Катастрофічні зміни клімату: в Індії внаслідок сходження лавини та повені загинули люди (ФОТО)

Залишки дамби вздовж річки в Таповані, 8 лютого.


Щонайменше 180 людей зникли безвісти, а 19 загинули на півночі Індії після того, як частина гімалайського льодовика впала в річку, пославши руйнівну лавину води, пилу та уламків зі скель вниз з гірської ущелини та розбилася в дамбу.

Рятувальні бригади працювали протягом ночі, щоб знайти вцілілих, що потрапили під уламки. Більшість зниклих - це працівники двох гідроелектростанцій в районі Чамолі в штаті Уттаракханд, які потрапили в лавину.

В неділю стіна з води та уламків скель, стекла по вузькій ущелині та пробила дамбу на гідроелектростанції, перш ніж зійти вниз за течією, знищуючи дерева та людей.

Близько 2500 людей у ​​13 селах відрізані внаслідок повені, що відбулася, заявив у понеділок Ашок Кумар, вищий чиновник поліції Уттаракханда.

Рятувальні зусилля зосереджені на очищенні сміття з тунелю на великій державній гідроелектростанції, де, як вважають, заблоковано близько 30 - 35 робітників. Рятувальникам вдалося очистити гирло тунелю в понеділок, йдеться в повідомленні Twitter у бюро інформації штату Уттаракханд.

За повідомленням Бюро преси інформації штату Уттаракханд,  військові Індії очистили гирло тунелю.


Бюро привітало "невтомні зусилля персоналу індійської армії", додавши, що операції з надання допомоги в цьому районі все ще тривають. За даними Reuters, командам вдалося пробурити 150 метрів тунелю довжиною 2,5 км (1,5 милі), але величезний обсяг сміття уповільнив прогрес. У неділю рятувальники витягли живими 12 людей з іншого, меншого тунелю на тому самому місці.

Персонал прикордонної поліції Індо-Тибету (ITBP) бере участь у рятувальних заходах в селі Рені в районі Чамолі, штат Уттаракханд, 8 лютого 2021 року. 

Екологічно чутливий Гімалайський регіон схильний до повеней та зсувів. Гімалайські льодовики також вразливі до підвищення глобальної температури через техногенні зміни клімату.
У міру танення льоду льодовики стають нестійкими та починають відступати, викликаючи повені.
Дослідження 2019 року показало, що льодовики Гімалаїв тануть удвічі швидше, ніж минулого століття, щороку втрачаючи майже пів метра льоду.
Службовці національних сил реагування на катастрофи рятують працівників гідроенергетичної станції у селі Рені в районі Шамолі.

Також є інша версія катастрофи. Вказують на високий рівень будівництва вздовж річок штату, де протягом останніх років спостерігається збільшення кількості гідроелектростанцій, проєктів та інфраструктури, що їх з'єднує, таких як дороги та нові розробки.
Проте екологи вже давно попереджали, що бурхливий розвиток в гімалайському штаті - це постійна загроза екологічної катастрофи, яка рано чи пізно відбудеться, влада описала зсув у неділю як виродкову подію.
"Це був одноразовий інцидент. Зсув льодовика, і все ... з водою зійшли уламки та затопило енергетичну станцію біля підніжжя", - сказав Кумар, представник поліції Уттаракханда.
Повені в неділю повернули спогади про подібний руйнівний інцидент у 2013 році, коли штат постраждав від того, що міністр району назвав "гімалайським цунамі". За даними Reuters, близько 6000 людей втратили життя в результаті цієї повені.
Рятувальні роботи в понеділок поблизу гідроенергетичного проєкту Дауліганга після сходження частини льодовика Нанда Деві в районі Чамолі, штат Уттаракханд, Індія. 

