Кафедра біохімії та біотехнологій Прикарпатського університету створює школу світового рівня

Кілька днів тому вчені-біохіміки Прикарпаття повернулися з тривалого відрядження до Німеччини. Завідувач кафедри біохімії та біотехнології професор Володимир Лущак та кандидат біологічних наук Віктор Гусак з Прикарпатського національного університету (ПНУ) працювали в Інституті морських та полярних досліджень імені Альфреда Вегенера у місті Бремерхафен з метою реалізації двостороннього українсько-німецького проекту “Риби як модель для вивчення спричинених людиною змін довкілля”. Проект спрямований на прогнозування і можливе попередження глобальних змін, спричинених людською діяльністю, на живі організми. На даний час у згаданому вище Інституті продовжує роботу над реалізацією проекту співробітниця кафедри кандидат біологічних наук Ольга Кубрак.

 

 

Слід зауважити, що кафедра біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету бере участь у кількох інших наукових проектах за участю міжнародних партнерів. Зокрема у співробітництві з науковцями університету міста Лунд (Швеція) виконується робота над проектом “Дослідження нового фактору асиміляції харчових продуктів з потенційним випливом на процес ожиріння”. Нещодавно з Лундського університету повернулись аспіранти та студенти кафедри біохімії та біотехнології Сашко та Люда Лозінські, а також Оля Драганчук. Цікаво, що вони не тільки отримували нові знання, але й успішно ділились своїм професійними досвідом. Молодь продемонструвала високий професійний рівень і отримала відповідні сертифікати.

 

 

Третій місяць поспіль в університеті міста Тампере (Фінляндія) працює доцент кафедри біохімії та біотехнології Дмитро Господарьов, де вивчає механізми мітохондріальних захворювань людини.

 

 

Кафедра біохімії та біотехнології має тісні наукові зв’язки з партнерами Німеччини, Швеції, Фінляндії, Польщі, Канади, США, Японії. Роботи співробітників друкуються у рейтингових міжнародних виданнях з високим імпакт-фактором.

 

 

Усі без винятку викладачі кафедри щонайменше кілька місяців працювали у закордонних лабораторіях високого рівня. Спіробітники кафедри не тільки підвищують свою кваліфікацію, але й передають свій досвід та знання іноземним партнерам.

 

 

Викладачі кафедри біохімії та біотехнології ПНУ на запрошення читають лекції за кордоном. Минулого року професор Володимир Лущак читав лекції у місті Такско (Мексика), а доцент Галина Семчишин прочитала курс лекцій для студентів та аспірантів Ягелонського університету у місті Кракові (Польща).

 

 

За кілька тижнів Володимир Лущак та Галина Семчишин на запрошення професора Стефана Пєживновскі прочитають лекції у Лундському університеті (Швеція).

 

 


15.05.2011 2699 2
Коментарі (2)

гість з Івано-Франківська 2011.05.17, 09:30
Може це й непогано, але кому воно потрібне - готувати фахівців для для гнилого багатого Заходу?
Синьожовта 2011.06.15, 00:38
А чого для Заходу? В Японії наука теж добра. %) а багато вже на Захід поїхало?
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2425
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19534
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8052
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

490
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

781
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738