Калуським пільговикам можуть обмежити кількість безкоштовних поїздок

 

 

Міська рада готова до ще одного експерименту у транспортній галузі. Щоб врегулювати питання пільгового перевезення, у Калуші думають над тим, щоб запровадити обмежену кількість поїздок для пільговиків.

 

Про це учора під час засідання депутатської комісії з питань власності, житлово-комунального господарства та екології повідомила заступник міського голови Руслана Вайда. За її словами, у бюджеті міста немає коштів, щоб дотувати всіх пенсіонерів та пільговиків, тому те, що відшкодовують перевізникам, не покриває їхніх витрат. У результаті — не задоволені ні одні, ні інші, пишуть "Вікна".

 

У 2017 році перевізникам за пільгове перевезення було відшкодовано 1,8 млн гривень. Для порівняння: у 2014 році сума складала 2,3 млн гривень. За три роки подорожчало все: пальне, запчастини, суттєво зросла мінімальна заробітна плата.  Руслана Вайда акцентує:

 

"На один пільговий рейс ми виділяємо 55 гривень. Я чітко бачу, що цих коштів не вистачає навіть на пальне для цього рейсу. На Височанку у нас їде вісім пільгових рейсів. А за довезення людей до садово-городніх ділянок ми перевізникам взагалі за пальне не відшкодовуємо нічого". 

 

Заступниця міського голови наразі, скоріше, на боці перевізників. Вона фактично повторила тезу одного з них, озвучену під час наради минулого тижня. Нагадаємо, заступник директора ВАТ «Калуське АТП» Олег Ковтун акцентував, що чимало калушан виїхали за кордон і громадським транспортом здебільшого користуються одні пенсіонери і пільговики. Руслана Вайда вважає, що це дійсно так. Також вона акцентувала, що у кількох перевізників, які зокрема забезпечували довезення до Зеленого Яру, з'явилися проблеми із транспортом, який вийшов із ладу.

 

Як варіант, посадовиця запропонувала обмежити кількість безкоштовних поїздок для одного пільговика. Скільки таких поїздок у місяць можна буде здійснити, ще треба порахувати, але, каже Руслана Вайда, це допоможе вирішити одразу кілька проблем:

 

"По-перше, пільговики зможуть користуватися транспортом безкоштовно. Звичайно, не їздити по кілька разів на день, але за потреби — зможуть їхати безкоштовно. По-друге, у нас відпаде проблема зриву пільгових рейсів".

 

Руслана Вайда визнає, що тривалий час міська рада була проти обмеження кількості пільгових рейсів, але зараз ситуація склалася так, що іншого виходу немає. Перевізники, за її словами, готові до будь-якого експерименту чи рішення влади. 

 

Під час обговорення депутати міської ради наголошували на необхідності обліку всіх пасажирів. З'явилася також пропозиція встановити в автобусах касові апарати, щоб можна було чітко бачити реальну кількість пільговиків і платників на рейсі. Руслана Вайда, проте, таку пропозицію не схвалює:

 

"Рахунок не вийде на нашу користь. Ми можемо покласти валідатори, але чи будемо ми готові заплатити у результаті за всіх пільговиків?" 

 

Зрештою, депутати зійшлися на тому, що темі перевезення потрібно присвятити більше часу і напрацювати конкретні пропозиції. Збори депутатів відбудуться наступного тижня. Тоді, ймовірно, і буде вирішено, як зміниться система пільгового перевезення у Калуші з 2018 року. 

 


24.11.2017 491 0
Коментарі (0)

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

576
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2616
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2485 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2243 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2982
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2773 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

588

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1257

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1342

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2142
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

760
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

479
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

840
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43662
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3230
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1168
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2165
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35386 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

339
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

463
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

681
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

818