Калушанин намагався "обдурити" міліцію через страх перед жінкою?

 

Незабаром у Івано-Франківському міському суді розглядатимуть дотепну справу. На лаві підсудніх опиниться 45-річний житель Калуша, якому доведеться відповідати за тими статтями Кримінального кодексу України, де йдеться про завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину та завідомо неправдиве показання. І це при тому, що чоловік вже чотири рази був судимий, переважно, за крадіжки, і мав би з досвіду знати, що правоохоронців надурити не просто. Та, мабуть, так боявся своєї жінки, що зважився, по суті, стати посміховиськом, переоцінивши власні інтелектуальні можливості.

 

Річ у тім, що він перебрав ліміт на своїй кредитній банківській картці, і тепер винен був 400 гривень. Це йому нічого доброго не обіцяло. Спроби погасити борг бажаного результату не було. Час піджимав. І наш герой вирішив продати свій стільниковий телефон, золотий ланцюжок та перстень і таким чином розплатитися з банком. Все би нічого, але ті речі купила йому дружина, котра явно б не схвалила такого кроку. Тим більше, вона навряд чий здогадувалася про наявність банківського боргу, інакше б довелося відповідати на неприємні запитання, на кшталт, куди розтринькав гроші.
Хитромудрий план калушанина полягав у тому, щоби продаж речей видати за банальне пограбування. Отож, поїхавши якось у справах до Івано-Франківська, чоловік, вирішивши свої питання, вже перед від’їздом завітав до лінійного відділення міліції з заявою про те, що відносно нього скоєно злочин. Мовляв, так і так, дві невідомі особи нахабно забрали у нього телефон, примусили зняти з пальця і віддати золоту обручку, а з шиї зірвали золотий ланцюжок. Це сталося, коли він прямував через колію до вокзалу.

 

До речі, коли він писав відповідну заяву, усі зазначено речі були ще при ньому. Але треба віддати належне фантазії зловмисника. Він не лише показав місце події, але й яскраво змалював сам процес пограбування. Аж до таких деталей, як скажімо, радісний вигук «о-о-о клас!» одного з нападників, котрий помітив, що з під розщепнутого светра нашого героя виглядає золотий ланцюжок, і те, що обидва грабіжники розмовляли суржиком, притаманним жителям східних областей України. Ну що, «мєнти», тепер шукайте голку у копиці сіна, пише Стик.

 

А ті дійсно, шукали. Тільки спершу вони натрапили слід викраденого телефону. Добропорядна власниця однієї з калуських квіткових крамниць була неприємно здивована, коли їй повідомили, що придбана нею «мобілка» має кримінальне походження. Вона й гадки про це не мала. Ну, зайшов якійсь чоловік, запропонував за якихось сто гривень купити телефон, на якій саме у цей час проводилася акція. Та й по всьому. От лише опис «продавця» речі видався правоохоронцям доволі знайомим. А під час такої слідчої дії як опізнання жінка без сумнівів вказала на особу нашого «потерпілого». 

 

Отож довелося йому знову давати показання міліції. Щоправда, тепер протокол допиту, куди записувалися його слова, мав дещо іншу назву. Заміть слова «потерпілий», як було першого разу, нині у «шапці» значилося – підозрюваний.

 

Ну з телефоном було все зрозуміло, а ось куди ділися золоті речі. Та теж продав. Через кілька днів після «пограбування». Вигледів на базарі пристойно одягненого чоловіка, особу якого працівникам міліції встановити не вдалося, і запропонував ланцюжок та обручку. Отримав за це дві тисячі гривень. 

 

До речі, про цю оборудку нашого героя стало відомо його дружині. Мабуть, не без певної думки викликав на повторний допит слідчій її разом з чоловіком. Так що певне покарання він вже поніс. Тепер питання за судом. Зауважимо, що мінімальна санкція статей ККУ, за якими чоловіка притягують до відповідальності, передбачає випарвні роботи протягом двох років або піврічний арешт.


02.04.2012 2269 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

785
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1390
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3187 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2524
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3380
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2941

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

285

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

747

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

758

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1362
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3203
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20690
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

921
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

433
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

521
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1085
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5776
08.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31297 1
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3538 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

630 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

964
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1304 2