Калушанин намагався "обдурити" міліцію через страх перед жінкою?

 

Незабаром у Івано-Франківському міському суді розглядатимуть дотепну справу. На лаві підсудніх опиниться 45-річний житель Калуша, якому доведеться відповідати за тими статтями Кримінального кодексу України, де йдеться про завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину та завідомо неправдиве показання. І це при тому, що чоловік вже чотири рази був судимий, переважно, за крадіжки, і мав би з досвіду знати, що правоохоронців надурити не просто. Та, мабуть, так боявся своєї жінки, що зважився, по суті, стати посміховиськом, переоцінивши власні інтелектуальні можливості.

 

Річ у тім, що він перебрав ліміт на своїй кредитній банківській картці, і тепер винен був 400 гривень. Це йому нічого доброго не обіцяло. Спроби погасити борг бажаного результату не було. Час піджимав. І наш герой вирішив продати свій стільниковий телефон, золотий ланцюжок та перстень і таким чином розплатитися з банком. Все би нічого, але ті речі купила йому дружина, котра явно б не схвалила такого кроку. Тим більше, вона навряд чий здогадувалася про наявність банківського боргу, інакше б довелося відповідати на неприємні запитання, на кшталт, куди розтринькав гроші.
Хитромудрий план калушанина полягав у тому, щоби продаж речей видати за банальне пограбування. Отож, поїхавши якось у справах до Івано-Франківська, чоловік, вирішивши свої питання, вже перед від’їздом завітав до лінійного відділення міліції з заявою про те, що відносно нього скоєно злочин. Мовляв, так і так, дві невідомі особи нахабно забрали у нього телефон, примусили зняти з пальця і віддати золоту обручку, а з шиї зірвали золотий ланцюжок. Це сталося, коли він прямував через колію до вокзалу.

 

До речі, коли він писав відповідну заяву, усі зазначено речі були ще при ньому. Але треба віддати належне фантазії зловмисника. Він не лише показав місце події, але й яскраво змалював сам процес пограбування. Аж до таких деталей, як скажімо, радісний вигук «о-о-о клас!» одного з нападників, котрий помітив, що з під розщепнутого светра нашого героя виглядає золотий ланцюжок, і те, що обидва грабіжники розмовляли суржиком, притаманним жителям східних областей України. Ну що, «мєнти», тепер шукайте голку у копиці сіна, пише Стик.

 

А ті дійсно, шукали. Тільки спершу вони натрапили слід викраденого телефону. Добропорядна власниця однієї з калуських квіткових крамниць була неприємно здивована, коли їй повідомили, що придбана нею «мобілка» має кримінальне походження. Вона й гадки про це не мала. Ну, зайшов якійсь чоловік, запропонував за якихось сто гривень купити телефон, на якій саме у цей час проводилася акція. Та й по всьому. От лише опис «продавця» речі видався правоохоронцям доволі знайомим. А під час такої слідчої дії як опізнання жінка без сумнівів вказала на особу нашого «потерпілого». 

 

Отож довелося йому знову давати показання міліції. Щоправда, тепер протокол допиту, куди записувалися його слова, мав дещо іншу назву. Заміть слова «потерпілий», як було першого разу, нині у «шапці» значилося – підозрюваний.

 

Ну з телефоном було все зрозуміло, а ось куди ділися золоті речі. Та теж продав. Через кілька днів після «пограбування». Вигледів на базарі пристойно одягненого чоловіка, особу якого працівникам міліції встановити не вдалося, і запропонував ланцюжок та обручку. Отримав за це дві тисячі гривень. 

 

До речі, про цю оборудку нашого героя стало відомо його дружині. Мабуть, не без певної думки викликав на повторний допит слідчій її разом з чоловіком. Так що певне покарання він вже поніс. Тепер питання за судом. Зауважимо, що мінімальна санкція статей ККУ, за якими чоловіка притягують до відповідальності, передбачає випарвні роботи протягом двох років або піврічний арешт.


02.04.2012 2248 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

420
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1454
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2665 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3665
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3051
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2170

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

651

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

497

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1662

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1842
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

316
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

535
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

833
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5023
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

381
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

909
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10152
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

540
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

281
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

297
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

402
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

421