Калуш: війна проти МАФів за зелену зону

Виконавчий комітет Калуської міської ради дозволив підприємиці встановити дві тимчасові споруди для ведення комерційної діяльності на вулиці Винниченка. Таке рішення обурило мешканців сусідніх будинків. Чим невдоволені люди та чи правильно вчинила місцева влада, дізнавалася журналістка Фіртки.

У вівторок, 27 квітня, під час засідання виконавчого комітету Калуської міської ради надали дозвіл підприємиці Зоряні Мандрик на встановлення двох тимчасових споруд для ведення комерційної діяльності на вулиці Винниченка, 1, 3, 5. Це буде продовжена лінія тимчасових споруд, які там уже стоять 20 років. Зазначимо, що проєкт рішення на засіданні виконкому чомусь розглядали як додаткове.

Обговорили це питання лаконічно: із зали надійшло два запитання. Перше: “Чому підприємці подають такі звернення, якщо є регуляторний акт рішення, який забороняє встановлення нових тимчасових споруд на центральних вулицях Калуша, до якої належить також і вулиця Винниченка”.

Начальник управління архітектури та містобудування Роман Кузик, який і доповідав по цьому питанню, відповів, що рішення про заборону встановлення тимчасових споруд у центральній частині міста - не затверджено. Тому і відмовити підприємцям у поданні звернень і не розглянути їх вони не можуть.

Друге питання стосувалося того, чому чинна влада не зробить прозорий конкурс для підприємців на встановлення тимчасових споруд. Члени виконкому пояснили, що такий досвід уже був у попередньої влади й він виявився негативним. Суми для підприємців були завеликими, тому потім їх ніхто не сплатив. Опісля, 23 депутати проголосували “за”.

Так підприємиця Зоряна Мандрик отримала дозвіл на встановлення двох тимчасових споруд по п'ять павільйонів терміном на три роки. Загальна площа споруд - 265,6 квадратних метрів (майже як невеликий супермаркет).

Окрім того, власниця може за два місяці до закінчення терміну дії рішення виконкому звернутись з заявою про продовження терміну експлуатації цих тимчасових споруд.

Калушанка Ірина Сулима показує світлини зеленої території поряд з її будинком на Винниченка, 1. Скоро тут мають розташувати тимчасові споруди. Жінка розповідає, що якщо павільйони таки встановлять, то прийдеться зрізати дерева.

“Там газон, ростуть дерева і щепи, посаджені нашими мешканцями. Це зелена зона біля будинку і нехай вона залишиться зеленою зоною. Ми стоїмо на позиції, щоб перед нашими будинками, нашими вікнами не ставили стіну. Краще хай поставлять лавочки, щоб люди мали де присісти й відпочити,” - пояснює калушанка Ірина Сулима.

Основна причина невдоволення калушан - це безпека. За словами мешканки Галини Цінявської, минулого року поряд із сусідніми тимчасовими спорудами стався смертельний наїзд на жінку. За кермом був власник павільйонів. А поряд розташований дитячий садок, бігають діти.

За сусідніми тимчасовими спорудами нагромаджується сміття, а дехто використовує цю територію як громадський туалет. Калушани занепокоєні, що таке саме відбуватиметься і з тими тимчасовими спорудами, які планують встановити. Тому жителі будинків об’єдналися та написали два колективні звернення (11 і 13 травня) до міського голови Калуша Андрія Найди. Підписи зібрали у 78 мешканців. Основна вимога - скасувати рішення виконавчого комітету.

У зверненні калушани навели такі аргументи проти встановлення тимчасових споруд: вони знищать зелену прибудинкову зону; встановлювати їх нема потреби, бо поряд уже є павільйони й ринок; споруди створюватимуть небезпеку для пішоходів та вихованців дитячого садочка “Журавлик”; негативно впливатимуть на благоустрій.

Відповіді від мера станом на 20 травня ще не отримали.

