Кабінет міністрів вніс у Верховну Раду законопроект про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи.
Документ зареєстровано в Раді ще 13 грудня.
Законопроектом пропонується "поступово підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців кожного року, починаючи з 1 лютого 2011 року, для чоловіків, що працюють на державній службі, – до 62 років з 2013 року".
"Поступово підвищити вік для жінок, для одержання державної соціальної допомоги з 58 до 63 років", - зазначається в документі.
Крім того, планується підвищити нормативну тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі з 20 років для жінок та 25 років для чоловіків, до, відповідно, 30 та 35 років для новопризначених пенсій.
Пропонується також підвищити мінімально необхідний страховий стаж для одержання пенсії за віком з 5 до 15 років.
Кабмін пропонує встановити максимальний розмір пенсії на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Крім того, законопроектом передбачено підвищення рівня пенсійного забезпечення працівників бюджетної сфери, "передбачивши виплату їм одноразової грошової допомоги при виході на пенсію у розмірі 10 призначених місячних пенсій", повідомляє УП.
Звичайно, як і Податковий кодекс, збільшення пенсійного віку викличе негатив в суспільстві. Але на такі міри зараз через бюджетні дефіцити йдуть і багатші країни Євросоюзу. Тому Україна для того, щоб не затягувати борговий зашморг, якщо вона не хоче державного банкрутства, буде змішена піти на ці та інші непопулярні кроки.
Нещодавні намагання урядів Греції та Іспанії в комплексі з іншими непопулярними заходами підвищити пенсійний вік викликали в країнах масові заворушення.
11