Минулого тижня Калуська міська рада затвердила програму розвитку міського телебачення на 2012-2015 роки.
З 2015 року Україна переходить на цифрове мовлення. У зв’язку з цим припинено видачу ліцензій на аналогове мовлення. Минулого року відбувся конкурс, участь у якому взяли і калуські телевізійники. Але ліцензії на цифрове мовлення вони не отримали, таку ліцензію поки що мають лише чотири телекомпанії нашої області. Вибір у Калуського міського телебачення залишився невеликий: або через три роки згорнути свою діяльність, або шукати інші шляхи виходу в ефір.
За словами директора ДС «КМТ», депутата міської ради Віталія Крохти, міське телебачення, починаючи з цього року, почне трансляцію у кабельних мережах та через Інтернет (передбачено укладання угод з кабельними операторами та провайдерами області), а з 2016 року переглянути КМТ можна буде тільки в Інтернеті та в кабельних мережах, ефірне мовлення припиниться. Проблем у цьому Віталій Крохта не бачить, оскільки мережа кабельного телебачення в області розвинена досить добре, можна буде досягнути присутності КМТ по цілій області, крім того, здійснювати трансляцію через кабель значно дешевше, причому у якості такий спосіб передачі сигналу не програє.
Програма буде реалізовуватися поетапно. До кінця квітня поточного року міські телевізійники планують отримати ліцензію на мовлення у багатоканальних мережах та укласти угоди на трансляцію з кабельними операторами й провайдерами області. Цього року також планується будівництво першого етапу регіональної телевізійної мережі КМТ з підключенням до кабельних операторів і провайдерів. На першому етапі мережею планують охопити Калуш, Івано-Франківськ, Долину, Бурштин, Галич, Надвірну та Богородчани.
У наступні три роки розбудова регіональної телевізійної мережі, згідно із затвердженою програмою, продовжиться і вона охопить також Коломию, Снятин, Косів, Городенку, Тисменицю та інші населені пункти області, де може з’явитися кабельне телебачення.
У кабельних мережах Калуське міське телебачення здійснюватиме цілодобове мовлення,тому програма включає видатки, необхідні для реконструкції приміщень і створення апаратної кабельного мовлення. Оскільки КМТ планує охопити цілу область, то заплановано укладання угод з місцевими органами влади на висвітлення їх роботи, створення представництв і місцевих студій мовлення.
На реалізацію програми у 2012 році необхідно понад 280 тис. грн. Міська рада виділила 179 тис. грн., решту понад 102 тис. грн. телевізійники мають отримати за рахунок зменшення дотації на поточний рік з 602 до 500 тис. грн.