Канцелярія, ранець та одяг. Скільки коштує зібрати школяра в Івано-Франківську

Зовсім скоро розпочнеться новий навчальний рік. Не зважаючи на карантин та не цілком відомий формат навчання, батьки активно збирають дітей до школи. Попри все базовий набір залишається незмінним: ранець, канцелярське приладдя, одяг та взуття. 

Журналістка Фіртки спробувала з’ясувати, у скільки цьогоріч обійдеться зібрати школяра в Івано-Франківську.


Одяг

Щоб дізнатись, скільки коштує найнеобхідніший одяг до школи, ми пішли на франківський ринок.

Зокрема, батькам дівчинки шкільна форма обійдеться приблизно у 750 гривень, а ціни на блузки стартують від 250 гривень. 500 гривень та більше потрібно заплатити за туфлі. Шкільний піджак та штани для хлопчика обійдуться приблизно у 650 гривень. Вартість сорочок й туфель стартують від 300 та 450 гривень відповідно.

«Тепер дітям не обов’язково носити шкільну форму, але покупці на неї все одно є. Проте, зазвичай шкільну форму заміняють комплектом, який складається зі штанів та сорочки для хлопців та блузки й сарафану – для дівчат. Це виходить дешевше орієнтовно на 200-250 гривень. А загалом продажі впали, адже батьки ще не знають, чи підуть їхні діти до школи, а відповідно й не поспішають купувати одяг», – розповідає продавчиня дитячого одягу Галина.

Спортивний костюм та кросівки незалежно від статі дитини обійдуться батькам від 600 гривень за кожний окремий товар.

Безперечно, ціни залежать від якості та бренду одягу. Проте, купити новий шкільний одяг батькам хлопчика обійдеться приблизно у 2 500 гривень, а батькам дівчинки дорожче – у 3 000 гривень.


Ранець

За якісний, місткий ранець з хорошою фурнітурою та ортопедичною спинкою доведеться заплатити – приблизно 750-900 гривень. Найдешевші ціни на ранці стартують від 400 гривень. Проте, щоб вберегти дитину від проблем зі спиною, не варто економити на цій покупці.

«Ще дешевші варіанти для замовлення на продаж навіть не розглядаю. На щастя, батьки школярів на ранцях не економлять. І це правильне рішення, бо йдеться про здоров’я дитини. Коли я кажу, що є варіант дешевший, але він відповідно й не такий якісний, то від такої покупки одразу відмовляються й обирають серед дорожчих варіантів. Я сама мама й не хочу, щоб чиясь дитина потім ходила з викривленим хребтом. Так, можна купити найдешевший ранець, але не дивуйтесь, якщо він розлізеться по швах за декілька місяців», – пояснює продавчиня Ірина.


Канцелярія

Канцелярське приладдя настільки різноманітне, що складно виокремити конкретні речі. Часто буває так, що прийшовши за канцелярією, в школярів розбігаються очі: їм потрібно усе. Проте, зосередимось на найнеобхіднішому: пеналі, ручках та олівцях, щоденниках та зошитах...

  • Пенал – від 50 гривень до понад 250 гривень.
  • Зошит, ціна якого залежить від якості та бренду, у середньому на 12 аркушів – 3 гривні, на 18 – 4, 40 гривень, на 24 – 6,90 гривень, 36 – 10,30, 48 – 13,90 гривень, 60 – 16, 96 – 22,50.
  • Ручки – від 2 до понад 100 гривень.
  • Простий олівець – від 2 гривень.
  • Лінійка та гумка – від 7 гривень та 2,50 гривні.
  • Кольорові олівці – від 22 гривень за 12 штук.
  • Щоденник – від 25 гривень, з твердою обкладинкою від 60 гривень.
  • Обкладинки для зошитів – від 12 гривень за 10 штук.
  • Папка для зошитів – приблизно 50 гривень.
  • Фарби та пластилін – від 30 гривень та 20 гривень.

Як бачимо, вартість мінімального набору канцелярії складає приблизно 600 гривень.


Гаджети

У зв’язку з загостренням епідеміологічної ситуації та низьким рівнем вакцинації освітян в Івано-Франківській області учасники освітнього процесу – вчителі, учні та батьки з острахом очікують початку нового навчального року. Зокрема, Прикарпаттям шириться штам «Дельта», й відповідно перспектива дистанційного навчання стала ближчою.

