Калуш: війна проти МАФів за зелену зону

Виконавчий комітет Калуської міської ради дозволив підприємиці встановити дві тимчасові споруди для ведення комерційної діяльності на вулиці Винниченка. Таке рішення обурило мешканців сусідніх будинків. Чим невдоволені люди та чи правильно вчинила місцева влада, дізнавалася журналістка Фіртки.

У вівторок, 27 квітня, під час засідання виконавчого комітету Калуської міської ради надали дозвіл підприємиці Зоряні Мандрик на встановлення двох тимчасових споруд для ведення комерційної діяльності на вулиці Винниченка, 1, 3, 5. Це буде продовжена лінія тимчасових споруд, які там уже стоять 20 років. Зазначимо, що проєкт рішення на засіданні виконкому чомусь розглядали як додаткове.

Обговорили це питання лаконічно: із зали надійшло два запитання. Перше: “Чому підприємці подають такі звернення, якщо є регуляторний акт рішення, який забороняє встановлення нових тимчасових споруд на центральних вулицях Калуша, до якої належить також і вулиця Винниченка”.

Начальник управління архітектури та містобудування Роман Кузик, який і доповідав по цьому питанню, відповів, що рішення про заборону встановлення тимчасових споруд у центральній частині міста - не затверджено. Тому і відмовити підприємцям у поданні звернень і не розглянути їх вони не можуть.

Друге питання стосувалося того, чому чинна влада не зробить прозорий конкурс для підприємців на встановлення тимчасових споруд. Члени виконкому пояснили, що такий досвід уже був у попередньої влади й він виявився негативним. Суми для підприємців були завеликими, тому потім їх ніхто не сплатив. Опісля, 23 депутати проголосували “за”.

Так підприємиця Зоряна Мандрик отримала дозвіл на встановлення двох тимчасових споруд по п'ять павільйонів терміном на три роки. Загальна площа споруд - 265,6 квадратних метрів (майже як невеликий супермаркет).

Окрім того, власниця може за два місяці до закінчення терміну дії рішення виконкому звернутись з заявою про продовження терміну експлуатації цих тимчасових споруд.

Калушанка Ірина Сулима показує світлини зеленої території поряд з її будинком на Винниченка, 1. Скоро тут мають розташувати тимчасові споруди. Жінка розповідає, що якщо павільйони таки встановлять, то прийдеться зрізати дерева.

“Там газон, ростуть дерева і щепи, посаджені нашими мешканцями. Це зелена зона біля будинку і нехай вона залишиться зеленою зоною. Ми стоїмо на позиції, щоб перед нашими будинками, нашими вікнами не ставили стіну. Краще хай поставлять лавочки, щоб люди мали де присісти й відпочити,” - пояснює калушанка Ірина Сулима.

Основна причина невдоволення калушан - це безпека. За словами мешканки Галини Цінявської, минулого року поряд із сусідніми тимчасовими спорудами стався смертельний наїзд на жінку. За кермом був власник павільйонів. А поряд розташований дитячий садок, бігають діти.

За сусідніми тимчасовими спорудами нагромаджується сміття, а дехто використовує цю територію як громадський туалет. Калушани занепокоєні, що таке саме відбуватиметься і з тими тимчасовими спорудами, які планують встановити. Тому жителі будинків об’єдналися та написали два колективні звернення (11 і 13 травня) до міського голови Калуша Андрія Найди. Підписи зібрали у 78 мешканців. Основна вимога - скасувати рішення виконавчого комітету.

У зверненні калушани навели такі аргументи проти встановлення тимчасових споруд: вони знищать зелену прибудинкову зону; встановлювати їх нема потреби, бо поряд уже є павільйони й ринок; споруди створюватимуть небезпеку для пішоходів та вихованців дитячого садочка “Журавлик”; негативно впливатимуть на благоустрій.

Відповіді від мера станом на 20 травня ще не отримали.

Ще одна із причин обурення мешканців те, що на сайті міськради 16 квітня оприлюднили регуляторний акт рішення “Про заборону розміщення нових тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на центральних вулицях, скверах, площах м. Калуша», який передбачає заборону встановлювати нові тимчасові споруди у центральній частині міста, зокрема й на вулиці Винниченка.

Виглядає й справді не логічно: влада має намір заборонити встановлювати павільйони на центральних вулицях міста, проте через менш ніж два тижні дає на це дозвіл.

“Такий регуляторний акт рішення справді є і 20 травня відбулося громадське обговорення. Ми почули думки підприємців та мешканців.

Документ ще допрацюємо і ймовірно рішення прийматиме виконком у червні. Тобто рішення ще не прийняте і не розглядати звернення від підприємців на встановлення тимчасових споруд для ведення комерційної діяльності на центральних вулицях міста ми не можемо,” - пояснює начальник управління архітектури та містобудування Калуської міської ради Роман Кузик.

Роман Кузик наголошує, що ситуація цілком законна і виконком діяв у межах протоколів. До міської ради звернулась підприємиця Зоряна Мандрик із заявою дозволити встановити дві тимчасові споруди. Всі документи були в порядку, тож проєкт рішення винесли на обговорення. Виконавчий комітет більшістю голосів проголосував «за».

Підтримує колегу й перший заступник міського голови Калуша Мирослав Тихий. Розповідає, що обурення людей розуміє, але й підприємцям потрібно вести свою комерційну діяльність. Крім того, тимчасові споруди, які встановлюють зараз - це не павільйони радянського зразка. Їх можуть зробити прозорими, оснастити камерами, вазонами й вони цілком пристойно виглядатимуть.

“Це дискусійне питання. Нехай підприємці спілкуються з громадою, обґрунтовують як вони це бачать, показують проєкт, бо у людей є побоювання. Я розумію і підтримую позицію громади, але й підприємцям треба працювати. Ми по Винниченка планували зібратися з підприємцями, які уже мають там тимчасові споруди, щоб навели лад, облаштували тротуари… ” - розповідає Мирослав Тихий.

Чому ж виконком прийняв рішення надати дозвіл на встановлення тимчасових споруд для ведення комерційної діяльності, Мирослав Тихий пояснює:

“Якщо взяти й зробити аналіз скільки рішень по МАФах виноситься на виконком, то це буде дуже багато. Ми багатьом відмовляємо через те, що розуміємо, це - центральна частина міста і воно десь буде мішати. Чому ж ми не перечили в ініціативі підприємиці Зоряни Мандрик? Бо це було б продовження ряду тимчасових споруд, які там уже стоять.”

Олег Нижник, депутат Калуської міської ради від округу, до якого належать будинки на вулиці Винниченка, 1-3 подав проєкт скасування рішення виконавчого комітету про встановлення двох тимчасових споруд. У четвер, 20 травня, відбулася зустріч із мешканцями. Сформована комісія із шести депутатів вислухала калушан. Проте, за словами Олега Нижника, підтримати проєкт скасування рішення готовий лише один депутат.

Питання про скасування рішення виконавчого комітету винесуть на сесію Калуської міської ради. Далі - слово за депутатами.

Калушани ж налаштовані рішуче і здаватися не збираються. Наступним кроком планують перекрити одну із вулиць міста. Робитимуть подібні акції протесту доти, поки влада їх не почує.


Коментарі ()

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

491
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1077
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5614 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1912
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1865
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3019

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

547

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1747

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2485

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3218
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

336
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

885
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

1096
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33687
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

648
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

799
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16285
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

477
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

373
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

232
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1269