Івано-Франківський стадіон «Рух» повертається бумерангом

 

 

Івано-франківські чиновники вже давно охрестили стадіон «Рух» «чемоданом без ручки», який і нести важко, і кинути шкода. Півтора року тому міська рада поділилася цим тягарем з ТзОВ «Скорзонера», створивши спільне підприємство  «Професійний футбольний клуб «Прикарпаття». Скільки ж було мрій і обіцянок… Професійна команда, розбудова спортивного містечка… Все закінчилося на рівні розмов.

Сьогодні адміністративне приміщення стадіону – без води і тепла, а трудовий колектив – без роботи. «Чемодан» таки кинули.

 

«Для мене останній рік – це жахіття! То приходять світло відключати, то воду, то телефон», - бідкається директор стадіону Іван Слюсар. Втім, на цьому його клопоти не закінчилися. Вперше за всю історію свого існування стадіон залишився без теплопостачання. Щоб не заморозити водопровідну систему, довелося спустити воду. Так стадіон зимує без тепла і води. Від сирості та холоду стіни під трибунами взялися грибком.

«Те, що мерзнуть працівники і псується приміщення, – це ще півбіди», - каже Слюсар. Через відсутність тепла паралізована діяльність дитячо-юнацької школи «Прикарпаття», в якій займається понад 300 дітей. «Коли у грудні вода ще була, але вже вдарили морози, можете собі уявити, як спітнілі дітки заходили у роздягальню і як вони милися. Наразі юним футболістам доводиться проситися на тренування в інші спортзали міста. Я розумію, який фінансовий стан і в державі, і в області, і в місті. Але не можу повірити, що уболівальники і патріоти не можуть знайти виходу з такого становища», - каже директор стадіону.

 

Хто винен?

Відповідати за жалюгідний стан стадіону не береться жоден із співзасновників ПФК «Прикарпаття» - ні міськрада, ні інвестор. Пошуки винуватців закінчуються взаємними закидами у невиконанні договірних зобов’язань.

Це спільне горе-підприємство створили депутати міськради попередньої каденції 29 липня 2010 року. За рішенням сесії, контрольний пакет акцій (61%) дістався «Скорзонері», решту – 39% - отримала міськрада. 17 березня 2011 року депутати нинішнього скликання внесли зміни до рішення сесії від 29 липня 2010 року про створення ТОВ «Професійний футбольний клуб Прикарпаття», а фракція «Свобода» похвалилася «зрушенням процесу з мертвої точки». За інвестиційною угодою, міськрада зобов’язувалася внести до статутного фонду нового підприємства майно загальною вартістю 104,8 млн. грн. Зокрема, недобудовану споруду стадіону, земельну ділянку площею 11 га та футбольне поле. Інвестор пообіцяв вкласти 163 млн. на добудову стадіону та утримання футбольної команди «Прикарпаття» впродовж п’яти років.

ТОВ «Професійний футбольний клуб «Прикарпаття» було зареєстроване 19 липня 2011 року. «Жили ми великими надіями, великими сподіваннями – прийде інвестор, і ми запрацюємо, буде у нас потужна футбольна команда і почнеться прогрес у будівництві стадіону. На превеликий жаль, всі наші надії не справдилися, інвестиційний проект завершився гучним провалом, а професійна команда «Прикарпаття» зникла з футбольної карти України», - каже Іван Слюсар. Нагадаємо, влітку минулого року Комітет атестації футбольних клубів відмовив в атестації франківському «Прикарпаттю».

Зі створенням нового підприємства міськрада так і не ліквідувала комунальне підприємство «Івано-Франківський міський центральний «Рух». З 2008 року, відколи влада обласного центру перестала фінансувати довгобуд, стадіону вдавалося виживати за рахунок коштів від оренди. «Це все використовувалося людям на зарплату, на підтримку футбольного поля. Уявіть, що один кілограм насіння коштує 75-78 грн., а на поле потрібно 300-350 кілограмів щороку. Ну, з лихом, з бідою ми підтримували деякі ремонтні роботи, - розповідає Слюсар. - З приходом інвестора орендарі почали розбігатися. Їх налякала ціна, яку назвав, так би мовити, новий хазяїн, – до 80 грн. за один квадратний метр. Можливо, десь у центрі міста і є такі ціни, але тільки не тут і не за такі умови».

