Календар харчування у Великий піст: що приготувати в кожен з 40-а днів

Великий піст у 2019 році розпочинається 11 березня та закінчується 27 квітня.

Не забувайте, що під час Великого посту не можна їсти м’ясо в будь-якому його вигляді, вершкове масло, яйця (жовток), риб’ячий жир, сир, молоко та інші молочні продукти.

11 березня: перший день посту. У цей суворий день дозволяється харчуватися сирою їжею без масла (фрукти, овочі, горіхи). Їжа не повинна проходити термічну обробку. У перший день можна постаратися нічого не їсти взагалі, але настільки суворий піст в основному беруть тільки ченці і священнослужителі.

12 березня: другий день Великого посту повинен проходити на воді та хлібі, але це правило актуальне лише для охочих. Іншим можна харчуватися вареною їжею без олії. Можна робити супи без рослинної олії і м’яса.

13 березня: в третій день дозволено тільки сухоїдство, тобто їжа, яка не готується на вогні. Можна їсти сухофрукти, салати без рослинної олії і пити соки.

14 березня: варена їжа без олії дозволена. Можна зробити овочевий суп або суп з квасолі, грибів і гороху, або кашу з овочами або фруктами. Дуже популярні салати з гарбуза, яблук та меду, тертих овочів і яблук.

15 березня: день сирої їжі, без приготування. Це день салатів, фруктів і овочів. Можна їсти цукати, гриби, горіхи. Можна робити соки.

16, 17 березня: на вихідних дозволяється їсти приготовану на вогні їжу з олією. Це дозволить вам трохи урізноманітнити раціон. Допускається червоне вино як символ кpові Спасителя.

18 березня: день суворого посту з сирою їжею без олії. Для швидкого насичення можна їсти більше грибів і горіхів. Як делікатес корисними будуть фрукти. Пам’ятайте, що все добре в міру.

19 березня: день гарячої їжі без олії. На перше можна зробити овочевий суп, а на друге приготувати пюре з картоплі з овочами. Можна їсти каші з медом або ягодами.

20 березня: день сирої їжі. Їжте салати і сирі овочі і фрукти, робіть фруктово-ягідні суміші.

21 березня: гарячі салати з овочів допоможуть швидко насититися. У цей день не можна додавати в їжу олію. Не забувайте про пісні перші страви.

22 березня: в п’ятницю день сухоїдства. Потрібно постаратися уникати їжі, приготовленої на вогні. Заборонено також використання олію. Основні страви варто робити з фруктів і овочів, а перекушувати можна горіхами.

23, 24 березня: в неділю можна випити трохи вина, але згідно з давнім традиціям, його краще розбавити водою. Дозволені гарячі страви з додаванням рослинної олії.

25 березня: настає третій тиждень посту. Перший його день – час сухоїдства. Можна робити страви, що включають фрукти та овочі – як сирі, так і сушені. Можна також їсти прісний хліб.

26 березня: гарячі каші допоможуть насититися вранці і ввечері. Додавайте побільше ягід або фруктів, або мед. Вдень можна приготувати суп з пісних інгредієнтів.

27 березня: день сухоїдний. Їжте сухофрукти, овочі і гриби. Не забувайте про те, що використання олії і приготування на вогні заборонені.

28 березня: зробіть вранці що-небудь солодке – кашу з какао, пластівці з медом. Вдень і ввечері можна зварити суп, зробити компот або кисіль.

29 березня: день строгого посту без олії і приготування без термічної обробки. Урізноманітніть раціон медом, горіхами. Пам’ятайте про те, що можна готувати гречку, заливаючи її холодною водою на кілька годин. З неї можна зробити смачну кашу з додаванням сухофруктів. Це дуже ситна і корисна їжа.

30, 31 березня: в ці два дні дозволяється вживати їжу по два рази – вранці і ввечері. Допускається приготування їжі на вогні з використанням олії. У неділю можна пити трохи вина перед їжею.

1 квітня: не можна їсти продукти, що пройшли термічну обробку. Багато церковнослужителів вважають, що в дні сухоїдні не можна навіть пити чай, каву і гарячі компоти. Віддайте перевагу свіжим салатам з овочів або фруктів.