Ще одна із причин обурення мешканців те, що на сайті міськради 16 квітня оприлюднили регуляторний акт рішення “Про заборону розміщення нових тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на центральних вулицях, скверах, площах м. Калуша», який передбачає заборону встановлювати нові тимчасові споруди у центральній частині міста, зокрема й на вулиці Винниченка.

Виглядає й справді не логічно: влада має намір заборонити встановлювати павільйони на центральних вулицях міста, проте через менш ніж два тижні дає на це дозвіл.

“Такий регуляторний акт рішення справді є і 20 травня відбулося громадське обговорення. Ми почули думки підприємців та мешканців.

Документ ще допрацюємо і ймовірно рішення прийматиме виконком у червні. Тобто рішення ще не прийняте і не розглядати звернення від підприємців на встановлення тимчасових споруд для ведення комерційної діяльності на центральних вулицях міста ми не можемо,” - пояснює начальник управління архітектури та містобудування Калуської міської ради Роман Кузик.

Роман Кузик наголошує, що ситуація цілком законна і виконком діяв у межах протоколів. До міської ради звернулась підприємиця Зоряна Мандрик із заявою дозволити встановити дві тимчасові споруди. Всі документи були в порядку, тож проєкт рішення винесли на обговорення. Виконавчий комітет більшістю голосів проголосував «за».

Підтримує колегу й перший заступник міського голови Калуша Мирослав Тихий. Розповідає, що обурення людей розуміє, але й підприємцям потрібно вести свою комерційну діяльність. Крім того, тимчасові споруди, які встановлюють зараз - це не павільйони радянського зразка. Їх можуть зробити прозорими, оснастити камерами, вазонами й вони цілком пристойно виглядатимуть.

“Це дискусійне питання. Нехай підприємці спілкуються з громадою, обґрунтовують як вони це бачать, показують проєкт, бо у людей є побоювання. Я розумію і підтримую позицію громади, але й підприємцям треба працювати. Ми по Винниченка планували зібратися з підприємцями, які уже мають там тимчасові споруди, щоб навели лад, облаштували тротуари… ” - розповідає Мирослав Тихий.

Чому ж виконком прийняв рішення надати дозвіл на встановлення тимчасових споруд для ведення комерційної діяльності, Мирослав Тихий пояснює:

“Якщо взяти й зробити аналіз скільки рішень по МАФах виноситься на виконком, то це буде дуже багато. Ми багатьом відмовляємо через те, що розуміємо, це - центральна частина міста і воно десь буде мішати. Чому ж ми не перечили в ініціативі підприємиці Зоряни Мандрик? Бо це було б продовження ряду тимчасових споруд, які там уже стоять.”

Олег Нижник, депутат Калуської міської ради від округу, до якого належать будинки на вулиці Винниченка, 1-3 подав проєкт скасування рішення виконавчого комітету про встановлення двох тимчасових споруд. У четвер, 20 травня, відбулася зустріч із мешканцями. Сформована комісія із шести депутатів вислухала калушан. Проте, за словами Олега Нижника, підтримати проєкт скасування рішення готовий лише один депутат.

Питання про скасування рішення виконавчого комітету винесуть на сесію Калуської міської ради. Далі - слово за депутатами.

Калушани ж налаштовані рішуче і здаватися не збираються. Наступним кроком планують перекрити одну із вулиць міста. Робитимуть подібні акції протесту доти, поки влада їх не почує.


Коментарі ()

19.10.2021
Уляна Мокринчук

Літо закінчилося, а це означає, що деяких людей може турбувати осінній морок. Його часто називають осінньою «депресією», «хандрою», журналістка Фіртки поспілкувалась з людьми, які відчувають симптоми осінньої хандри та з психологинею, яка знає, як з нею боротись.

