ТОВ «Скорзонера» в 2010 році отримало «Міжнародний аеропорт Івано-Форанківськ» в концесію на 30 років, підписавши відповідну угоду.
Нещодавно заступник голови Івано-Франківської обласної ради Остап Дзеса заявив, що інвестор не виконує умови договору щодо фінансування аеропорту. За словами Дзеси, декілька разів переносилося тестування аеропорту на статус міжнародного. «В кінці кінців його можуть зняти», - говорив тоді він.
Сьогодні представник ТОВ «Скорзонера» Олександр Шевченко провів екскурсію для представників івано-франківських ЗМІ по франківському летовищу та розповів про реальний стан справ.
За словами інвестора, всі фінансування аеропорту відбуваються згідно договору. Наразі вже проплачено 10 мільйонів гривень за які куплено нову снігоприбиральну техніку та пристрій для заправки літаків. Куплено новий автобус, який працює вже більше місяця. Скоро поступлять платіжки ще на 3 мільйони гривень.
Зарплатний фонд складає близько 6 мільйонів гривень в рік. Щороку 5 мільйонів гривень витрачається на обслуговування злітної смуги.
Зараз франківський аеропорт приймає мінімальну кількість рейсів. Проте минулого літа «Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ» приймав 5 літаків в день у зв’язку з реконструкцією Львівського аеропорту. Пожвавлення також приніс сезон зимового відпочинку, коли туристи масово їхали до Карпат.
Наразі «Скорзонера» проводить переговори з іншими авіаційними компаніями. Проте Олександр Шевченко наголошує, що івано-франківський аеропорт на межі виживання, а розвиватися йому дасть змогу лише збільшення рейсів.
Інвестор сподівається на проведення зимової Олімпіади 2022-го року в Карпатах. Вона, за словами Шевченка, забезпечить велику кількість туристів та збільшить кількість авіарейсів.
«Від держави потрібна інфраструктура і аеропорт має стати частиною цієї інфраструктури» - вважає Шевченко.
«Аеропорт дієздатний і готовий приймати людей на Євро-2012. Я впевнений, що спільними зусиллями його вдасться відродити» - говорить Олександр Шевченко.