Із Прикарпаттям та його людьми знайомилися журналісти центральних ЗМІ

 

ЗАВЕРШИВСЯ чотириденний прес-тур групи журналістів центральних ЗМІ, які зблизька ознайомилися з Прикарпаттям у ролі учасників круглого столу «Традиції як чинник самоорганізації громад», що його ініціювали директор творчого об’єднання ЗМі України «Славута» Валерія Бондаренко та керівник швейцарсько-українського проекту ДЕСПРО в Україні Оксана Гарнець. Конкурс для регіональних ЗМі «Об’єднаємо громаду» проводять проект ДЕСПРО і ТО «Славута», відповідальна за реалізацію мас-медійного проекту — Валерія Бондаренко.

 

Учасниками круглого столу, презентації конкурсу для ЗМі та ознайомлювального прес-туру, окрім В. Бондаренко, яка є власкором газети «Дзеркало тижня», були також перший заступник головного редактора газети «Факти і коментарі» Юрій Хлистун, заступник головного редактора цього ж київського часопису ірина Дубська, спецкор тижневика «2000» Андрій Дзьобак, спецкор УТГ «Українська туристична газета» Богдан Куделя, редактор рубрики «Політика» ІА «Ліга Бізнесінформ» Валерія Кондратова, спецкор порталу «Громадський простір» ірина Салій, фотокор іА «Українські новини» Олег Гордієнко, редактор журналу «Міжнародний туризм» Марина Гудзєвата.

 

На запрошення голови Тлумацької райдержадміністрації Василя Сеніва журналісти зі столиці із задоволенням взяли участь у сплаві Дністром, який для них провели представники КП «Дністровська флотилія». На старті в селі Долині і на фініші в Петрові учасників тригодинного журналістського сплаву привітали запальними покутськими піснями і танцями аматори місцевої художньої самодіяльності. Допізна на березі Дністра лунав спільний спів, по якім гості щиро дякували за гостинне прийняття.

 

Суботнього ранку представників центральних ЗМі зустріли з калачем і медом у селі Турці. Там голова Коломийської райдержадміністрації Михайло Негрич не без гордості показав гостям краю чи не найкраще в області сільське футбольне поле, прекрасний басейн. У селянській спілці ЗАТ ім. Степана Мельничука журналісти оглянули охайну місцеву ферму з машинним доїнням, смакували щедрими дарами природи — сливами, яблуками, грушами, окультуреними афинами, якими їх пригощала гостинна родина Червінських — керівник агроспілки Мирослав та його чарівна дружина сільський голова Любов Петрівна.

 

У Музеї писанки, окрім цікавої екскурсії, для представників столичних ЗМі провели майстер-клас. Журналісти розмалювали свою спільну писанку, якою дуже тішилися і забрали з собою на па¬м’ять.

Коломийський національний музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Йосафата Кобринського також вразив мас-медійників з Києва багатством автентичних експонатів та їхньою самобутністю.

 

Потім була садиба святого Миколая, що в Національному природному парку «Гуцульщина», на брамі якої учасників прес-туру чекала «закосичена» бричка. У «кабінеті святого» чемні дорослі діти, як і годиться, отримали солодкі подарунки від святого Миколая. Як тут уточнили, саме від літнього святого Миколая, якого на Гуцульщині також величають. Ще довго журналісти не квапилися покидати це прекрасне казкове містечко, яке з часом, як запевнили журналістів директор НПП «Гуцульщина» Василь Пророчук та його ініціативні працівники, «стане прикарпатським «Артеком», потужним туристичним центром для дітвори не лише з України.

 

У селі Вербівці журналісти відвідали родину івана Гурулюка, де опановували їзду на гуцульських конях та бричках. Радості було предостатньо. Голова Косівської райдержадміністрації Ярослав Шинкарук запросив їх відвідати Косівщину і з родинами, гарантував гарну зустріч і найкращі враження.

 

У Криворівні по-верховинськи «красно» зустрів гостей голова Верховинської РДА Василь Гондурак. Разом відвідали місцевий храм, рражду у Верховині, приватний музей знаного краєзнавця та митця Романа Кумлика.

 

Недільного дня за маршрутом був ГК «Буковель». Журналісти покаталися на підйомниках, були свідками нагородження переможців гірських перегонів «Трембіта-раллі». В Яремчі дали заробити місцевим сувенірникам на ринку, відвідали декілька приватних зелених садиб, взяли координати для себе і друзів.

 

Екскурсія обласним центром в останній день їхнього гостювання в нашому краї завершилася підбиттям підсумків у відновленому «Пасажі ўартенберрів», що є пам’яткою архітектури, а віднедавна — окрасою європейського Івано-Франківська. Вишукана смачна кухня ресторану «Пасажу...» та гостинність його господаря, як мовиться, закріпили гарні враження учасників прес-туру.

 

А вражень залишилось багато: від най-найкращих — пречудової і, на щастя, «майже незайманої природи Прикарпаття, яка найдужче притягує», до чисто журналістських зауважень небайдужих: «...аби від стрімких сучасних процесів глобалізації, що і тут насуваються, не стали чужими на своїй землі жителі пречудового гірського краю».

 

Співрозмовник київських журналістів перший заступник голови обл¬держадміністрації Василь Плавюк, уродженець Буковини, розповідаючи про перспективну обласну програму «Прикарпаття — писанковий край», яку ініціював голова ОДА Михайло Вишиванюк, запевнив, що від продуманого економічного, соціально зорієнтованого розвитку області його жителі лише виграють. Василь Плавюк навів декілька переконливих прикладів, як селяни раніше неперспективних гірських сіл, зокрема Поляниці, успішно розвивають власний туристичний бізнес і бачать його добру перспективу.

 

Валерія Бондаренко, керівник ознайомлювального прес-туру Прикарпаттям, родом з Дніпроперовська, подякувала голові облдержадміністрації Михайлові Вишиванюку та його команді «за відкритість до журналістів, особливу галичанську гостинність», щире вболівання за розвиток писанкового краю і за щоденну турботу, «аби працьовитим і гостинним прикарпатцям у своєму краї жилося не гірше, як по закордонах…»

 

Тамара Лейбюк,

"Галичина"


16.08.2011 2421 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1004
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1575
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3441 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2679
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3548 1
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3086

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

419

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

876

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

890

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1522
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

459
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3321
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20826
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1283
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

576
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

646
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1208
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

354
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

220
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

388
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3734 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

776 1