Катастрофічні зміни клімату: в Індії внаслідок сходження лавини та повені загинули люди (ФОТО)

Залишки дамби вздовж річки в Таповані, 8 лютого.


Щонайменше 180 людей зникли безвісти, а 19 загинули на півночі Індії після того, як частина гімалайського льодовика впала в річку, пославши руйнівну лавину води, пилу та уламків зі скель вниз з гірської ущелини та розбилася в дамбу.

Рятувальні бригади працювали протягом ночі, щоб знайти вцілілих, що потрапили під уламки. Більшість зниклих - це працівники двох гідроелектростанцій в районі Чамолі в штаті Уттаракханд, які потрапили в лавину.

В неділю стіна з води та уламків скель, стекла по вузькій ущелині та пробила дамбу на гідроелектростанції, перш ніж зійти вниз за течією, знищуючи дерева та людей.

Близько 2500 людей у ​​13 селах відрізані внаслідок повені, що відбулася, заявив у понеділок Ашок Кумар, вищий чиновник поліції Уттаракханда.

Рятувальні зусилля зосереджені на очищенні сміття з тунелю на великій державній гідроелектростанції, де, як вважають, заблоковано близько 30 - 35 робітників. Рятувальникам вдалося очистити гирло тунелю в понеділок, йдеться в повідомленні Twitter у бюро інформації штату Уттаракханд.

За повідомленням Бюро преси інформації штату Уттаракханд,  військові Індії очистили гирло тунелю.


Бюро привітало "невтомні зусилля персоналу індійської армії", додавши, що операції з надання допомоги в цьому районі все ще тривають. За даними Reuters, командам вдалося пробурити 150 метрів тунелю довжиною 2,5 км (1,5 милі), але величезний обсяг сміття уповільнив прогрес. У неділю рятувальники витягли живими 12 людей з іншого, меншого тунелю на тому самому місці.

Персонал прикордонної поліції Індо-Тибету (ITBP) бере участь у рятувальних заходах в селі Рені в районі Чамолі, штат Уттаракханд, 8 лютого 2021 року. 

Екологічно чутливий Гімалайський регіон схильний до повеней та зсувів. Гімалайські льодовики також вразливі до підвищення глобальної температури через техногенні зміни клімату.
У міру танення льоду льодовики стають нестійкими та починають відступати, викликаючи повені.
Дослідження 2019 року показало, що льодовики Гімалаїв тануть удвічі швидше, ніж минулого століття, щороку втрачаючи майже пів метра льоду.
Службовці національних сил реагування на катастрофи рятують працівників гідроенергетичної станції у селі Рені в районі Шамолі.

Також є інша версія катастрофи. Вказують на високий рівень будівництва вздовж річок штату, де протягом останніх років спостерігається збільшення кількості гідроелектростанцій, проєктів та інфраструктури, що їх з'єднує, таких як дороги та нові розробки.
Проте екологи вже давно попереджали, що бурхливий розвиток в гімалайському штаті - це постійна загроза екологічної катастрофи, яка рано чи пізно відбудеться, влада описала зсув у неділю як виродкову подію.
"Це був одноразовий інцидент. Зсув льодовика, і все ... з водою зійшли уламки та затопило енергетичну станцію біля підніжжя", - сказав Кумар, представник поліції Уттаракханда.
Повені в неділю повернули спогади про подібний руйнівний інцидент у 2013 році, коли штат постраждав від того, що міністр району назвав "гімалайським цунамі". За даними Reuters, близько 6000 людей втратили життя в результаті цієї повені.
Рятувальні роботи в понеділок поблизу гідроенергетичного проєкту Дауліганга після сходження частини льодовика Нанда Деві в районі Чамолі, штат Уттаракханд, Індія. 

