Івано-Франківський окружний адмінсуд може легалізувати псевдо-готель і незаконний котлован біля міського озера

 

/data/blog/125010/4552b01ad4d60d328da704cd499b5d92.jpg

 

Автомобільна школа Товариства сприяння оборони України вимагає, щоб Департамент містобудування та архітектури Івано-Франківського МВК видав містобудівні умови та обмеження на будівництво двох черг багатоквартирного житлового комплексу на місці незаконно виритого котловану та уже збудованого готелю, приміщення в якому розпродали під виглядом елітних квартир – так званих «апартаментів».
 
 
Резонансну справу розглядає особисто голова Івано-Франківського окружного адміністративного суду Андрій Могила в одноособовому порядку.
 
 
/data/blog/125010/b01fe6afee598afb057f59ae95c80c90.jpg
 
 
Минулого тижня Івано-Франківський окружний адмінсуд розглянув позов Товариства сприяння оборони і прийняв ухвалу відкрити провадження за позовом. Окрім цього, Андрій Могила, який розглядає судовий позов і є керівником окружного адмінсуду, призначив судовий розгляд справи на суботу, 4 лютого 2017 року на 10.00. Згідно ухвали, розгляд справи буде проводитися суддею одноособово.

 

Команді інформаційного проекту «Побудовано в Івано-Франківську» з власних джерел в окружному адмінсуді вдалося з’ясувати подробиці та предмет судового спору.

 

 

16 листопада 2016 року Івано-Франківська автомобільна школа Товариства сприяння оборони України звернулася в Департамент містобудування та архітектури Івано-Франківського МВК із заявою про надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки площею 1,26 га по вулиці Мазепи, 144 для будівництва двох черг багатоквартирного житлового комплексу з вбудованими приміщеннями спортивно-громадського призначення.

 

У свою чергу Департамент містобудування відмовив таким амбітним намірам автомобільної школи. Причиною стала невідповідність намірів будівництва до чинного генерального плану міста. Земля проектованого будівництва в генплані зазначена територією зелених насаджень загального користування та землею для громадських будівель і споруд.

 

Товариство сприяння оборони, судячи з усього, щиро розізлилося такій відповіді і тому вирішило вплинути на Департамент архітектури через скаргу в Управління Держархбудінспекції в області. Але і тут на громадську організацію чекала невдача.

 

Управління ДАБІ отримало звернення з вимогою перевірити законність дій міської архітектури і визнати дії Департаменту протиправними. Управління ДАБІ провело перевірку і отримала не той результат, який очікувала автомобільна школа.

 

Держархбудінспекція відповіла, що об’єкт майбутнього будівництва Товариства сприяння обороні заплановано розмістити на території громадської забудови та зелених насаджень загального користування. А оскільки таке функціональне призначення землі не відповідає намірам будівництва, то це є підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень.

 

Отримавши два «НІ», Івано-Франківська автомобільна школа Товариства сприяння оборони України вирішила не здаватися і випробувати долю втретє.

 

Організація подала позов в Івано-Франківський окружний адмінсуд. Позивач вимагає, щоб Департамент містобудування та архітектури Івано-Франківського МВК видав містобудівні умови та обмеження на будівництво двох черг багатоквартирного житлового комплексу на місці незаконно виритого котловану та уже збудованого готелю, який розпродали під виглядом елітних квартир. Згодом Андрій Могила ухвалив відкрити судове провадження.

 

З огляду на судовий спір, команда інформаційного проекту «Побудовано в Івано-Франківську» бере на себе сміливість розяснити керівнику Івано-Франківського окружного адмінсуду Андрію Могилі деякі моменти у площині містобудівної і дозвільної документації, аби суддя перебував у контексті подій та володів історією питання скандального будівництва на Мазепи, 144.

 

Замовник скандального будівництва біля міського озера – Товариство сприяння обороні України. Ця громадська організація у 2006 році отримала архітектурно-планувальне завдання для будівництва спортивно-готельного комплексу на даній земельній ділянці по вул.Мазепи, 144.

 

 

*Архітектурно-планувальне завдання – це документ в містобудуванні, який видавався до 2012 р. перед запровадженням містобудівних умов та обмежень і має юридичну силу останнього. Тобто, рівноцінний документ позивач уже отримував раніше. Впринципі, менше з тим.

 

 

Генеральним підрядником виступає ПП «Прикарпаття і К». Ця фірма позиціонує будівництво біля міського озера , як «Комплекс апартаментів «На озері», який розраховано на ІІ черги будівництва.

 

 

Перша черга – це 10-поверховий готель з самовільно надбудованим 11-м поверхом. Тут є 90 житлових приміщень, які в рекламних матеріалах названі «апартаментами». На сьогодні тут уже продано більше 80% таких апартаментів.

 

 

ІІ черга будівництва комплексу апартаментів «На озері» - це виритий поруч котлован, який вирито без відповідної дозвільної документації. Суддю Андрія Могилу може здивувати той факт, що й тут, в самовільно виритому котловані без документів, спритні ріелтори встигли продати «апартаменти». А вартість 1 метра квадратного в комплексі «На озері» стартує від 450$.