Надзвичайно руйнівна катастрофа
У неділю, під час пресконференції головний міністр Тривендра Сінгх Рават заявив, що "Уттаракханд став свідком страшної катастрофи", а держава зазнала "значних втрат для людських життів та інфраструктури".
Це було після 10 години ранку за місцевим часом, коли шматок льодовика Нанда-Деві зірвався, потягнувши потоки води вниз по долині річки Даулі-Ганга, розташованій понад 500 км (310 миль) на північ від Нью-Делі.
В понеділок повідомили, що катастрофічних руйнувань зазнали два гідроенергетичних проєкти. Проєкт Rishiganga Power - невелика дамба потужністю 13,2 мегават - повністю змило під час повені.
Головний міністр штату заявив, що на заводі працювали 35 людей і "приблизно 29-30 людей зникли безвісти". Підняття води спонукало владу надсилати термінові повідомлення про евакуацію людям, які мешкають далі по річці Алакнанда.
Рятувальна операція біля гідроенергетичного проєкту Дауліганга в районі Чамолі, штат Уттаракханд.

Коли уламки попливли вниз по долині, вони завдали значної шкоди другому і набагато більшому гідроенергетичному проєкту потужністю 520 мегават, що будується приблизно за 5 кілометрів від іншого проєкту. Там працювало близько 176 робітників, на об'єкті гідроенергетики "Тапован Вішнугад", який має два тунелі, і знаходиться у державній власності NTPC, найбільшого енергетичного підприємства Індії.
Понад 30 робітників застрягли у другому тунелі. Рятувальники борються, щоб дістатися до них, але все довкола завалено сміттям. Свідок повідомив агентству Reuters, що лавина пилу, гірських порід і води прийшла без попередження.
"Це відбулося дуже швидко, не було часу, щоб когось попередити", - заявив Reuters телефоном Санджай Сінгх Рана, який мешкає у верхів'ї річки в селі Райні в Уттараханд "Я відчував, що навіть нас знесуть".
Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді надіслав повідомлення про підтримку після катастрофи.
"Я постійно спостерігаю за прикрою ситуацією в Уттаракханді", - написав він у твіттер. "Індія підтримує Уттаракханд, і нація молиться за безпеку всіх працівників станцій. Безперервно розмовляю з вищими органами влади та отримую оновлення щодо розгортання рятувальних робіт та операцій з ліквідації наслідків стихійного лиха".
Вид на розлиту річку Мандакіні, притоку річки Алакнанда, недалеко від району Рудрапраяг в штаті Уттаракханд, Індія.

Експерт каже, що лавина була "кліматичною подією"
Попри те, що експерти кажуть, що ще рано робити висновки про те, що призвело до недільної лавини, вони стверджують, що глобальне потепління, спричинене людиною, безумовно, вплинуло на цю катастрофу.
Доктор Анкал Пракаш, директор з досліджень Інституту державної політики Бхарті в Індійській школі бізнесу, заявив, що "це схоже на подію, пов’язану зі зміною клімату".
"Докази prima facie, які ми бачимо, полягають у тому, що це пов'язано із таненням льодовиків внаслідок глобального потепління", - сказав Пракаш, який був автором доповіді Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату про океан і кріосферу.
У звіті за 2019 рік, Пракаш зазначив, що "зміна клімату змінила регіон настільки, що частота та масштаби стихійних лих будуть зростати".
Залишки дамби вздовж річки в Таповані, 8 лютого.

Місцевість, де зійшла лавина та спровокувала повені, є надзвичайно віддаленим та гірським районом, і деякі села опинилися відрізаними від цивілізації.
Ці місця "потребують базових об'єктів, таких як інфраструктура, вода, дороги та санітарія", сказав доктор Пракаш, додавши, що "нам тут потрібен розвиток, тому що це одні з найбідніших районів".
Однак обговорення повинно зосередитись на тому, який тип розробки та які проєкти треба будувати, надзвичайно важливо оцінити, наскільки вони можуть завдати шкоди навколишньому середовищу, сказав вчений.
за матеріалами CNN


08.02.2021 968
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

239
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1552 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1812 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2636
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2372 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7608

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

377

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1088

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1160

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1946
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

328
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

707
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

945
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3151
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

976
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1999
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1053
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35198 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

326
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

535
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

675
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1002