде: організм не буде вже реагувати на кофеїн таким чином.

 

expres.ua


10.03.2015 2349 0
Коментарі (0)

27.12.2024

У військовозобов'язаних перевіряють документи, вручають повістки, а також виявляють порушників військового обліку, які вчасно не оновили військові-облікові дані та перебувають у розшуку.

32619
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

1617
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2453
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4086 6
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4435
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

4123

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

331

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

602

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

1228

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

981
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

538
26.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

19488
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

763
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

6876
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

397
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1437 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5635
27.12.2024

Івано-Франківський драмтеатр підготував для своїх глядачів чергову прем'єру 86 театрального сезону — рок-мюзикл "Наталка Полтавка", показ якого відбудеться вже 29 грудня на Головній сцені о 14:00 та 18:00.  

722
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

338
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

543
21.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

762
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

775 1