Івано-Франківські підприємці та громадськість усувають корупційні ризики в рішеннях міської ради

 

/data/blog/83694/ecc989cac8fdcefe3ad4fbc9842434bf.jpg

 

В Івано-Франківську підприємці і громадські активісти напрацьовують пропозиції до рішень Івано-Франківської міської ради в рамках регіонального компоненту проекту USAID "Впевнений бізнес - заможна громада».

 

Експерти Молодіжного громадського центру "Еталон", регіонального партнера проекту, представили висновки з аналізу рішень міської ради, що регламентують умови та порядок пайової участі замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, а також відносини, пов'язані з оформленням оренди (суборенди) земельних ділянок у місті Івано-Франківську, пише Фіртка.

 

Так, 6 серпня відбулася друга фокус-група за результатами громадської антикорупційної експертизи рішення Івано-Франківської міської ради №1231-38 від 18.10.2013 р. "Про Положення "Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста".

 

За словами експерта Наталії Кобильчак, виявлено порушення процедури отримання технічних умов. Місцевий нормативно-правовий акт всупереч чинному законодавству зобов’язує забудовників отримувати додаткові погодження при одержанні технічних умов. Також ускладненою є процедура відшкодування вартості робіт з будівництва інженерних мереж/об'єктів інженерної інфраструктури поза межами земельної ділянки через додаткові погодження, не передбачені законом.

 

"Як наслідок, – говорить пані Наталія, – утворюється корупційний ризик неправомірної відмови через невизначеність умов та порядку такого погодження".

 

Виявлено також додаткові штучно створені перешкоди при укладенні договору на пайову участь, зокрема, вводиться така не встановлена законом умова, як позитивне рішення виконавчого комітету міської ради та реєстрація договору в одному зі структурних підрозділів міськвиконкому.

 

"Такий "індивідуальний підхід до вирішення питань" спричинює загрозу корупції й пошуку забудовниками "інших порядків" – стверджує юрист МГЦ "Еталон" Іван Ватутін. – Те саме стосується формулювань, що розмір пайової участі може бути зменшений на вартість виконаних робіт та/або переданих об’єктів. При цьому не зрозуміло, за яких умов може бути зменшений, а за яких – забудовнику не отримає такого зменшення. Як наслідок, посадовці мають широкий простір для вибору того чи іншого рішення, чим створюють ризик "вирішення питання" зі сторони суб’єкта господарювання".

 

7 серпня місцеві підприємці, експерти та представники місцевої влади та представник Державної регуляторної служби в області вдруге обговорили положення про оренду земельних ділянок комунальної власності у м. Івано-Франківську, що затверджено рішенням Івано-Франківської міської ради №1446-45 від 19.06.2014 р. Експерти МГЦ "Еталон" виявили, серед іншого, не передбачені законодавчими актами додаткові зобов’язання для суб’єктів господарювання, зокрема, щодо попереднього погодження майбутнім орендарем проекту договору оренди до прийняття рішення міської ради про надання землі в оренду; подання додаткових документів; щодо ініціативи з внесення змін до договору оренди землі у разі зміни нормативної грошової оцінки землі, розміру ставок (ставки) земельного податку, орендної плати.

 

"Не конкретизовано, в яких саме "інших" випадках порушень договірних зобов’язань орендаря можливе розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку з ініціативи орендодавця, що створює ризик необґрунтованого розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку, – говорить експерт Микола Булавинець. – Також формулювання "представлення необхідних документів" створює загрозу потенційного затягування процедури з посиланням на ненадання усіх необхідних документів або вимагання додаткових документів".

 

Учасники фокус-груп дійшли висновку, що окремі положення чинних регуляторних актів суперечать законодавству, а також можуть бути корупційно небезпечними для суб’єктів підприємницької діяльності. За словами Миколи Іванчишина, начальника відділу земельних відносин виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, частково пропозиції, подані експертами, вже враховані в проекті рішення, яке буде розглянуто на черговій сесії міськради.

 

Регіональний координатор Леся Аронець каже, що найближчим часом регіональна команда проекту працюватиме над узагальненням результатів антикорупційної громадської експертизи та підготовкою проектів рішень, які після громадських обговорень у форматі круглого столу будуть передані до Івано-Франківської міської ради задля внесення змін до чинних документів.

 

Проект USAID "Впевнений бізнес – заможна громада" сприяє внесенню, ухваленню та впровадженню невідкладних реформ у сфері боротьби з корупцією та покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств в Україні. Проект впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (СIPE).

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінку http://ukraine.usaid.gov або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine


10.08.2015 693 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

108
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2887
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21039
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1955
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1336 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

666

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2124

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

807

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1394
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

119
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

454
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

987
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

122
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

739
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

672
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8194
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

793 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

865
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2149 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

806