 

 

 

 

 

По-факту, за документами на спортивно-готельний комплекс тут збудували багатоквартирний житловий будинок. А люди, які віддавали гроші за квартиру, обізвану «апартаментами», по-факту, купили готельний номер.

 

Саме виритий котлован і встановлений по периметру будівельний паркан привернув увагу громадських активістів до цього будівництва. Саме вони і вдарили на сполох та повідомили ЗМІ про порушення.

 

А на початку 2016 року довкола цієї будови поруч міського озера вибухнув справжній інформаційний резонанс, а суспільне напруження не вщухає й досі – ця тема постійно потрапляє у франківській ЗМІ.

 

 

Ще тоді, в самому розпалі будівельного конфлікту, заступник міського голови Івано-Франківська Олексій Кайда заявив, що «кістьми ляже», аби зупинити будівництво.

 

Весною 2016 року Управління ДАБІ офіційно повідомило, що будь-які дозвільні документи по скандальному будівництву на Мазепи, 144 відсутні.

 

«Відповідно до даних Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, відомості щодо дозвільних документів на будівництво в м. Івано-Франківськ по вул. Мазепи, 144 у Держархбудінспекції відсутні», - йдеться у відповіді на запит одного з депутатів обласної ради.

 

 

 

 

 

Після скарг, звернень та прискіпливої уваги з боку ЗМІ, ДАБІ призупинила будівництво скандального об'єкту на Мазепи, 144, видавши припис на підставі того, що забудовник не допустив на будівельний майданчик інспектора з архбудінспекції.

Але ГО «Товариство сприяння обороні України» оскаржило це рішення в суді. 23 березня окружний адмінсуд скасував припис ДАБІ про зупинку будівництва.

 

В своїй позивній вимозі "Товариство сприяння обороні" заявило, що цим приписом Держархбудінспекція порушила його права. За словами адвокатів товариства, недопущення забудівником представників ДАБІ на об’єкт будівництва, не є причиною для видання такого припису, а тягне за собою штрафні санкції.

 

Представник інспекції пояснив, що припис про припинення будівельних робіт складається за наявності виявлених порушень. Недопуск інспектора на будівництво розцінили, як підставу для його складання. В свою чергу позивач заявив, що припис складається виключно на підставі порушень ведення будівництва. Суд погодився з цією позицією. Тож позивні вимоги задовільнили - припис про припинення будівельних робіт визнали незаконним.

 

16 серпня 2016 року представники Обласної асоціації учасників та ветеранів АТО, міської спілки добровольців АТО Прикарпаття, центру допомоги учасникам АТО та ГО Правий сектор-Прикарпаття на прес-конференції розповіли про скаргу на ім’я генерального прокурора України з проханням перевірити законність будівництва біля міського озера.

 

 

 

 

 

Вимоги громадських організацій озвучила активістка Наталя Сербин:

 

  1. Прийняти до розгляду та зареєструвати скаргу відповідно до ч.4 ст.214 КПК України.
  2. Враховуючи цю скаргу, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до ч.1 ст.214 КПК України.
  3. Провести перевірку щодо законності побудови 11-поверхівки за адресою вул. Гетьмана Мазепи, 144 в Івано-Франківську ТОВ «Прикарпаття і К» на замовлення громадської організації «Товариство сприяння обороні України» (колишнє ДТСААФ).
  4. Провести перевірку щодо законності викопаного котловану за адресою вул. Гетьмана Мазепи, 144 в Івано-Франківську ТОВ «Прикарпаття і К» на замовлення громадської організації «Товариство сприяння обороні України» (колишнє ДТСААФ).
  5. Розпочати кримінальне провадження відносно ТОВ «Прикарпаття і К» та голови Івано-Франківської обласної організації ТСО України Никитюка Петра Васильовича.
  6. Проаналізувати матеріали провадження на предмет виявлення ознак інших злочинів та правопорушень, передбачених чинним законодавством України.

 

 

 

 

 

На жаль, вимоги активістів не дали жодних результатів. Тому протягом 2016 року будівництво продовжувалося. Але чи продовжиться «будівельна вакханалія» довкола міського озера в Івано-Франківську й далі – вирішуватиме особисто та одноособово голова Івано-Франківського окружного адміністративного суду Андрій Могила уже незабаром – в суботу, 6 лютого о 10.30 год.

 

Цілком імовірно, що Івано-Франківський окружний адміністративний суд вкотре продемонструє гуманність та задовольнить позов автомобільної школи. Тому в команди інформаційного проекту «Побудовано в Івано-Франківську» залишається ряд питань риторично-провокативного змісту.


02.02.2017 854 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1903
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

926
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

957
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2064
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3547
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2473 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

783

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

689

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

654

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

666
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10321
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1169
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5253
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

987
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2785
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1168
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

380
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

698
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

601
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

649
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

998 2