Івано-Франківські підприємці та громадськість усувають корупційні ризики в рішеннях міської ради

 

/data/blog/83694/ecc989cac8fdcefe3ad4fbc9842434bf.jpg

 

В Івано-Франківську підприємці і громадські активісти напрацьовують пропозиції до рішень Івано-Франківської міської ради в рамках регіонального компоненту проекту USAID "Впевнений бізнес - заможна громада».

 

Експерти Молодіжного громадського центру "Еталон", регіонального партнера проекту, представили висновки з аналізу рішень міської ради, що регламентують умови та порядок пайової участі замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, а також відносини, пов'язані з оформленням оренди (суборенди) земельних ділянок у місті Івано-Франківську, пише Фіртка.

 

Так, 6 серпня відбулася друга фокус-група за результатами громадської антикорупційної експертизи рішення Івано-Франківської міської ради №1231-38 від 18.10.2013 р. "Про Положення "Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста".

 

За словами експерта Наталії Кобильчак, виявлено порушення процедури отримання технічних умов. Місцевий нормативно-правовий акт всупереч чинному законодавству зобов’язує забудовників отримувати додаткові погодження при одержанні технічних умов. Також ускладненою є процедура відшкодування вартості робіт з будівництва інженерних мереж/об'єктів інженерної інфраструктури поза межами земельної ділянки через додаткові погодження, не передбачені законом.

 

"Як наслідок, – говорить пані Наталія, – утворюється корупційний ризик неправомірної відмови через невизначеність умов та порядку такого погодження".

 

Виявлено також додаткові штучно створені перешкоди при укладенні договору на пайову участь, зокрема, вводиться така не встановлена законом умова, як позитивне рішення виконавчого комітету міської ради та реєстрація договору в одному зі структурних підрозділів міськвиконкому.

 

"Такий "індивідуальний підхід до вирішення питань" спричинює загрозу корупції й пошуку забудовниками "інших порядків" – стверджує юрист МГЦ "Еталон" Іван Ватутін. – Те саме стосується формулювань, що розмір пайової участі може бути зменшений на вартість виконаних робіт та/або переданих об’єктів. При цьому не зрозуміло, за яких умов може бути зменшений, а за яких – забудовнику не отримає такого зменшення. Як наслідок, посадовці мають широкий простір для вибору того чи іншого рішення, чим створюють ризик "вирішення питання" зі сторони суб’єкта господарювання".

 

7 серпня місцеві підприємці, експерти та представники місцевої влади та представник Державної регуляторної служби в області вдруге обговорили положення про оренду земельних ділянок комунальної власності у м. Івано-Франківську, що затверджено рішенням Івано-Франківської міської ради №1446-45 від 19.06.2014 р. Експерти МГЦ "Еталон" виявили, серед іншого, не передбачені законодавчими актами додаткові зобов’язання для суб’єктів господарювання, зокрема, щодо попереднього погодження майбутнім орендарем проекту договору оренди до прийняття рішення міської ради про надання землі в оренду; подання додаткових документів; щодо ініціативи з внесення змін до договору оренди землі у разі зміни нормативної грошової оцінки землі, розміру ставок (ставки) земельного податку, орендної плати.

 

"Не конкретизовано, в яких саме "інших" випадках порушень договірних зобов’язань орендаря можливе розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку з ініціативи орендодавця, що створює ризик необґрунтованого розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку, – говорить експерт Микола Булавинець. – Також формулювання "представлення необхідних документів" створює загрозу потенційного затягування процедури з посиланням на ненадання усіх необхідних документів або вимагання додаткових документів".

 

Учасники фокус-груп дійшли висновку, що окремі положення чинних регуляторних актів суперечать законодавству, а також можуть бути корупційно небезпечними для суб’єктів підприємницької діяльності. За словами Миколи Іванчишина, начальника відділу земельних відносин виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, частково пропозиції, подані експертами, вже враховані в проекті рішення, яке буде розглянуто на черговій сесії міськради.

 

Регіональний координатор Леся Аронець каже, що найближчим часом регіональна команда проекту працюватиме над узагальненням результатів антикорупційної громадської експертизи та підготовкою проектів рішень, які після громадських обговорень у форматі круглого столу будуть передані до Івано-Франківської міської ради задля внесення змін до чинних документів.

 

Проект USAID "Впевнений бізнес – заможна громада" сприяє внесенню, ухваленню та впровадженню невідкладних реформ у сфері боротьби з корупцією та покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств в Україні. Проект впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (СIPE).

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінку http://ukraine.usaid.gov або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine


10.08.2015 622 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4255 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1423
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1508
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2625
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2344
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2276

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

248

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1483

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2230

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2974
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

541
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

693
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

676
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

518
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15976
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2865
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1144
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26621 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

998
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

859 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

661