Надзвичайно руйнівна катастрофа
У неділю, під час пресконференції головний міністр Тривендра Сінгх Рават заявив, що "Уттаракханд став свідком страшної катастрофи", а держава зазнала "значних втрат для людських життів та інфраструктури".
Це було після 10 години ранку за місцевим часом, коли шматок льодовика Нанда-Деві зірвався, потягнувши потоки води вниз по долині річки Даулі-Ганга, розташованій понад 500 км (310 миль) на північ від Нью-Делі.
В понеділок повідомили, що катастрофічних руйнувань зазнали два гідроенергетичних проєкти. Проєкт Rishiganga Power - невелика дамба потужністю 13,2 мегават - повністю змило під час повені.
Головний міністр штату заявив, що на заводі працювали 35 людей і "приблизно 29-30 людей зникли безвісти". Підняття води спонукало владу надсилати термінові повідомлення про евакуацію людям, які мешкають далі по річці Алакнанда.
Рятувальна операція біля гідроенергетичного проєкту Дауліганга в районі Чамолі, штат Уттаракханд.

Коли уламки попливли вниз по долині, вони завдали значної шкоди другому і набагато більшому гідроенергетичному проєкту потужністю 520 мегават, що будується приблизно за 5 кілометрів від іншого проєкту. Там працювало близько 176 робітників, на об'єкті гідроенергетики "Тапован Вішнугад", який має два тунелі, і знаходиться у державній власності NTPC, найбільшого енергетичного підприємства Індії.
Понад 30 робітників застрягли у другому тунелі. Рятувальники борються, щоб дістатися до них, але все довкола завалено сміттям. Свідок повідомив агентству Reuters, що лавина пилу, гірських порід і води прийшла без попередження.
"Це відбулося дуже швидко, не було часу, щоб когось попередити", - заявив Reuters телефоном Санджай Сінгх Рана, який мешкає у верхів'ї річки в селі Райні в Уттараханд "Я відчував, що навіть нас знесуть".
Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді надіслав повідомлення про підтримку після катастрофи.
"Я постійно спостерігаю за прикрою ситуацією в Уттаракханді", - написав він у твіттер. "Індія підтримує Уттаракханд, і нація молиться за безпеку всіх працівників станцій. Безперервно розмовляю з вищими органами влади та отримую оновлення щодо розгортання рятувальних робіт та операцій з ліквідації наслідків стихійного лиха".
Вид на розлиту річку Мандакіні, притоку річки Алакнанда, недалеко від району Рудрапраяг в штаті Уттаракханд, Індія.

Експерт каже, що лавина була "кліматичною подією"
Попри те, що експерти кажуть, що ще рано робити висновки про те, що призвело до недільної лавини, вони стверджують, що глобальне потепління, спричинене людиною, безумовно, вплинуло на цю катастрофу.
Доктор Анкал Пракаш, директор з досліджень Інституту державної політики Бхарті в Індійській школі бізнесу, заявив, що "це схоже на подію, пов’язану зі зміною клімату".
"Докази prima facie, які ми бачимо, полягають у тому, що це пов'язано із таненням льодовиків внаслідок глобального потепління", - сказав Пракаш, який був автором доповіді Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату про океан і кріосферу.
У звіті за 2019 рік, Пракаш зазначив, що "зміна клімату змінила регіон настільки, що частота та масштаби стихійних лих будуть зростати".
Залишки дамби вздовж річки в Таповані, 8 лютого.

Місцевість, де зійшла лавина та спровокувала повені, є надзвичайно віддаленим та гірським районом, і деякі села опинилися відрізаними від цивілізації.
Ці місця "потребують базових об'єктів, таких як інфраструктура, вода, дороги та санітарія", сказав доктор Пракаш, додавши, що "нам тут потрібен розвиток, тому що це одні з найбідніших районів".
Однак обговорення повинно зосередитись на тому, який тип розробки та які проєкти треба будувати, надзвичайно важливо оцінити, наскільки вони можуть завдати шкоди навколишньому середовищу, сказав вчений.
за матеріалами CNN


08.02.2021 988
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

685
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1395
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1057
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2077
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3566
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1349

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1699

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

507

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1144

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1313
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

434
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24259
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

506
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

453
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

628
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1514
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

681
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5342
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

607
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1550 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

620
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

531