Цьогоріч на Прикарпатті розширювали туристичні маршрути. Зокрема, відділ туризму Івано-Франківської ОВА надалі планує працювати з Опіллям та з популяризацією Дністровського каньйону.
Про це під час інтерв'ю Суспільному розповів Віталій Передерко, керівник відділу туризму ОВА, передає Фіртка.
"Все, що відбувається, якісь туристичні активності, планують у межах громади. І це є проблемою всіх громад. Робимо маршрут - то тільки в нашій громаді. Насправді це неправильно, і інколи логіка сама підказує, що маршрут не може закінчитися на адміністративному кордоні певної громади", - каже Віталій Передерко.
На Прикарпатті також реалізовували великий грантовий проєкт під назвою "Карпатський культурний шлях".
читайте також: Калуський та частково Івано-Франківський райони: як на Прикарпатті розвивають туризм у бойківських громадах
"Створений великий культурний туристичний маршрут, він транскордонний та поєднав об'єкти нашої області, Закарпатської області і повіт у Румунії. Цей маршрут розпочинається у Рогатині та в нього внесли дві точки - церкву Зішестя святого Духа і музей Опілля.
Тому, як тільки бачимо певні вигоди для того, щоб популяризувати той чи інший об'єкт, ми, звичайно, залучаємо всі можливості, щоб більше про цей об'єкт знали", - додає начальник відділу туризму.
До слова, у транскордонний маршрут "Карпатський культурний шлях" також входять об'єкти національного заповідника "Давній Галич". Заповідник підпорядковується Міністерству культури та інформаційної політики.
"Формально ми можемо бути тільки їхніми партнерами і консультувати їх. У наступному 2024 році стартує транскордонна програма "Україна - Польща", пріоритет - туризм. Ну і, власне, там є можливість залучити значні гроші на розвиток території.
Ми хочемо в цьому році і наступному підтримувати не тільки Галич, національний заповідник і працювати з ними, але й розвивати наші скелі Довбуша. Щоб це був не тільки екскурсійний маршрут - приїхали, сфотографували і поїхали, а щоб люди там затрималися. І так зростатиме кількість відвідувачів", - наголосив Передерко.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: