Івано-франківські медики стверджують, що головне при проблемах із зором – своєчасна медична допомога

 

У сучасному світі складно знайти людину, у якої не було б жодних проблем із зором. Проте дуже часто ми уникаємо регулярних щорічних медичних обстежень і навіть не уявляємо, що чимало захворювань, а особливо це стосується офтальмологічних проблем, не проявляються одразу і помічають їх, на жаль, уже тоді, коли повернути зір нереально.

 

Із 1996 року у Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська працює відділ мікрохірургії ока. Сюди за допомогою звертаються як мешканці Івано-Франківська, так і жителі районних центрів як Прикарпаття, так і інших областей України.

 

Тут лікуються пацієнти із захворюваннями, які підлягають оперативному лікуванню, – катаракта, глаукома, захворювання повік і слізних органів. Є тут і пацієнти із захворюваннями терапевтичного профілю – запальними, захворюванням судин ока, гострими судинними проблемами і зрештою усім, що може турбувати людину щодо очних патологій.

 

Лікар-ординатор відділу мікрохірургії ока Андрій Савич розповідає, що найбільш поширеною на сьогодні офтальмологічною операцією є операція з приводу катаракти, адже саме катаракта найчастіше зустрічається серед людей.

 

„Ми виконуємо ці операції на сучасному рівні, методом факоемульсифікації. Цей метод використовується зараз у всьому світі і активно рекламується різноманітними приватними центрами. Факоемульсифікація значно скорочує ліжкодень, і хворі зазвичай після операції уже наступного дня можуть іти додому. Цією технологією ми володіємо уже понад п’ять років, у нас є відповідна апаратура, і ми з успіхом робимо такі оперативні втручання”, – каже Андрій Савич.

 

У відділі мікрохірургії ока також роблять різноманітні операції при глаукомі. Проте медики наголошують: не можна плутати катаракту з глаукомою. Це абсолютно різні патології, які потребують різного підходу і різної реабілітації.

 

„Після видалення катаракти хворий через місяць приходить до нас на контроль, і все. Можна сказати, що він забуває про свою хворобу. Натомість хворий на глаукому повинен постійно перебувати на диспансерному обліку під наглядом лікаря. Такий пацієнт має постійно лікуватися та проходити регулярні медичні обстеження. Сама глаукома є надзвичайно різноманітним захворюванням і потребує індивідуального підходу до кожного пацієнта”, – розповідає завідуюча відділом мікрохірургії ока Галина Головчак.

 

За її словами, івано-франківцям, які мають ті чи інші проблеми із зором, не треба їхати за медичною допомогою до інших областей чи звертатися до різних приватних установ. Усі консультації жителі Прикарпаття можуть отримати у Центральній міській клінічній лікарні. Лише при деяких складних випадках пацієнту варто звертатися у спеціалізовані клініки із найсучаснішим обладнанням, якого немає у межах Івано-Франківської області. Тоді медики самі направляють пацієнта до Одеси чи до Києва.

 

„Проблеми із зором значно молодшають, зокрема це стосується дегенеративних процесів сітківки. Ми відмічаємо протягом останніх кількох років, що значно молодшає катаракта. Якщо раніше пацієнт звертався до нас із таким захворюванням після 60 років, то тепер ми досить часто оперуємо 40-річних пацієнтів”, – каже Галина Головчак.

 

Лікарі-офтальмологи розповідають, наскільки важливими є рання діагностика і вчасне лікування. При багатьох гострих офтальмологічних захворюваннях кожна година має свою вагу і, власне, тільки вчасне звертання по допомогу дає хворому шанси на одужання.

 

„Найбільшою помилкою наших пацієнтів при гострій втраті зору є очікування, що з часом усе минеться. Але є тільки один виняток, так звані транзиторні розлади зору, коли зір за годину-дві може повернутися. В усіх інших випадках, як правило, кожна згаяна година обертається значною втратою зору навіть після лікування. Тому людина, яка раптово втратила зір, повинна негайно звертатися до окуліста у будь-якому медичному закладі міста.

 

Проте у більшості випадків втрата зору відбувається поступово і хворий не помічає цього. Якщо говорити про таке захворювання, як глаукома, то помітити її може тільки спеціаліст. І тут дуже велике значення має рання діагностика за рахунок профоглядів, які варто проходити хоча б раз на рік”, – зауважує лікар-ординатор відділу мікрохірургії ока Андрій Савич.

 

Він розповідає, що після операції з приводу катаракти, зір може повернутися на 100% і такі випадки трапляються дуже часто. У цьому плані катаракта є дуже сприятливим захворюванням.

 

При глаукомі ситуація дещо інакша. Ті зорові функції, які втрачені до лікування, як правило, не повертаються. І перед лікарем стоїть завдання врятувати те, що збереглося. Статистика вражає: 80-90% випадків глаукоми протікають абсолютно безсимптомно і хворий може її помітити лише у пізній стадії, коли від нього уже мало що залежить.

 

Лікарі закликають: не варто легковажити своїм здоров’ям.

 

На цьому наголошує і головний лікар міста Тарас Масляк: „Необхідно хоча б один раз на рік відвідати лікаря-окуліста, щоб вчасно виявити і зупинити хворобу. А спеціалісти відділу мікрохірургії ока Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська завжди готові прийти на допомогу, щоб врятувати найцінніше – можливість бачити”.


03.07.2012 3815 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

910
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11497 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2018
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1898
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2899
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4825

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

562

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1188

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1699

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1447
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1836
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1667
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8903
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

739
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

818
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

2003
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

998
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

482
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

479 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

832 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

868