282
17.10.2021
Христина Савчин

За підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

497
16.10.2021
Олег Ущенко

З 2014 року, після агресії Росії в Україні заговорили про «патріотичне українське кіно». До того майже всі продакшини в Україні були орієнтовані на російський інформаційний простір. А те, що зрідка знімалося на українську тему, з багатьох причин не зачіпало глядача.

529
15.10.2021
Христина Савчин

Журналісти Фіртки вирішили піти в рейд з працівниками Комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій», щоб поглянути, як проходить звичайний день інспекторів, та які порушення найбільш популярні у місті.  

937
14.10.2021
Сергій Білий

Його шлях на фронт пролягав через осмислення, сумніви і навіть страждання. Адже на тій війні загинув його рідний брат і це наклало свій відбиток на ставлення рідних до обраного ним шляху.

1298 2
13.10.2021
Тетяна Дармограй

Фіртка пояснює, чому «День захисників і захисниць України» – це про оборону, а не гендер, кого доречно вітати та як найкраще це зробити.  

1659

Українська Повстанська Армія нині - це ми всі - правдиві патріоти України, незалежно від партійно - політичної приналежності. Всі для кого понад усе Україна, а не " корито ". Хто не за зрадників, холуїв і пристосуванців, а за Коновальця, Бандеру й Шухевича, за Бога і Україну та українців.  

1062

То була епоха безкінечної студентської смути та оптимізму. При чому те і те існувало паралельно і, якщо бути до кінця чесним, то одне-одному абсолютно не заважало. У повітрі густо пахло революцією, духами студенток і їх губними помадами. А в гуртожитках і «на хатах» студентська молодь затирала головки тодішніх касетників (були за сивої давнини такі девайси) піснями «Бютифул Карпати», «Ми помрем не в Парижі» та «Франсуа».

1379

Спочатку був Ян Флемінг. І він народив Джеймса Бонда. «Сер Джеймс Бонд» - Представлявся він майже 60 років з екранів більше ніж на 80-ти мовах.

1629

Засипана капуста у Галичині ніколи не була просто стравою. Або, як тут ще люблять казати, їдженням. Такий наїдок готували на свята або для певної події. Засипану капусту можна сміливо називати ритуальною стравою.

3614 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

1203
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

10412
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

15356
19.10.2021

Понад 200 учасників із 12 парафій Івано-Франківської Архієпархії відвідали обласний з'їзд спільнот "Українська Молодь - Христові", який відбувся у суботу 16 жовтня, на парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці, що в с. Боднарів Боднарівського деканату. Цьогоріч подія присвячена 88-річниці від дня заснування спільноти.

116
17.10.2021

На Тисмениччині відбулася Архиєрейська літургія, яку очолив митрополит Володимир Війтишин. Про це повідомляє кореспондентка Фіртки. Відомо, що у селі Нова Липівка організували освячення іконостасу у храмі Пресвятої Трійці. «Унікальність нашог

1163 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

1983
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

11138
12.10.2021

Місія "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)" – привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати край, який має неймовірний потенціал для кіновиробництва.

985
18.10.2021

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні призупинила свою діяльність на Донбасі. Про це очільник місії Яшар Халід Чевік повідомив у неділю, 17 жовтня, повідомляє Фіртка з посиланням на інформацію Reuters. «Через побоювання за нашу без

275
10.10.2021

За результатами поіменного голосування про призначення Руслана Стефанчука новим спікером Верховної Ради лише один народний депутат виходець з Прикарпаття утримався, решта народних депутатів проголосували "за".

1152
03.10.2021

Другого жовтня керівництво фракції передало народним депутатам бланки для збирання підписів під коллективною ініціативою про відкликання Голови Верховної Ради України з займаної посади, а вже станом на 17.30 годину суботи під ініціативою зібрали понад 150 підписів народних обранців.

2013
23.09.2021

Законопроєкт № 5599, внесений на розгляд парламенту Президентом України, підтримали 279 народних обранців з 379 зареєстрованих у сесійній залі.

3351