Іванофранківці скаржаться на стихійне сміттєзвалище поблизу житлових будинків (ФОТО/ВІДЕО)

Мешканці кількох будинків на вулицях Галицька та Пулюя в Івано-Франківську приблизно сім років виступають проти зведення багатоповерхівки на сусідній ділянці.

За цей час поблизу будівництва утворилося стихійне сміттєзвалище, пише Фіртка з посилання на Суспільне Карпати.

Мешканка будинку № 93 на вулиці Галицька Любов Паршивлюк розповідає, якою раніше була територія поблизу її дому:

"Коли ми поселилися, тут була приватна забудова і польський будиночок. Тут жила сім’я. Прийшов забудівник. Домовився з цим господарем. Купив у нього приблизно чотири сотки. Де він взяв ті документи та хто йому попідписував, що це збільшилося у два рази, ніхто не знає. Бо в нас є витяг, де ці документи первинні".

Іванофранківці скаржаться на стихійне сміттєзвалище поблизу житлових будинків

Володимир Гаркавенко за професією будівельник. Чоловік каже, що згідно з будівельними нормами, на цій території може бути лише одно- або двоповерхова приватна споруда.

"Тут є багато квартир, багато дітей і майже немає нормального дитячого майданчика, спортивного майданчика. Ці ділянки повинні бути поблизу будинків, але їх тут немає. І їх неможливо зробити, якщо буде забудова на цьому місці", - каже Володимир Гаркавенко.

Мешканці прилеглих будинків збирали підписи, аби на цьому місці не зводили багатоповерхівку. Наразі будівництва немає, але виникла інша проблема – ділянку занедбали, сюди викидають побутове сміття, а паркан частково завалений.

Іванофранківці скаржаться на стихійне сміттєзвалище поблизу житлових будинків

Мешканка будинку № 93 на Галицькій Надія Багрій говорить:

"Першого липня 2018-го року цю ділянку передали житлово-комунальному кооперативу учасників АТО "Соціум". Вони прийшли, розчистили, хотіли тут будувати. Але ми проти, ділянка просто мала для будь-якої забудови. Вони на сесіях виступають, кажуть, щоб дали їм дозвіл. Їм тут не жити, а жити нам, тому ми відстоюємо свої права".

За словами начальника управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради Ореста Кошика, дозвільних документів на будівництво на цій ділянці не видавали.

"Дозволів ніяких не видавалося. Питання десь три-два роки тому було актуальним. У зв’язку з тим, що там є мешканці, дозволів ніяких не видавалося взагалі. Відповідно, поки що вони не зверталися з цим питанням".

Як розповів телефоном секретар Міської Асоціації учасників АТО Тарас Кузь, вони дійсно є власниками цієї ділянки. Разом із нею придбали дозвіл на будівництво, виданий у 1997-1998 рр. Тут вони мають намір звести будинок. Огорожу хочуть відновити, а за сміття, каже Тарас Кузь, нести відповідальність повинен той, хто його сюди викидає.

"Планово у нас є дозвільні документи на будівництво дев’ятиповерхового однопід’їздного будинку. У зв’язку з локдауном і коронавірусом це питання відкладено на невизначений термін. Приблизно 9-10 квартир в нас заплановано для учасників антитерористичної операції. Щоб хтось отримав щось безоплатно, звідкись воно має взятися. Значить, кошти від тих квартир, які будуть продані, автоматично будуть розподілені на безкоштовну видачу квартир", - пояснює Тарас Кузь.

Протягом року до муніципальної інспекції тричі телефонували з проханням зробити на цій ділянці порядок. Окрім того, надійшло декілька листів з таким же проханням, каже заступник директора КП "Муніципальна інспекція" Олександр Пікуляк.

"Більшість сміття, яке є на цій території, побутового характеру. Тобто, жителі виходять, викидають сміття в синіх пакетах і йдуть. Є конфлікт. Спілкувалися сьогодні безпосередньо з відповідальною особою з обласної спілки учасників АТО. Нам пообіцяли поновити огорожу і при можливості забрати звідти сміття", - каже Олександр Пікуляк.


Читайте також:

Сортування сміття та переробка: франківське ОСББ поділилися досвідом (ВІДЕО)


28.01.2021 1620
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1314
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1022
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2040
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3522
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1317
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1305

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1623

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

470

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1109

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1279
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24235
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

484
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2645
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

587
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1481
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

656
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15349
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

462
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

551
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1360 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

596
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

512