Івано-франківській військовій частині передали 5 тисяч книг (фото)


Дві івано-франківські письменниці Любов Загоровська та Ольга Деркачова підтримали розпочату рік тому ініціативу Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони «Врятуй військову бібліотеку». За сприянням директора Івано-Франківської універсальної обласної наукової бібліотеки Людмили Бабій вони зібрали близько п’яти тисяч томів літератури, яку передали до військової частини, розташованої поблизу гірського містечка Делятин.

 

- Книги ми збирали, як то кажуть, зі світу по нитці, - розповіла Любов Загоровська. – Багато нам допомогла бібліотека, ще чимало літератури передали благодійники. Звичайно, не вся вона пішла у військову частину, а була ретельно пересортована. І для наших захисників ми вибрали найбільш цікаве й актуальне. Тут не тільки художня література, але й видання з історії України та Прикарпаття, розповіді про наших видатних земляків, є цікаві добірки наукових журналів тощо.

 

Звичайно, такому несподіваному подарунку неабияк зраділи у самій військовій частини. Справа в тому, що Делятинський військовий гарнізон має статус закритого і є віддаленим. До найближчого населеного пункту близько 20-ти кілометрів гірськими дорогами. Ще до минулого року у цьому гарнізоні не було не те що Інтернету, але й доброго мобільного зв’язку. На сьогодні у військовому жилому містечку проживає до двох тисяч мешканців. Діти вчаться у школі, розташованій на території гарнізону. Та чи можна говорити про якісне навчання, коли бібліотека частини вже 25 років не отримувала оновлення фонду.

 

- Командування частини робить все, щоб мешканці гарнізону не відчували себе відірваними від світу, - розповів заступник командира частини з виховної роботи майор Ярослав Кушина. – Встановили вежу мобільного зв’язку, провели кабель для швидкісного Інтернету. Однак, на жаль не все, що потрібно для якісного навчання, можна знайти у всесвітній павутині. Книга і досі залишається головним носієм знань. Та й відпочинок зі сторінками цікавого видання теж не замінить жоден монітор. Проте сьогоднішня висока вартість книг не дозволяє нам їх купувати, щоб бодай якось оновити фонди нашої бібліотеки. Тому такий подарунок нам важко переоцінити.

 

У військовій бібліотеці гарнізону дотепер налічувалось всього сімнадцять тисяч томів. В основному всі вони були виданні у 70-х та 80-х роках минулого століття. І якщо твори класиків чи відпочинкова література ще могла задовольнити читача, то якогось сучасного наукового чи пізнавального видання тут просто не було. Але більшість офіцерів та контрактників частини або проходять заочне навчання, або намагаються скласти іспити у вузи. Не можна забувати і про дітей військовослужбовців, які після закінчення школи готуються вступати в інститути та університети. Кожного разу, щоб написати реферат чи підготуватись до екзамену, їздити до Івано-Франківська просто неможливо, тому військова бібліотека гарнізону є для них своєрідною основою знань. Тому передача привезених книг перетворилась на урочисте зібрання, в якому взяли участь усі військовослужбовці гарнізону.

 

- Мене вразило те, як військові ставляться до книг, - розповіла під час урочистої передачі книг директор Івано-Франківської універсальної обласної наукової бібліотеки Людмила Бабій. – Тепер, коли я поспілкувалась з командуванням частини, бібліотекарем та військовослужбовцями, я зрозуміла, яку саме літературу їм потрібно зібрати. В нашій бібліотеці є так званий «дублетний» фонд. Також до нас часто приносять книги з домашніх бібліотек. Тому я думаю, що незабаром ми зможемо поповнити військову бібліотеку новою цікавою і потрібною для військових та мешканців містечка літературою.

 

На завершення урочистостей письменниці Любов Загоровська та Ольга Деркачова не тільки прочитали присутнім у залі військовим уривки зі своїх творів, але й подарували військовій бібліотеці свої видання з автографами. У відповідь солдати та офіцери частини подарували обласній бібліотеці виготовлену з дерева ікону з зображенням Божої Матері. Прощаючись, командування частини зробило для гостей невелику екскурсію містечком. Виявилось, що літератори  вперше в житті потрапили до військового колективу. і уклад життя солдатів та офіцерів для них зовсім не знайомий. Вони з цікавістю спробували крокувати стройовим кроком по плацу частини, «навести кантики» на ліжку та подушці, і навіть потримали в руках автомат Калашникова.

 

- Дуже вразила атмосфера, яка панує у військовій частині, - поділилась враженнями Ольга Деркачова. – Все, що я побачила і відчула, дуже різниться від сталої негативної думки про армію. Тут я побачила порядок і дисципліну, повагу офіцерів до своїх підлеглих. І тепер я переконалась, що коли підросте мій син – він повинен іти служити. Адже армія – саме та школа, яка робить хлопчика мужчиною.

 

 

 

 

 


20.06.2012 2212 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

583
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1221
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2884 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2356
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3222
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2802

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

109

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

620

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

635

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1179
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3064
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20575
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

802
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

374
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

963
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5662
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7533
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1120
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

469 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

842
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1190 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1713 1