Врешті, директор стадіону відстояв право укладати договори оренди. Зароблені гроші витрачав на оплату комунальних послуг та зв'язок, попри те, що угоди на надання цих послуг були укладені з ПФК «Прикарпаття». Через відсутність фінансування кількість людей, які працювали на стадіоні, довелося скоротити з 19 до 13. Втім, і ті, хто залишився, мають статус безробітних. Усі вони написали заяви на звільнення з КП «Івано-Франківський міський центральний «Рух» у зв’язку з переведенням на роботу у ТзОВ «ПФК «Прикарпаття», але досі не працевлаштовані.

«У нас досягнута домовленість, що орендарі переукладають угоди на ПФК "Прикарпаття» за умови працевлаштування наших людей на цьому підприємстві. З 1 листопада 2012 року інвестор переуклав усі договори оренди, в той же час не виконав своїх зобов’язань щодо працівників», - розповідає Іван Слюсар. Також, за його словами, власник стадіону відмовився підписати договір зі «Станіславською енергетичною компанією» на теплопостачання. Без тепла і води з 15 орендаторів втрималося одне кафе, а стадіон залишився без засобів для виживання.

 

Повернення «чемодана»

У грудні минулого року міськрада знову взялася рятувати стадіон. 20 грудня сесія міськради прийняла рішення звернутися до президента ТзОВ «ПФК «Прикарпаття» Олександра Шевченка з вимогою повернути майнові вклади міської ради зі статутного фонду у власність громади міста. «Директор підприємства ПФК «Прикарпаття» довів ситуацію до того, що на стадіоні відсутнє теплопостачання і діти не займаються у спортивній школі. Зараз міська рада просить повернути майно, міський голова говорить, що він згоден, але дій з його боку ми не бачимо», - каже депутат міськради Сергій Борзов.

Останні дії міського голови – це лист до Олександра Шевченка від 8 січня цього року з проханням ініціювати проведення загальних зборів ПФК «Прикарпаття» та включити у порядок денний питання про повернення громаді міста майна зі статутного фонду.

Зі свого боку Олександр Шевченко стверджує, що ще у липні минулого року заявив, що готовий віддати стадіон місту. Тому й не цікавився його проблемами. «Ми це не контролюємо, тому що цей стадіон нам не цікавий уже півроку. Нам де-факто не передали землю, команді не дали атестат за борги попередників, - говорить Шевченко. - Якщо попередні борги тягнуть вниз, якщо землю не дають для розвитку, то для чого нам це?»

Винним у відсутності теплопостачання Шевченко вважає керівництво стадіону. «Ми намагалися декілька разів домовитися, щоб ті люди, які орендують приміщення на стадіоні, щось платили нам. Але, на жаль, ми не досягли порозуміння з керівництвом стадіону, тому у нас ніякої відповідальності за якісь енергетичні ресурси нема», - каже президент ПФК «Прикарпаття».

Щоб підтвердити свої наміри віддати стадіон громаді міста, Шевченко у присутності  журналіста «ГК» зателефонував до міського голови Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса і запропонував зустрітися та виконати нарешті волю депутатів. Той нібито погодився. Тож найближчим часом, мабуть, слід чекати звіту мера про результати переговорів та повернення стадіону у комунальну власність.

Та навряд чи міська рада прийме стадіон з таким же ентузіазмом, як віддавала його півтора року тому. Адже знову доведеться шукати кошти на його утримання чи сподіватися на чергового інвестора.

 

 Марія ГАВРИЛЮК,

Галицький кореспондент



18.02.2013 Марія ГАВРИЛЮК 934 4
Коментарі (4)

Залізняк 2013.02.18, 11:36
Говорили- балакали , сіли , і заплакали. А щось недавно ще Вишиванюк щось вбіцєв...
Остап 2013.02.18, 11:41
КРАЩЕ БИ БУКОВЕЛЬ І ЙОГО ВЛАСНИКИ, ЩО ПРВАТИЗНУЛИ ФРАНКІВСЬКИЙ АЕРОПОРТ ЗАВЕЛИ Б ХОЧА Б 2-3 БЮДЖЕТНИХ РЕЙСИ З ФРАНЕКА ДО КИЄВА. БО В НАС З КИЄВА ДО ЛОНДОНА ДЕШЕВШЕ ДОЛЕТІТИ ЯК ДО ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА. ГАНЬБА КРАХОБОРАМ!!!!!!
kergudu 2013.02.19, 09:27
Пане Вишиванюк, де обіцяний Вами новий інвестор? Чи то так,-пусті балачки? А на Анчоуса і "Свободу" вболівальники уже давно не сподіваються...
семен ратиця 2013.02.20, 12:25
а може починати з часів певного мера -патрийота- який розпочинав нищити стадіон- а ще багато чого продав спортивного
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3654
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2073

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

189

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2