2 квітня: зробіть суп з сочевиці, тушковану картоплю, салат з печених овочів. Дозволяється готувати їжу на вогні, але не можна використовувати олію.

3 квітня: день сухоїдний. Заборонено олію, але замість неї можна використовувати лимонний сік. До складу салатів не забувайте додавати насіння, горіхи і сухофрукти.

4 квітня: гарячі салати в такий день будуть дуже до речі. На обід можна зробити пісний борщ або суп.

5 квітня: спробуйте зробити холодний суп. У дні сухоїдні корисна різноманітність. Приготуйте гречку, заливши її на кілька годин холодною водою. Додайте туди дрібно нарізані овочі, а також ще води.

6, 7 квітня: 7 квітня – свято Благовіщення. У цей день можна їсти рибу в будь-якому вигляді. Пам’ятайте про те, що не варто зловживати рибними делікатесами і об’їдатися. Перед обідом дозволено випити трохи столового червоного вина. 6 і 7 числа можна їсти приготовану на вогні їжу з додаванням олії.

8 квітня: день строгого посту без гарячого і без олії. Фрукти і овочі можна розбавити рецептами смачних і незвичайних страв з медом і горіхами.

9 квітня: суп-пюре з помідорів буде дуже до речі. Овочеве рагу на друге стане прекрасним доповненням до такого обіду. Суп-пюре можна замінити на гороховий суп. Головне – не додавати олію.

10 квітня: томатний суп стане ідеальною першою стравою в день сухоїдний. На друге можна зробити салат з фруктів і овочів з додаванням горіхів.

11 квітня: дозволяється термічна обробка.

12 квітня: п’ятниця – день їжі без термічної обробки і без олії. Можна робити овочеві сендвічі, фруктово-горіхові десерти, а також суміші з приготованих на холодній воді круп.

13, 14 квітня: на вихідних можна додати в гарячий раціон олію. У неділю дозволяється випити трохи вина.

15 квітня: день їжі без приготування на вогні. Урізноманітнити фруктові та овочеві салати можна сумішшю какао, меду і горіхів. Можна перекушувати пластівцями, цукатами.

16 квітня: в цей день можна їсти гаряче. Не забувайте про те, що використання олії заборонено. Урізноманітніть раціон гарячими другими стравами з овочів, а також пісними супами.

17 квітня: день куштування сирої їжі без приготування на вогні. Можна зробити квасолевий салат з грибами, а для перекусу використовувати овочі і фрукти.

18 квітня: дозволена варена, тушкована або смажена їжа без використання олії. Заради різноманітності можна зробити пісний суп з незвичайних продуктів.

19 квітня: в останню п’ятницю перед Страсним тижнем правила посту забороняють вживати їжу з використанням олії. Можна їсти свіжі, квашені або сушені фрукти і овочі.

20 квітня: Лазарева субота. У цей день можна їсти не тільки варену їжу без олії, але й ікру.

21 квітня: Вербна неділя. У цей день можна їсти ікру, рибу, олію, а також випити трохи червоного вина. Це дозволить відмінно урізноманітнити раціон, підняти собі настрій і підготуватися до завершення посту.

Читайте також: Вечірні молитви під час Великого посту, які допоможуть наблизитись до Бога

22, 23, 24 квітня: перші три дні Страсного тижня проходять у суворому посту. Намагайтеся їсти тільки їжу без олії і не приготовлену на вогні. На ці три дні краще обмежити себе салатами, фруктами і овочами. Один день зробіть овочевим, інший фруктовим, а на третій робіть різні суміші з фруктів і ягід.

25 квітня: в Чистий четвер дозволяється пити червоне вино. Варена їжа без олії – все, чим можна себе побалувати в цей день.

26 квітня: Страсна п’ятниця – день дуже суворого посту. У цей день Христа розіп’яли. Ченці в цей день взагалі не їдять, а тільки лише п’ють воду. Не можна їсти приготовану на вогні їжу й олію.

27 квітня: останній день посту дозволяє вживати їжу, приготовлену на вогні, та ще й з додаванням олії.

Особлива


11.03.2019 1214
Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

465
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4566
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1393
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1280
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2528
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3925

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

323

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1154

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

997

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

928
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

237
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10607
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

308
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

572
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5631
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1371
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

246
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

164
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

552 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

980
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

855