Калушани вчилися надавати першу медичну допомогу

 

“Підготовлений, значить захищений” - калушани вчилися надавати першу медичну допомогу. ФОТО

 

Вчора у ПК "Мінерал" відбулася перша лекція-навчання з тактичної медицини та невідкладної медичної допомоги, сьогодні о 17 годині калушани вчитимуть про кровотечі та невідкладні стани, у понеділок - про травми та транспортування травмованих осіб.

 

Такі заходи організовує громадська ініціатива «Боївка», її засновник – Ростислав Ковтун, передає Фіртка з посиланням на Вікна.

 

“Уже впродовж двох тижнів об 19 годині на стадіоні “Хімік” ми проводимо теоретичні та практичні заняття з фізичної та військової підготовки, куди запрошуємо всіх охочих, - зазначає син та помічник організатора Юліан Ковтун. - Чесно, людей є небагато, але цікаво, власне, що приходять переважно жінки”.

 

Ідея таких заходів виникла у Ростислава Ковтуна після того, як він сам повернувся з вишколу від УНСО. Тоді його на фронт не взяли, бо йому вже більше 45-ти років. Тому пан Ростислав, очікуючи мобілізації, вирішив провести навчання і для калушан. “Ця ідея – це своєрідний тест. Ми от організовуємо, інформуємо людей, і хочемо подивитися, чи люди відкликнуться”, - розповідає Юліан. Пан Ростислав додає, що вже фактично півроку «сидить» в жінки на шиї, “воює”.

 

Передусім, навчання від “Боївки” призначені для мобілізованих чи тих, які збираються на фронт. Але, насправді, такі знання необхідні кожному. Вміння надавати першу допомогу і т.д. може знадобитися будь-кому. “Наша основна мета  – убезпечити народ. Треба бути готовими до всього. Ми діємо за принципом - “сподівайся на краще, але готуйся до найгіршого”, - стверджує Юліан.

 

Як інформували ”Вікна”, вчора, власне, у ПК “Мінерал” калушани вчилися надавати першу домедичну допомогу. Людей зібралося небагато, але серед присутніх були і бійці з АТО, зокрема Антон та Олександр. Олександр, приміром, уже 20 січня повертається на фронт, але на лекцію прийшов, аби підтримати організатора “Боївки”, заодно свого кума та друга Ростислава. “Він так запалився цією ідеєю, що я хочу хоч трохи йому допомогти, зрештою, робити таке я вмію, але все одно корисно переглянути це ще раз”, - розповідає Олександр.

 

Половина присутніх – жінки та дівчата. Всі вони уважно слухали інструктора та повторювали за ним всі руха. До слова, інструктор Ярослав - член “Червоного хреста”, що є нейтральною та незалежною організацією. “Як на Майдані, так і на фронті наші колеги допомагають обом сторонам, всім, хто цього потребує”, - зазначив Ярослав.

 

Надавати домедичну допомогу слід за таким алгоритмом:
1. Кажете, що ви вмієте надавати допомогу;
2. Підходите до постраждалого і запитуєте, чи він вас чує, якщо людина не відгукнулася - берете її за плече;
3. Якщо немає ніякою рекції на ваші дії, то ви дзвоните в швидку чи просите когось подзвонити;
4. Тоді треба перевірити дихання. На всі ці маніпуляції має піти приблизно 10 секунд. Вчені довели, що з кожною хвилиною шанс вижити у людини зменшується на 10%.
5. Опісля ви складаєте руки у замок і ритмічно натискаєте 30 разів (швидкість натискань не менше від 100 разів на хвилину) на ділянку грудної клітки, яка розташована десь посередині між ключицею і ребрами. Після 30 компресій ви двічі вдихаєте людині повітря – закриваєте ніс, закидаєте голову назад, тримаючи підборіддя двома пальцями. Потім цю процедуру – 30 натискань  і 2 вдихи – ви повторюєте, доки не стомитесь.

 

“Таких доволі простих заходів іноді достатньо, аби врятувати комусь життя”, - запевнив інструктор. Коли сам Ярослав показав на манекені, як має виглядати цей процес у дії, всі охочі також могли спробувати.

 

Наприкінці лекції-навчання організатор Ростислав Ковтун додав, що сьогодні, у п’ятницю, а також у понеділок відбудеться продовження цих навчань. Зокрема, говоритимуть про кровотечі і невідкладні стани (сонячні удари, епілепсію, непритомність тощо) і про травми і транспортування травмованих осіб. “Можливий також такий варіант, що, якщо постійно буде група принаймні з 7 осіб, то ми проводитимемо навчання з військкоматом, де розбиратимемо зброю, а також стрілятимемо у тирі від школи №10”, - додав пан Ростислав.

 

Для калушан такі заходи – чудова нагода навчитися справді важливим речам. Адже ми не знаємо, що очікує нас за порогом, можливо, саме цими простими маніпуляціями ми комусь врятуємо життя.


17.01.2015 547 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

925
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

403
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14220 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1640
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

921
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6257

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

686

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1513

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

558
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

700
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1622
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

640
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

930
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5972
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13864
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

305
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

599
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

530
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

846 2