Івано-франківські медики стверджують, що головне при проблемах із зором – своєчасна медична допомога

 

У сучасному світі складно знайти людину, у якої не було б жодних проблем із зором. Проте дуже часто ми уникаємо регулярних щорічних медичних обстежень і навіть не уявляємо, що чимало захворювань, а особливо це стосується офтальмологічних проблем, не проявляються одразу і помічають їх, на жаль, уже тоді, коли повернути зір нереально.

 

Із 1996 року у Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська працює відділ мікрохірургії ока. Сюди за допомогою звертаються як мешканці Івано-Франківська, так і жителі районних центрів як Прикарпаття, так і інших областей України.

 

Тут лікуються пацієнти із захворюваннями, які підлягають оперативному лікуванню, – катаракта, глаукома, захворювання повік і слізних органів. Є тут і пацієнти із захворюваннями терапевтичного профілю – запальними, захворюванням судин ока, гострими судинними проблемами і зрештою усім, що може турбувати людину щодо очних патологій.

 

Лікар-ординатор відділу мікрохірургії ока Андрій Савич розповідає, що найбільш поширеною на сьогодні офтальмологічною операцією є операція з приводу катаракти, адже саме катаракта найчастіше зустрічається серед людей.

 

„Ми виконуємо ці операції на сучасному рівні, методом факоемульсифікації. Цей метод використовується зараз у всьому світі і активно рекламується різноманітними приватними центрами. Факоемульсифікація значно скорочує ліжкодень, і хворі зазвичай після операції уже наступного дня можуть іти додому. Цією технологією ми володіємо уже понад п’ять років, у нас є відповідна апаратура, і ми з успіхом робимо такі оперативні втручання”, – каже Андрій Савич.

 

У відділі мікрохірургії ока також роблять різноманітні операції при глаукомі. Проте медики наголошують: не можна плутати катаракту з глаукомою. Це абсолютно різні патології, які потребують різного підходу і різної реабілітації.

 

„Після видалення катаракти хворий через місяць приходить до нас на контроль, і все. Можна сказати, що він забуває про свою хворобу. Натомість хворий на глаукому повинен постійно перебувати на диспансерному обліку під наглядом лікаря. Такий пацієнт має постійно лікуватися та проходити регулярні медичні обстеження. Сама глаукома є надзвичайно різноманітним захворюванням і потребує індивідуального підходу до кожного пацієнта”, – розповідає завідуюча відділом мікрохірургії ока Галина Головчак.

 

За її словами, івано-франківцям, які мають ті чи інші проблеми із зором, не треба їхати за медичною допомогою до інших областей чи звертатися до різних приватних установ. Усі консультації жителі Прикарпаття можуть отримати у Центральній міській клінічній лікарні. Лише при деяких складних випадках пацієнту варто звертатися у спеціалізовані клініки із найсучаснішим обладнанням, якого немає у межах Івано-Франківської області. Тоді медики самі направляють пацієнта до Одеси чи до Києва.

 

„Проблеми із зором значно молодшають, зокрема це стосується дегенеративних процесів сітківки. Ми відмічаємо протягом останніх кількох років, що значно молодшає катаракта. Якщо раніше пацієнт звертався до нас із таким захворюванням після 60 років, то тепер ми досить часто оперуємо 40-річних пацієнтів”, – каже Галина Головчак.

 

Лікарі-офтальмологи розповідають, наскільки важливими є рання діагностика і вчасне лікування. При багатьох гострих офтальмологічних захворюваннях кожна година має свою вагу і, власне, тільки вчасне звертання по допомогу дає хворому шанси на одужання.

 

„Найбільшою помилкою наших пацієнтів при гострій втраті зору є очікування, що з часом усе минеться. Але є тільки один виняток, так звані транзиторні розлади зору, коли зір за годину-дві може повернутися. В усіх інших випадках, як правило, кожна згаяна година обертається значною втратою зору навіть після лікування. Тому людина, яка раптово втратила зір, повинна негайно звертатися до окуліста у будь-якому медичному закладі міста.

 

Проте у більшості випадків втрата зору відбувається поступово і хворий не помічає цього. Якщо говорити про таке захворювання, як глаукома, то помітити її може тільки спеціаліст. І тут дуже велике значення має рання діагностика за рахунок профоглядів, які варто проходити хоча б раз на рік”, – зауважує лікар-ординатор відділу мікрохірургії ока Андрій Савич.

 

Він розповідає, що після операції з приводу катаракти, зір може повернутися на 100% і такі випадки трапляються дуже часто. У цьому плані катаракта є дуже сприятливим захворюванням.

 

При глаукомі ситуація дещо інакша. Ті зорові функції, які втрачені до лікування, як правило, не повертаються. І перед лікарем стоїть завдання врятувати те, що збереглося. Статистика вражає: 80-90% випадків глаукоми протікають абсолютно безсимптомно і хворий може її помітити лише у пізній стадії, коли від нього уже мало що залежить.

 

Лікарі закликають: не варто легковажити своїм здоров’ям.

 

На цьому наголошує і головний лікар міста Тарас Масляк: „Необхідно хоча б один раз на рік відвідати лікаря-окуліста, щоб вчасно виявити і зупинити хворобу. А спеціалісти відділу мікрохірургії ока Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська завжди готові прийти на допомогу, щоб врятувати найцінніше – можливість бачити”.


03.07.2012 3928 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

2976
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

983
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

587
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5555
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1485
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1355

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

424

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1250

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1080

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

991
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

315
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10683
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1298
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

388
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

654
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5704
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

377
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

272
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

619 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1059
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

916