І хоча, за словами міністра освіти та науки Сергія Шкарлета, з 1 вересня школи працюватимуть у звичному форматі, та вже з потраплянням регіону у «жовту» карантинну зону, навчальний заклад, у якому вакциновані менш як 80% працівників, зачинить свої двері. Для школярів – це означатиме повернення до навчання онлайн. А в такому разі дітей доведеться забезпечити відповідною технікою. Її вартість залежатиме від багатьох факторів, але в середньому новий планшет коштуватиме від 2 500 гривень, ноутбук – від 10 000 гривень, а навушники – від 150 гривень.


Чи можливо зекономити?

Так. Особливо, якщо дитина – не першокласник. Адже у цьому випадку канцелярія, ранець чи одяг може залишитись з минулого року. Крім того, радимо починати підготовку до школи не в кінці літа, а трохи раніше. Зазвичай в останні дні літа через ажіотаж продавці підвищують ціни на товари.

І, звісно ж, перед тим, як йти за покупками, промоніторте в Інтернеті ціни на однаковий товар в різних магазинах: нерідко вони суттєво відрізняються. До слова, радимо користуватись промокодами. До 1 вересня чимало магазинів пропонують знижки на спортивні товари, техніку, канцелярію та багато іншого.


Допомога багатодітним малозабезпеченим сім'ям до 1 вересня: як отримати?

В Україні додаткові виплати отримають 145 тисяч дітей з багатодітних малозабезпечених сімей. Розмір виплати складе 2 тисячі гривень на кожну дитину, яка станом на 1 серпня має вік 6 - 18 років (включно).

Таке рішення ухвалив Кабмін на засіданні 4 серпня.

«Виплата проводиться за матеріалами справ одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям з-поміж багатодітних сімей без звернення таких одержувачів. Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення перерахують бюджетні кошти на рахунки одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, які відкриті в установі уповноваженого банку, або через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», – йдеться у повідомленні структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

Водночас в Івано-Франківській територіальній громаді проживає приблизно 2 096 багатодітних сімей. У них виховується понад 6 615 дітей. Крім того, на Прикарпатті є дві сім’ї, де є восьмеро дітей, вісім сімей мають семеро дітей, чотири сім’ї – шестеро, 48 – п'ятеро, 191 сім’я – четверо та 1 848 сімей – троє дітей.

Зауважимо, що багатодітною вважають сім’ю, у якій є троє та більше неповнолітніх дітей. Крім того, відповідно до закону, сім’ї, де повнолітня дитина до 23 років навчається на денному стаціонарі – теж є багатодітними.


Навчальний рік 2020/2021: ситуація та прогнози

За останньою інформацією, навчання в школах, не зважаючи на складну епідеміологічну ситуацію в Україні, скасовувати не будуть. А тому в усіх навчальних закладах міста навчальний рік розпочнеться з 1 вересня у звичному режимі: без дистанційного чи змішаного форматів навчання.

Проте, деякі зі шкіл можуть переходити на дистанційне або змішане навчання в залежності від ситуації з COVID-19 та карантинних зон. Водночас школи, у яких 80% працівників вакциновані проти COVID-19, продовжуватимуть повноформатний режим навчання не залежно від того, чи потрапить регіон у «жовту», «помаранчеву» або «червону» зону. В іншому випадку школи будуть все ж таки змушені перейти на дистанційне чи змішане навчання.

Загалом позиція Міністерства освіти і науки України наступна: дитячі садочки та учні молодшої школи мають обов’язково навчатись в очному режимі.

Новий навчальний рік, який розпочнеться вже за тиждень, може розвиватись по-різному. Наразі складно спрогнозувати, чи розпочнеться чергова хвиля захворюваності восени. Водночас багато що залежить від рівня вакцинації освітян. А кількість щеплень серед освітян в Івано-Франківську та області залишає бажати кращого.

Станом на 25 серпня, в Івано-Франківській громаді від COVID-19 щепились 42% працівників освітніх закладів. Водночас в місті є школи, де вакцинувались понад 90% вчителів, а є, де менш як 30%. А тому, щоб заохотити освітян вакцинуватись міська влада прийняла рішення преміювати їх за COVID-щеплення. Зокрема, вакциновані працівники освітніх закладів отримають доплату з міського бюджету у розмірі 1 000 гривень.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

656
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

735
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1397
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2355 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1201
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3127

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

952

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1088

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1523

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2121
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

420
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26455 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

819
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3075
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1322
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

995
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1253
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3417
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

481
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4355
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1125
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1694