Іванофранківці скаржаться на вечірній смог.
Щовечора мешканці приміських сіл спалюють сухе листя, траву й спальні райони міста опиняються в димовій завісі, інформує кореспондент Фіртки.
Особливо страждають мікрорайони Пасічна і Каскад, де ввечері дим дуже густий і мешканцям доводиться зачиняти в оселях вікна.
За останній тиждень найгірші показники якості повітря по цілій території України. Це пов'язано з масовим палінням листя та трави. Окрім дрібнодисперсного пилу, наші пристрої вимірюють концентрацію CO2 вуглекислого газу у повітрі та формальдегіду.
читайте також: Eco City: моніторинг виявив високий рівень забруднення повітря в Івано-Франківську
Як розповіли Фіртці в МКЛ, при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук.
В тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовини.
На присадибних ділянках рослини нерідко кроплять пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно кропимо від колорадського жука. Особливо шкідливий цей дим для хворих із легеневою патологією, яких у Франківську декілька тисяч.