Кава допоможе схуднути, думати та у спорті, але нищить серце, кістки, кишечник й нирки

 

Картинки по запросу Кава

 

Вчені дослідили, як кава впливає на організм людини в цілому та для яких органів вона корисна, а для яких шкідлива. Ефект, який кава здійснює на організм людини, залежить від кавових зерен, пише The Daily Mail.

 

Вчені проводять багато різних досліджень і постійно пишуть або про те, як кава добре впливає на серце, або про те, як може спричинити остеохондроз. У дослідників різна думка про те, скільки кави не нашкодить людині. "Вживання до трьох чашок кави на день може бути навіть корисним для здоров'я", - вважає дієтолог Найджел Денбі.

 

Відтак лікарі вирішили узагальнити всі відомості про вплив кави на здоров'я людини.

 

Талія: вибираючи каву з розумом, можна слідкувати за своєю фігурою. Кава допоможе втрачати вагу, оскільки, будучи майже некалорійною, зменшує апетит. А зелена кава, виготовлена з необсмажених кавових зерен, допоможе втратити вагу за рахунок зменшення кількості цукру, яка буде поглинатися з кишківнику.

 

Серце: одна чашка кави збільшує серцебиття на годину, підвищує артеріальний тиск. Для здорової людини в цьому нема жодних мінусів, навпаки, помірне вживання кави навіть зможе запобігти серцевим нападам. Однак щодо тих людей, які страждають серцевою недостатністю, лікарі радять відмовитися від кави. Калій у каві може викликати небезпечні зміни в серцевому ритмі.

 

Кишечник: з одного боку, кофеїн стимулює скорочення м'язів кишечнику, що виштовхує відходи швидше, а з іншого – не всі корисні речовини з цієї ж причини встигають засвоїтися. Кофеїн також перешкоджає засвоєнню заліза. Кофеїн може призвести до зневоднення. Лікарі радять не пити каву на голодний шлунок, оскільки кава стимулює виробітку шлункового соку.

 

Кістки: багато кави може збільшити ризик ламкості кісток, викликати остеопороз. Кофеїн робить клітини, які беруть участь у формуванні кісток, менш ефективними і навіть може вбити ці клітини. Кофеїн також прискорює виведення кальцію з організму, який потрібен для зміцнення кісток. Натомість кава з молоком може допомогти протидіяти виведенню кальцію.

 

Зуби: виявляється, танін в чаї, який змінює колір зубів, є набагато сильнішим барвником, ніж кофеїн. Стоматолог зазначає, що кава фарбує наші зуби поверхнево, тільки біоплівку – тонкий шар бактерій, які покривають наші зуби та ясна, і не проникає в саму емаль. Також кава містить речовину, яка перешкоджає розвитку певних зубних бактерій.

 

Подих: неприємний запах з роту тих, хто п’є забагато кави, спричинений пересиханням у роті - кава спричинює зневоднення. Для уникнення цього лікарі радять обмежити вживання кави, їсти щось, аби стимулювати виробіток слини, або жувати жуйку.

 

Мозок: помірне споживання кави може знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 20%. Окрім цього, кофеїн та антиоксиданти зменшують запалення в мозку, можуть сповільнити погіршення клітин, пов’язаних з пам’яттю.

 

Нирки: кава є сечогінною, що не несе негативних наслідків, однак, часте вживання може спричинити захворювання нирок. Кофеїн може розражати сечовий міхур. Також кава може стати причиною сечокам’яної хвороби.

 

Шкіра: попри те, що кава спричинює зневоднення організму, вона не впливає на пересихання шкіри. До того ж, дослідники виявили, що вживання кави зменшує вірогідність злоякісної меланоми.Діабет 2 типу: дослідники вважають, вживання кави зменшує ризик виникнення діабету 2 типу.

 

М'язи: кава може надати м'язам більшої витривалості. Одна чашка кави допоможе спортсменам займатися на третину довше їхнього звичного часу. Кофеїн допомагає спалювати жир для отримування енергії під час тренувань. Кофеїн також стимулює вивільнення дофаміну - гормону гарного самопочуття, що тимчасово зменшує втому.

 

Кофеїн пригнічує мелатонін - гормон, який допомагає нам розслабитися і підготуватися до сну, він перешкоджає виробітку речовини, яка робить нас сонними. Однак кофеїн швидко викликає звичку, тому використовувати каву регулярно як засіб для того, щоб підбадьоритися, не вийде: організм не буде вже реагувати на кофеїн таким чином.

 

expres.ua


10.03.2015 2302 0
Коментарі (0)

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

565
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2794 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2527
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6678 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2975
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2558

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

370

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1176

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3085
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17027
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

637
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

911
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

254
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

685
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2035
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34568
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27346 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

140
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

365
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

456
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2195